Polecane posty

Wacek21    35

Zależy od OSK. Myślę że 900zł max + egzamin

 

U mnie w okolicy kurs 1400zł :blink:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Ile u Was kosztuje prawo jazdy B+E? Bo ja teraz robię, i płacę 700 złotych + egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Ciekawi mnie bardzo jak jest kwalifikowany wóz ciągnikowy, jako przyczepa? I czy można z takim jeżdzić mając tylko B, może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

A sory tak z rozpędu wpadłem na forum :blush:, ale i tak do końca nie wiadomo jak to z tym wozem jest. Mam dosyć ciężki wóz i po kilka ton sie na nim woziło a mam tylko kat B więc troche dygam jak policja stoi.

Edytowano przez akadaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Szukałem trochę w necie o tym, i zaciekawiło mnie czy na B jadąc ciagnikiem z np rozrzutnikiem nie ma jakiejś ograniczonej masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Nie ma bo ciągnik to jest inny rodzaj pojazdu. Tak samo ja gdzieś czytałem że można ciągać wszystko oprócz przyczepy bo wozy i rozrzutniki dwuosiowe to maszyny rolnicze. To pamiętam jak dziś bo jeszcze autor mówił że w lato może sobie w rozrzutniku burte z tyłu zapiąć i na legala jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ojciec mi zawsze mówił że właśnie tak jest, że jednoosiowe można ciągnąc, a jak chodziłem w tamtym roku na T to mówili że tylko zawieszane i tak ciężko to zrozumieć jak to jest, jeden gada tak drugi tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtex123    0

Ja kiedyś się dowiadywałem wydziale komunikacji i powiedziano mi ze ciągnikiem można tylko ze sprzętem zawieszanym czyli żadne jedno osiówki nie wchodzą w gre chyba że zmieniły się przepisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Wg przepisów na samej B nie można przyczepy dwuosiowej ciągnąć, rozrzutnik jenoosiowy bądź prase jak najbardziej. Jak robiłem T mówili, że bez niej na samym B można tylko ciągać narzędzia zawieszane na ciągniku a nie jakieś koromysła na kołach, w każdym bądź razie ładu sie nie dojdzie xP lepiej mieć jedno i drugie w kieszeni ;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Tak jest, dokladnie, na B tylko maszyny zawieszane, najlepsze jest to że półzawieszane nie wchodzą w gre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Mając B można jechać ciągnikiem z przyczepą lekką(do 750kg)

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

O tej przyczepie lekkiej to słyszałem ale nigdzie nie ma mowy o wozie. W sumie to dwuosiowe "koromosło" :D. Danielhaker czekam, może Ty coś rozjaśnisz w temacie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Tu nie ma co rozjaśniać, przepisy nie zmieniły sie od kąd robiłem prawo jazdy i nie ma uaktualnienia w tym kierunku


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W sumie to dwuosiowe "koromosło"

 

Czy wiesz co to jest to koromysło?

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Pojazd mający cztery koła uczepiona do ciągnika, ciągnięty nim. to jest to koromysło


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

He he ja tak mówię na każdą dziwaczna konstrukcje :lol:. Czyli, że jeżdżę niezgodnie z przepisami. Podobna dyskusja była chyba na AF o przyczepach samoróbkach kiedys i wyszło na to o ile dobrze pamiętam że wszystko zależy od policjanta, na którego się trafi. Dodam, że mam w budowie taką przyczepkę. Trzeba bedzie zrobić wreszcie jakąś wyższą kategorię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pojazd mający cztery koła uczepiona do ciągnika, ciągnięty nim. to jest to koromysło

Z ukraińskiego oznacza nosidło do wody, które zakłada się na ramiona i po obu bokach wiesza np. wiadra. Zobacz czy to podobne do tego o czym napisałeś.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Koromys%C5%82o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są więc rożne opinie na temat czy można ciągnąc rozrzutnik mając tylko kategorie B.

Ale znalazłem w internecie ciekawy post jednego użytkownika z innego forum i ten post ma dobre argumenty które wskazują, że można ciągnąc taki rozrzutnik.

Cytuję:

"Jednak co do przepisow to troszki one lipne.

Bo tak np. majac kat. B moge popylac ciagnikiem z przyczepa DMC 750kg.

No ale rowniez majac tylko kat. B moge popylac ciagnikiem rolniczym z... np. rozrzutnikiem zaladowanym po brzegi, np. 4t.

Co wiecej w rozrzutniku nie musze miec swiatel, ani rejestrowac tego nie musze, ladowac moge do oporu i nie potrzebuje do tego wyzszej kat. niz B, no bo rozrzutnik to urzadzenie podczepiane pod ciagnik, a nie przyczepa."

 

Ten post do mnie przemawia. ;)

Edytowano przez leszczu19901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Też czytałem tego posta ale jeśli wczoraj pytałem się instruktora który uczy przepisów innych kursantów to chyba wie lepiej niż anonimowy użytkownik forum. Takie jest moje zdanie. Jeśli ktoś jest pewien że można jeździć to niech sobie jeździ. Ja wczoraj straciłem wszelkie wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ja Was oświecę. Wedle polskiego prawa nie można w ogole jezdzic ciagnikiem na prawo jazdy kat B.

A dlaczego? bo przepisy wyraźnie mówią, że posiadając kat B można poruszać się pojazdem nie przekraczającym 3,5 masy całkowietej.

Mało który ciągnik waży poniżej 3,5t wiec jest małe spektrum poruszania sie ciagnikami na kat B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj