Polecane posty

xronikx    0

@ Grandzik

mozesz wylosować elementy takie jak : wlew oleju, sprawdzanie stanu oleju, wlew płynu chamulcowego, do spryskiwaczy, wlew paliwa, wlew płynu chłodniczego a jak sie spyta co wlac to nie kombinuj tylko to co zaleca instrukcja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Może w końcu idź na to prawko się zapisać i się wszystkiego dowiesz? bo pytań to zadałeś już chyba milion i ciągle jeszcze coś. Pytania musisz mieć wersję 2011 bo niektóre ulegają zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Może sie ktoś z was orientuje czy można na kat.T ciągnąć przyczepy za ciągnikiem powyzej 24ton. Jesli bobrze myśle na T nie ma ograniczenia ton a na C do 12t i C+E powyżej 12T. Więdz chyba mozna jeśli tylko ciągnik ma w dowodzie taką dopuszczalną ładowność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Z tego co wiem to ograniczenie długosci jest ale o ograniczeniu masy nie słyszałem, więc jeśli ciagnik ma wpisane że tyle może to możesz ciągnąć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Dopiero za 2 lata będziesz szedł na prawko a już tak się wszystkiego dopytujesz... :mellow: Dzisiaj ci tak powiedzą a za 2 lata sie przepisy zmienią i będzie co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli dobrze pamiętam, to w pierwszym zestawie jest wzniesienia i parkowanie prostopadłe przodem, a zestaw drugi to jest parkowanie skośne chyba przodem i tyłem i prostopadłe tyłem.

 

@Grandzik jak się chcesz coś więcej dowiedzieć to napisz do mnie na pw, a nie zaśmiecaj forum banalnymi pytaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus03    0

@danielhaker jezeli bedziesz jezdzil u siebie w gospodarce tzn jak bedziesz wozil cos dla siebie to B + E uprawnia do tego samego co T ale jezeli bedziesz u kogos pracowal to masz ograniczenie masy do 3,5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

z tego co wiem to B+E nie uznają za granica więc jak byście gdzieś wyjechali pracować to by się nie liczyło, a w Polsce uznawane jak na razie, ale nie wiadomo jak długo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

cytat z innego forum

kat B : samochód max 3,5 t + przyczepa max 750kg

kat B+E: samochód max 3,5 t + przyczepa max 3,5 t

1.W tym przypadku Ciągnik nie może więcej ważyć niż 3,5t?

2.Mając B+E mogę ciągać tylko przyczepę która wraz z ładunkiem nie przekracza 3,5t?

 

Dzisiaj muszę podjąć ost. decyzję czy wybrać T czy B+E...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Kurcze to jak jest z tymi manewrami? co jest na 1 kartce i na 2? Bo coś źle zenek powiedziałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To będzie tylko i wyłącznie twoja decyzja, ciężko będzie doradzić przeczytaj sobie cały ten temat może Ci coś pomoże.

A na B+E to masa pojazdu ciągnącego musi stanowić min. 1.33 masy przyczepy. To tak jakby DMC c-330 wynosi ok. 2200kg. to możesz ciągnąc przyczep DMC góra 1600kg. I też nie mógłbyś jeździć większym ciągnikiem. Chyba dobrze zinterpretowałem?

 

@Grandzik w tym poniższym linku prawie na samym dole masz tabelkę jakie manewry na jaką kategorie.

http://www.v10.pl/prawo/Prawo,jazdy,3612.html

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus03    0

@danielhaker Mialem taki sam dylemat jak ty i wlasciciel szkoly jazdy powiedzial mi ze jezeli bede jezdzil traktorem dla siebie to nie obowiazuje mnie ograniczenie masy do 3.5 tony. Jezeli pracowal bym u kogos to zeby prowadzic sklad z masa wieksza niz 3,5 tony to potrzebuje prawo jazdy T lub C + E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czopek    0

co wy tutaj za przepisy wymyślacie, B + E uprawnia to samo co T, oczywiście w granicach kraju a poza to nie znam przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Czyli jak u kogoś pracuję zestawem powyżej 3,5t to muszę mieć T albo C+E, tak? Czyli już sam ciągnik prawie się łapie w te 3,5t (zależy jaki)

Pracować chyba nigdzie nie będę w takim charakterze...

 

 

Znalazłem na wikipedii:

Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

(...)

10.kategoria B+E, C+E lub D+E - pojazdem określonym odpowiednio w kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą,

 

Ponadto prawo jazdy:

4.kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

 

Czyli na B+E mogę jeździć np. zestawem 20t (ciągnik 4t i 2 przyczepy po 8 ton) Chodzi mi wyłącznie o ciągnik z przyczepami (bo chyba można więcej niż jedną?)

Przepisy dotyczące samochodów z przyczepkami pomińmy.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Ciągnik to pojazd wolnobieżny a nie samochód dlatego nie obowiązuje go to 3,5 tony i można jeździć nim na "B", ale bez przyczep i może sobie on ważyć nawet 10 ton. A masę przyczep reguluje dowód rejestracyjny ciągnika, nie ważne czy mamy T czy B+E.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Dzięki wielkie ;) O to mi chodziło.

A tak odnośnie B to rozrzutnik albo wóz można ciągać na samym B? Bo dzisiaj z kolegą się sprzeczałem: on mówił że nic nie można ciągać co ma 2 osie- tandem też. Powiedział że się pytał na kursie czy można przyczepę na tandemie i usłyszał że nie. Ale mi się wydaje że oni się nie zrozumieli bo jeśli chodzi o przyczepę to nie ale rozrzutnik chyba można albo wóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Chciałbym wiedzieć jakim ciągnikiem się zdaje, zapewne z przyczepą dwu osiową. Trasa po mieście ustalona jest z góry? Co trzeba pokazywać z budowy ciągnika

http://www.word.siedlce.pl/oferta/egzaminy-panstwowe-na-kierowcow,2,2,710,686,710

Czyli wychodzi na to że Zetor Proxima 65 z przyczepą dwuosiową. Taki zestaw jak u @Lukasza5714 w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj