Polecane posty

Arturo    36

u nas jest jeden osrodek w powiecie który uczy na T ja ma akurat 3km do niego B) ale znajomi dojezdzaja po 50 km w jedna strone na lekcje a puzniej do Gdanska na egzamin kolejna 60km B) na B +E jesli sie nie myle tez jest 20 godzin ale wiadomo po 5 kazdy juz umi w miare robic plac :)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

tak się chłopak pod jarał że wstawił już w 5 tematach ten filmik ... I napisał dzięki temu swoje 5 pierwszych postów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Ja w piątek (24.09.2010) zdałem w Krakowie. Byłem 5 z 6 w kolejce i 2 prze de mną oblał gość. Jednego za brak migacza przy parkowaniu skośnym, a drugiego niby za to że miał się nie zmieścić w bramie wyjazdowej z mordu, ale egzaminatorowi się nie spodobało to, że szybko jeździł na placu (2 raz już zdawał koleś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Ej a jak cofasz z przyczepa to cofasz na bigach wstecznych szosowych(szybkich) czy polowych (wolnych) czy jakoś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W P-ń jest dowolnie.

Jedziesz jak chcesz, musisz tylko to zrobić dobrze i zmieścić się w przedziale 3min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja cofałem w Ursusie 3512 na wstecznym szosowym ale na półsprzęgle.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Mam jeszcze tylko parę pytań i już wszystko będę wiedzieć:

1.Na egzaminie to jak losujesz manewry to co możesz wylosować cofanie po łuku, po skosie , i co jeszcze?

2.Jak pokazujesz to wszystko w traktorze to musisz wiedzieć do czego to jest z czym się łączy i co robi? czy to jest na teście?

3.Co jest dokładnie na teście jak się poruszać znaki itd?

4.A i czy trzeba wyrabiać dowód tymczasowy czy może być np karta rowerowa? I do czego to jest musisz to dac, pokazac dla egzaminatora czy tylko w czasie jazdy musisz mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek13    0

To jest tak:

Zaczynamy od tego, że na początku egzaminu losujesz 1 kartkę i na niej masz 2 elementy do pokazania: jedno ze światełkek traktora i coś z eksploatacji pojazdu np. poziom oleju w silniku, albo płynu spryskiwaczy itp, no i losujesz drugą kartkę spośród dwóch, na każdej masz 2 manewry do wykonania: na jednej z nich jest parkowanie prostopadłe- wjazd tyłem wyjazd przodem i parkowanie skośne, na drugiej kartce jest górka i parkowanie prostopadłe- wjazd przodem wyjazd tyłem. Jazdy po łuku nie losujemy bo jest to obowiązkowe zadanie ( płynna jazda do przodu i cofanie w czasie do 5 min. Chyba można sobie wybrać biegi na jakich chcesz cofać, wygodnie jest tak jak ktoś wcześniej pisał na szosowym wstecznym i półsprzęgle ale zależy to też od ciągnika.

2 pytania nie rozumiem;), co do pyt 3 to włącz w internecie testy na kat T, pamiętam, że są. No i musisz mieć dowód osobisty, albo paszport, bo musisz go pokazać przy rozpoczynaniu egzaminu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

ale jak mam 16 to osobistego nie mam tylko tymczasowy i nie rozumiem troch tego co napisałeś nie wiem mieć o co chodzi z górką i parkowaniem skośnym, ile trzeba czekać na dowód tymczasowy i ile lat trzeba żeby go zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tymczasowych dowodów, normalny masz na okres 10 lat. A jak nie masz skończonych 18 lat to dostajesz na 5 lat. Płacisz chyba 30 zł za wyrobienie. A czas na wydanie to do 30 dni od złożenia wniosku.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

W KRK jest 5 min na cofnięcie i nie można mieć na łuku w ogóle nogi na sprzęgle :)Ruszanie pod górkę przodem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

a jak na przykład zdam prawo jazdy za 5 razem to za te 4 razy trzeba placić normalnie ileś tam stów 7 czy ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz jak zdajesz to chyba więcej płacisz, a potem egzamin jest trochę tańszy. I nie wiem jak tu, ale na B podobno jest tak że jak za 3 czy 5 razem nie zdasz to musisz dokupić dodatkowe godziny jazdy


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bardzo chciałem iść na kurs kat.T ale u mnie nikt takich kursów nie organizuje :lol: nie wiecie czy dla 2 chętnych by zrobili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Grandzik musisz ruszyć pod górke tak aby ci się ciągnik nie cofnął ani nie zgasł.

Poza tym nie żartuj że bedziesz razy zdawał na ciągnik bo wszyscy których znam zdawali za pierwszym razem wkoncu tyle lat się jeździ. za każdy egzamin płacisz tyle samo.

Cofnąć po łuku tyłem z przyczepą chyba tez umiesz czy parkowanie tyłem z przyczepą. potem jak zdasz plac ruszasz na miasto i po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

no nie wiem czy tak łatwo zdam a jakie są pytania na teście ? jak ruszyć pod górke żeby ciągnik nie zgasł? i nie cofną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

grandzik, wstrzymaj sie jeszcze z tymi pytaniami. Zmadrzejesz, wydoroslejesz, wtedy sam odpowiesz sobie na wszystkie te pytania.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj