Polecane posty

mszk8    123

A ja dzisiaj zdałem!! Ale lekko teraz się czuje... :D


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

a czy nie jest czasem tak ze jak zdaje się na B+E i sie zda to odrazu na T wbijają i sie ma taką i taką kategorie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przepisach nic takiego nie istnieje, natomiast na drodze, policja widząc C+E nie przyczepia się do kierowcy traktora z przyczepą. Teoretycznie posiadając C+E powinieneś umieć prowadzić pojazd z przyczepą, i tak do tego podchodzi Policja u mnie. Tak czy siak, nie ma w przepisach zapisu, że posiadając C+E automatycznie otrzymujesz T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@audi80b4 tak robiąc E do B automatycznie jest T. patrz punkt 4

 

"Ponadto prawo jazdy:

 

1. kategorii B i C+E lub B i D+E - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii B+E,

2. kategorii C+E i D - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii D+E,

3. kategorii A, B, B1, C, C1, D lub D1 - uprawnia do kierowania pojazdem w nich wymienionym z przyczepą lekką,

4. kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami)." patrz punkt 4

 

 

Sam chyba pójdę zrobić E do B teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@dawid czytaj ze zrozumieniem, uprawnia, a nie ze Ci na plastiku kat.T od razu wbijaja :D to jest roznica jak dla mnie bo chyba od 1 stycznia ma sie to zmienic i ciagniekiem (nawet bez przyczepy) bedzie mozna jezdzic tylko na kat. T :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No dobra trochę źle napisałem, miałem na myśli automatycznie że można jeździć tak jakby było T. Bo w drugą stronę to nie działa.

 

Znowu coś wymyślają. @Henius wiesz coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

tak, mianowicie moj instruktor od kat. T powiedzial, ze ma byc tak jak na Niemcach, czyli jazda ciagnikiem tylko na kat. T... na kat. B nawet samym ciagnikiem nie bedzie mozna jezdzic. bedziesz mogl mniec wszystkie kategorie, od A do C+E, ale bez T ciagnikiem nie pojedziec. w sumie dla mnie to jest dobre rozwiazanie bo jazda samochodem z przyczepka powyzej 750 kg troche rozni sie od jazdy ciagnikiem z przyczepa z ladunkiem o masie ok. 6-10 ton, nie uwazacie?? :D jest roznica w masie zestawu. juz sam sredni ciagnik (np. ursus 912) wazy tyle co 4 srednie samochody (np. Golf III) a do tego jeszcze przyczepa to juz sporo... no C+E to moze i podobne ladunki (jesli chodzi o ciagnik z dwiema przyczepami o masie ok. 10 t kazda), no ale prowadzenie ciagnika siodlowego z naczepa, a ciagnika rolniczego z dwiema przyczepami dwuosiowymi to zupelnie inna bajka... wyjedziesz do Niemcowni do roboty na ciagnik to bez kat. T ani Cie nie wpuszcza, w malych gospodarstwach moze przymkna oko, ale w duzych przedsiebiorstwach juz nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A co z pojazdami wolnobieżnymi? Też T będzie trzeba mieć? Chce zrobić E do B bo właśnie chce samochodową lawete ciągnąć za ładowarką jak kupię bo się z osprzętem nie będe zabierał :D . C+E to nie tylko ciągnik siodłowy i naczepa a również samochód ciężarowy z przyczepą. Fakt ograniczenie DMC to 40 ton. A ciągnika rolniczego z przyczepami jakie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

pewnie jego instruktor nie jest ustawodawca, szczerze to waptie aby szykowaly sie jakies zmiany...


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

za to ty pojdziesz do sejmu i bedziesz sie z poslami klocil, zeby tego nie wprowadzili, jeszcze jednego takiego by tam brakowalo :D znowu sie wypowiadasz nie majac nic kokretnego do powiedzenia i dlatego bys sie do nich nadawal, sprobuj moze sil w PO...

 

 

Dawid, sprobuje sie czegos dowiedziec w PORDzie ale watpie zeby cos powiedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Henius zapytać nie zaszkodzi. Z góry dzięki. Bo teraz to jestem w kropce co robić. Najlepiej by było zrobić C+E no ale dużo czasu zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No wiadomo, ja wszystko za swoje muszę. C+E by mi się przydało bo są 2 autka w firmie więc wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

A do tego ile ciągnikiem możesz ciągnąć to jest w dowodzie wbite. Nie wiem czy w tym nowym ale w starym na pewno. Mój 1224 ma wbite 20000kg. Sprawdźcie sami ile macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

dzisiaj wziolem madra ksiazke instruktorowi i wyczytalem ciekawe zeczy ze znajomymi ruznych zeczy nie ogarnialismy jak np jeden mial kat B i wszystkie uprawnienia na koparki i koparko ladowarki jezdzil na malej ale zmienil firme i na wieksza mial isc to mu powiedzieli ze ma miec albo t albo c bo B uprawnia do jazdy do 3.5t a koparka wazy troszke wiecej i robi T

 

jesli masz kat.T to mozesz ciagnac te 3 przyczepy, ale pod warunkiem, ze dlugosc zestawu nie przekracza 21 m. nie wiem jak to jest w C+E, ale to sam powinienes wiedziec... wiec jesli ten zestaw byl za dlugi to policjant smialo mogl Ci wlepic mandat...

 

na T jednak nie mozesz cignac 3 przyczep tylko 2 ale nawet po 7m bo dlugosc przyczep nie moze przekroczyc 18m a 4m ciagnik razem 22m . Kategoria T jest jedyna w kturej dopuszcza sie jazde 3 czlonowego zespolu czyli ciagnik i 2 przyzepy

Ciągnik rolniczy może mieć długość zestawu w przypadku 3 członowego 22m.

dokladnie max 22m

PS. kiedys bylo fajnie jak sie mialo T to robilo sie C a C+E dopisywali z urzedu B)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To mając B+E, wsiadając w ciągnik to ile przyczep mogę zaczepić wg tej twojej książki?? bo ja znalazłem zapis taki i pisało posiadając B+E uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

mozesz normalnie 2 ciagnac + lawety a na T nie mo|esz cignc lawet ale slyszalem o takim przypadku ze gosciu mial wypadek i ubezpieczyciel niechcial jemu wyplacic odszkodowania bo niemial ,,prawdziwych'' uprawnien T tak jak @Henius91 pisal kiedys tak ja slyszalem ze na kazda kategormie ma byc oddzielne uprawnienie w niemczech B uprawnia do 7.5t i tam kazdy jezdzi malymi traktorami a kto ma wieksze ma T i tak powinno byc u nas a nie do jazdy,,multicarem'' trzeba miec C bo zaladowany przekroczy o 200kg mase3.5t inna sprawa jest ze osrodek egzaminacyjny powinen byc w kazdym powiecie tak jak kiedys do tego wyznaczona osoba do egzaminowania policjant czy kto tam i dzienkuje do widzenia niech pisze kwit i nastepny a nie jezdzic po 50 czy 100 km do osrodkow egzaminacyjnych zeby jezdzic po jednej ulicy bo wszedzie sa zakazy 20minut B)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No wiesz E do B idzię szybciej zrobić bo jest mniej godzin do wyjechania i teorii. Miedzyczasie i tak potem chyba zrobię C+E. U mnie w powiecie akurat jest w Lesznie ośrodek mam 20 pare km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

ja zdawałem w Lesznie zależy na kogo się trafi jeśli trafisz na takiego jak ja to zdasz za pierwszym razem mówił mi co mam pokazać zrobić plac i do miasta do Leszna mam może z 5 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj