Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Henius91    1543

wiesz co?? ja mam takie wrazenie ze jednak cos do mnie masz bo zamiast napisac i rozwiac moje watpliwosci ze w ogole co stakiego istnieje jak ten kurs to ty od razu sie wysmiewasz. jeszcze nie widzialem zebys na tym forum napisal jakis sensowny post i pomogl komus w jakiejs sprawie. ja chociaz staram sie pomagac, nie zawsze slusznie ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie nie kłóćcie się bo i tak to nic nie da, jak kolega wspomniał wcześniej prawo jazdy kat. T można robić od 16 lat, a na kurs zapisać sie 3 miesiące wcześniej przed ukończeniem 16 lat , ja właśnie tak zrobiłem. Co do wychodzenia z ciągnika, sam tego nie wymyśliłem, tak powiedział mi instruktor, i tak powiedzieli w WORD, więc chyba cos w tym musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ja zdawałem to wychodziłem po to aby podczepić przyczepę hamulce i podłączyć światła i sprawdzić kierunki. Po co wychodzić z ciągnika na łuku? Nie ma potrzeby.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Mam pytanie czy jak się zda już B+E to w prawie jazdy podbijają też T czy samo B+E? Bo mogą się kiedyś w przyszłości przepisy zmienić i wtedy można zostać na lodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

A czemu miałby mieć T podbite jeśli B+E i C+E to całkiem coś innego ? Co z tego że masz takie uprawnienia jak na T


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

zdawał ktoś z Was na T w Gdańsku ?


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

możesz napisać jak się jeździło i ogólnie co robiłeś? czy egzaminatorzy są spoko ,Dzięki


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

ja też zdawałem w gdańsku egzaminator spoko przed egzaminem powiedział że " kategoria jest trudna i w szczegóły się nie będziemy bawić " egzamin ok 15-20 minut nie ma czego się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja mialem mlodego egzaminatora, w mojej grupie bylo 5 osob, jedna osoba losowala zadania, akurat padlo na wzniesienie i wjazd przodem wyjazd tylem ;) i kazdy mial to samo. nic nie trzeba pokazywac przy silniku ani swiatlach, jedynie pierwsza osoba musi sprawdzic swiatla po podlaczeniu przyczepy. moj egzamin trwal 20 min i egzaminator duzo sie wypowiadal tylko mowil co trzeba zrobic i nic wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

te to graje u nas w grupie jest 10 osób co pojedzie do Gdańska ;)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

ja zdałem w Bydgoszczy za 1 razem miesiąc temu :D Mam pytanie czy mogę jeździć z 2 przyczepami?? Bo mój tata mówi,że tylko z 1 ;)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mozesz z dwoma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja słyszałem że jak nie jesteś pełnoletni to możesz tylko z 1 przyczepą jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

To źle słyszałeś.

Możesz mieć nawet 5 przyczep byle długość zestawu nie była większa niż 21m o ile się nie mylę.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

tak a za pozwoleniem policji mozesz ciągnąc 3 przyczepy ale na jikims tam odvcinku od domu wiem jak w spóldzilni ciągali po 5 przyczep ze słomą ale mieli max 5 km do spóldzielni a droga powiatowa ale nie tak mocno ruchliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

dyrekcja drug badz zarzadca drogi jak kto woli daje zezwolenie tak u nas majatki dostawaly zezwolenia na jazde po obwodnicy do pruszcza zeby nie jezdzic przez 3miasto z burakami


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

tzn to jest zgłaszane do policji a odpowiedz jest po paru dniach. mzna za pozwoleniem i na jakimś odcinku nie mówie ze 5 przyczep i 50 km bo to raczej nie mozliwe jak przyjdzi mi tyle ciągac to bede wiedział dokładnie:D to pozwolenie było dla spóldzielni nie wiem jak dla rolnika ale raczej podobnie bo to sie duzo nie rózni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

u nas duzo osub targa po 3 przyczepy drogi sa w miare szerokie a wyznacznikiem jest ciagnik i gorki pod ktore maja wjechac ;)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć prawko kategorii T trzeba mieć ukończone:

-18 lat

-16 lat + pozwolenie rodziców

 

Bo jedni mówią że trzeba mieć 18 a inni 16 + pozwolenie

 

BO ja już nie wiem komu wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To źle słyszałeś.

Możesz mieć nawet 5 przyczep byle długość zestawu nie była większa niż 21m o ile się nie mylę.

W przypadku sprzętu rolniczego możesz ciągnąć dwie przyczepy plus ciągnik a cały zestaw nie może przekroczyć 21m- bez żadnych zezwoleń

Poruszanie się pojazdami o większych masie lub wymiarach wymaga zewolenia (art.64)- wszystko jest kodeksie drogowym wystarczy przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

Żeby mieć prawko kategorii T trzeba mieć ukończone:

-18 lat

-16 lat + pozwolenie rodziców

 

Bo jedni mówią że trzeba mieć 18 a inni 16 + pozwolenie

 

BO ja już nie wiem komu wierzyć

mozesz robic od od 16 za zgoda rodzicow lub opiekunow lub od 18 bez rzadnej zgody bo jestes pelnoletni :)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj