Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek1977    1275

ja zdałem w Bydgoszczy za 1 razem miesiąc temu :) Mam pytanie czy mogę jeździć z 2 przyczepami?? Bo mój tata mówi,że tylko z 1 :)??

To tata musi iść na kurs! a ty zaczepiaj 2 przyczepki i w drogę!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja dziś zdałem na kat. T w Płocku za pierwszym razem :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek13    0

Witam. Jutro po południu mam egzamin na kat T. Chciałbym się od Was dowiedzieć paru rzeczy:

1 Jak włącza się światła pozycyjne, mijania, drogowe w ZETORZE 4320(taki jest w WORD Białystok)

2 Jak zdjemuje się boki maski w takim ciągniku, bo chyba trzeba to zrobić, żeby dojść do chłodnicy, wlewu oleju...

3 Gdzieś przeczytałem, że przyczepa może być wyposażona w hamulec postojowy. Z której strony przeczepy takowy może się znajdować? bo dopiero dziś dowiedziałem się, że coś takiego istnieje;)

 

to tyle. proszę o odp.

PS a tak btw: zdawał ktoś z forum kat T w Białymstoku? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Mogę pomóc tylko w pierwszym punkcie ponieważ miałem Zetora 7245 i jeśli dobrze pamiętam to tak:

-światła pozycyjne: wciskasz kluczyk i przekręcasz go na pozycje 1.

-światła mijania: wciskasz kluczyk i przekręcasz go na pozycje 2.

-światła drogowe: popychasz przełącznik kierunkowskazów, tak jak w samochodzie.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

Kamil, w zetorze 4320 jest juz chyba zapalanie z kluczyka i wlacznik swiatel jest oddzielny, taki jak w MF 255, wiec wystarczy tylko przekrecic i jest wlaczone, tak przynajmniej bylo w 5320 ktorym ja zdawalem. u mnie to egzaminator sam wlaczyl mi swiatla ;[ nie wiem czemu, ale te lampy na dachu tez wlaczyl, moze tez tak ma byc...

 

@piotrek13 co do hamulca postojowego to masz z tylu przyczepy pokretlo, krecisz kilka razy i zaciaga sie hamulec. co do maski, to jesli jest to ten z plastikowa maska to po bokach sa takie pokretla, przekrecasz i wyjmujesz boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

ok. dzięki chłopaki;) zaraz egzamin...

zdałeś?? ja jutro mam egzamin 2 podejście (prostopadłe tyłem bort + słupek = koniec)


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek13    0

Nie zdałem. Aż wstyd pisać na czym... Podczepiłem przyczepę, kable sprawdziłem światła, pan egzaminator (całkiem spoko) powiedział, że jak już wszystko zrobiłem to mam sięprzygotować do jazdy. Więc wsiadłem do ciagnika, przygotowałem się i gdy już zaczynałem ruszać egzaminator kazał się zatrzymać, bo popełniłem błąd. Miałem jeszcze 1 próbę, nie przyszło mi na myśl, żeby rozejrzeć się wokół przyczepy, wydawało mi się, że jako błąd policzył mi to że ruszyłem bez zapalowych świateł mijania. Zapaliłem je i gdy tylko chciałem ruszać pan egzaminator znów kazał się zatrzymać i w tym samym momęcie przypomniałem czego nie zrobiłem... nie wyjąłem klinów spod kół... Ten błąd wynikał ze stresu- 2 raz w życiu siedziałem w zetorze, nigdy w nawet podobnym typie. Na samym początku się zdenerwowałem bo nie mogłem znaleźć stacyjki. Znajduje się ona po prawej stronie, podobnie jak w samochodzie , tyle ze nie przy kierownicy a na bocznej ściance kokopitu. Gdy już ją zlokalizowałem miałem problem z uruchomieniem silnika, Bez wciśniętego hamulca (mimo że ręczny był zaciągnięty) rozrusznik nie kręcił (w c360 w moim osk takiej blokady niestety nie było).

Egzaminator spytał mnie czy mimo negatywnego wyniku chce wykonać pozostałe elementy na placu, ja chciałem. Na łuku cofnąłem gdzieś w 2,5 min na szosowym wsteczznym, parkowanie prostopadłe i wjazd tyłem wyjazd przodem też bez problemów. Egzaminator powiedział, ze myśli, że za 2 razem zdam, nawet życzył powodzenia ;o ;[ Jutro zapisuję się na 2 próbę, bo dziś juz kasa była zamknięta, wydaje mi się że będę już wiedziałco i jak i będzie dobrze.

 

...na kat B zdałem za 1 razem, teraz tez koniecznie chciałem ale niestety plan nie wypalił, pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Ja dzisiaj najechałem przednim kołem na żółtą linę... eh... mógł tego nie zauważyć. Miałem łuk skośne przodem i prostopadłe tyłem (2 raz się na tym wyłożyłem. Ale teraz pięknie mi przyczepa wchodziła, żeby nie ta żółta linia...) No ale do 3 razy sztuka.(mam nadzieję że tylko do 3) A co najlepsze na nas 3 zdających 1 wypuścił na miasto. Ten sam typ oblał mnie na samochód również na bzdecie... Jutro mam B mam nadzieję że nie trafię na niego...

 

edit: a do mnie za pasy też się uczepił że nie przygotowałem się do jazdy... za pierwszym razem nie musiałem ich zapinać... a cofnij jak związany pasem jesteś...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

ja moje musze odebrac bo juz ponad tydzien lezy w wydziale komunikacji, ale i tak jakbym jechal bez tego "plastiku" to policja mi jedynie 50 zl wlepi, a czasu nie ma zeby jechac po to... co do pasow to w jakich ciagnikach egzaminacyjnych sa te pasy?? bo w zetorze 5320 nie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek13    0

@Henius91 Też chciałbym mieć już to za sobą ;[

W tym zetorze 4320 w B-stoku jest pas;p

 

@mszk8 Po najechaniu na tą żółtą linię miałeś jeszcze drugą próbę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

@mszk8 Po najechaniu na tą żółtą linię miałeś jeszcze drugą próbę?

to była druga próba, bo na pierwszej mało co egzaminu nie skończyłem (pachołek)


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

najgorsze jest to ze się wsiada do traktora pierwszy raz się siedzi w takim traktorze itp i co do czego najlepsze an egzamin była by 330 lub zetor 5211 7211 7711 pochodne bo to najłatwiejszy traktor .ps wybieram się an prawko za rok ponoć stres nie z tej ziemi to najgorsze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

traktor to traktor zetor to zetor wszystkiego jak nie wiesz to sie domyslisz po oznakowaniach na desce rozdzielczej po to masz kurs i instruktora zeby tobie wyklarowal co i jak i trzeba podejsc na luzie :)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a panowie takie pytanie posiadam prawo jazdy kat C+E plus kurs na przewóz rzeczy i jeżdżę troszkę ale w przepisach o ruchu drogowym mam powiedziane że w moim przypadku prowadzenia zestawu pojazdów masa całkowita nie może przekraczać 40t i do tego dochodzi wysokość szerokość i długość to wiem a jak to ma się w rolnictwie z kat. T można śmigać z 2 przyczepami więc ja mogę a czy tu są ograniczenia o długość zestawu?? Dosyć często i gęsto wożę ładunki ponadnormatywne także w transporcie samochodowym jestem na bieżąco ale ostatnio zatrzymał mnie pewien pan policjant jak ciągnąłem zetorem 7245 kolegi 3 platformy z belami

(w sumie było ich 42) to zaczął coś marudzić pod nosem że mi nie wolno ale jak pokazałem prawko to zamknął się i pojechał w swoją stronę możecie mi to troszkę rozjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

jesli masz kat.T to mozesz ciagnac te 3 przyczepy, ale pod warunkiem, ze dlugosc zestawu nie przekracza 21 m. nie wiem jak to jest w C+E, ale to sam powinienes wiedziec... wiec jesli ten zestaw byl za dlugi to policjant smialo mogl Ci wlepic mandat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to troszkę lipnie bo zestaw jakim jeżdżę przeważnie ma 24m a jak mam gabaryt to jeszcze mogę 1.5m do przodu a do tyłu to tylko rozsądek jest ograniczeniem także jak mówicie że 21m to cieniutko przecież tu nie ma takich prędkości a poza tym w każdej przyczepie jest oś skrętna więc cały zestaw tak nie zachodzi jak naczepa w ciężarówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek13    0

Jutro mam 2 próbę egzaminu. Przygotowuję się nawet ze szczegółów, chcę, żeby nic mnie nie zaskoczyło i dlatego chciałbym dowiedzieć się np czym przełącza się światła na drogowe?(to jest model, w którym światła pozycyjne i mijania włącza się takim pokrętłem z lewej strony)

... i ile atm powietrza trzeba napompować przed rozpoczęciem jazdy? Wystarczy chwilę postać na wolnych obrotach, czy wskaźnik ma dojść do określonej wartości? no i jeszcze czym włącza się klakson? :) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek13    0

sory za post pod postem, ale chciałem się pochwalić, że zdałem. To forum bardzo mi pomogło, dowiedziałem się jak wygląda egzamin.

Gdyby ktoś chciał dowiedzieć czegoś o egzaminie, szczególnie o zdawaniu, traktorze itp, w Wordzie w Białymstoku to piszcie. moje gg to 612285

 

Jeszcze raz dzięki, bo te 51stron się przydało. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj