Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam dowiedziałem się że nie daleko mnie jest ośrodek szkolenia kierowców i organizują kurs na kat T zadzwoniłem do nich i mi powiedzieli że organizują ale żeby zapisać się na kurs muszę mieć skończone 18 lat a o ile mi wiadomo kat T jest od 16 lat i co mogę w takiej sytuacji zrobić bardzo chciałbym iść na ten kurs proszę poradźcie mi coś :P

 

I nic z tego ;) dziewczyna z którą rozmawiałem wczoraj powiedziała mi to co wyżej napisałem a dziś że niestety ale się pomyliła i kategorii T nie prowadzą :(

Edytowano przez masej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, mógłby ktoś napisać funkcje tych czterech przełączników na desce rozdzielczej zetora 5320, a i żeby włączyć światła mijania najpierw trzeba włączyć pozycyjne? I tak samo z drogowymi, że żeby działały trzeba włączyć światła mijania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piecia09    0

Tak dla wyjaśnienia pewnych kwestii:

B-uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o DMC (dopuszczalna masa całkowita) do 3,5t (plus przyczepa lekka do 750kg)

B+E- pojazdem samochodowym od DMC do 3,5t z przyczepą (tu masa przyczepy nie może przekraczać masy pojazdu, czyli zespół pojazdów max 7t.) Dodatkowo B+E uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami), czyli z dwoma również.

I to jest pewne, jeżeli jakiś policjant próbuje wmówić że do ciągnika + 2 przyczepy trzeba C+E to niech się wybierze na jakiś kurs reedukacyjny.

Jeżeli chodzi o masę przyczepy (przyczep) to jest to wpisane w dowodzie rejestracyjnym ciągnika. Z tym że nie chodzi tu o faktyczną masę przyczepy tylko DMC przyczepy, która z kolei jest zapisana w dowodzie rejestracyjnym przyczepy.

 

Nie jestem pewien tylko jak to wygląda w prawku, bo na przykład w przypadku instruktorów, jeżeli zrobią uprawnienia na B+E to T im z urzędu wpisują. W prawie jazdy chyba tak niema. Nie jestem pewien. Bo to może być problem dla ludzi chcących jeździć ciągnikiem za granicą, nie wszystkie kraje tolerują B+E.

 

Ale dla tych co za granicę ciągnikiem się nie wybierają, a mają już B, radzę zrobić tylko E do B. Jest łatwiej i taniej. Jeżeli się robi tylko E do B to niema egzaminu teoretycznego, sam praktyczny (koszt chyba 168zł czy coś koło tego). No i zdaje się na Samochodzie o masie powyżej 1 tony ale mniej niż 3,5t. Są to z reguły busy lub vany, z przyczepą (tu najczęściej laweta - dwie osie lub zgodnie z prawem - rozp w sprawie war. technicznych pojazdów- oś pojedyncza ["sąsiednie osie oddalone od siebie o mniej niż 1m"]).

 

Mam nadzieję że nie namieszałem za bardzo i ktoś jakieś informacje z tego uzyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja zrobiłem E do B, kurs 20 h samej praktyki 600 zł i egzamin 140 jakos płaciłem. egzamin bus t5 z przyczepką i to wszytsko da się zrobić w 2 tygodnie wszytsko


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

a czy zdanie prawa jazdy jest trudne? na co trzeba zwrócić uwagę i się tego pouczyć? Mieliście tremę, i zdaliście czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zdanie prawa jazdy jest bardzo trudne, trema jest jeszcze większa a egzaminatorzy raczej wredni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Zdanie na ciągnik nie jest wcale takie trudne. Trema jak to trema niektórzy mają niektórzy nie. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo ja np nie zdałem przez wlasną głupotę ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chłopie weź się opanuj ;) Zdajesz za dwa lata i już się stresujesz?? To przecież na egzaminie popuścić z tego stresu, jak będziesz miał zdawać to dopiero napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Mam jeszcze pytanie po mieście jeździsz tylko po egzaminie czy w środku egzaminu czy w nauce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Przeczytałem to 4 razy i tak naprawdę nie wiem o co ci chodzi... Odpowiedzi na wszystkie twoje pytania możesz znaleźć u ciotki Google...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Dalej jest to pozbawione logiki... Po egzaminie to jeżdżę gdzie chcę a jazda po mieście jest częscią egzaminu po zaliczeniu placu - jak w każdej kategorii prawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Mam jeszcze pytanie zamiast dowodu osobistego to może być legitymacja szkolna? sorry ze post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, a może jeszcze paragon ze sklepu dasz zamiast dowodu? Musi być dowód osobisty lub paszport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Sory za posta pewnie gdzieś już było ale muszę przyznać że nie chce mi się szukać. Od ilu lat można zrobić prawko na traktor? Czy na kombajn trzeba robić jakieś prawko czy kurs. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj