Polecane posty

Wacek21    35

Mnie to czeka od kwietnia przyszlego roku ;) Przeraza mnie tylko to cofanie, nie wiem czy bedzie z przyczepa jedno osiowa czy 2 osiowa...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd5820    0

Opłaca się to robić? Bo ja słyszałem tak, że jeśli zrobimy sobie te prawko to musimy jeździć z osobą posiadającą prawojazdy i w wieku 18 lat musisz jeszcze raz zdawać i płacić kasę...:/ Czy to prawda?

 

nie to nie prawda ;) jak zdasz to możesz jeździć sam tylko jak coś roz...olisz to rodzice odpowiadają jeśli nie jesteś pełnoletni :D a zdajesz tylko raz czyli raz płacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

właśnie przed 2 godz zdałem :) za 2 razem bo wcześniej nie wyłączyłem silnika podczas sprzęgania :) Idzie zdać, wystarczy podejść do tego na luzie..

 

Mnie instruktor tłumaczył, ze podczas sprzęgania powinien silnik chodzić, a jak już sprzęgniesz masz zamiar podłączać przewody to dopiero się gasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Udaj się WORD na twój region i tam powinni Ci udzielić takich informcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd5820    0

Ja miałem tak (miałem zaje***** egzaminatora :) ): Podjeżdżałem ciągnikiem pod przyczepę on mi włożył bolca ja gasiłem i robiłem resztę (przewody hamulec itp), zrobiłem łuk potem wylosowałem parkowanie przodem prostopadłe i wzniesienie, zrobiłem parkowanie tak że ciągnik jeszcze złamany był a ten mi już pokazuje żebym zjeżdżał, pytam się a wzniesienie? a ten że nie ma czasu tylko żebym rozpinał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Jak ma się prawko kategori B to można jechać ciągnikiem z jakąś maszyną czy tylko samym ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1270

Jak ma się prawko kategori B to można jechać ciągnikiem z jakąś maszyną czy tylko samym ciągnikiem?

Jeśli maszyna jest zawieszana to można jechać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicek1911    0

Witam. Zdawałem dzisiaj i ... nie zdałem. :D I to nie z mojej winy, traktor był nie sprawny ( brak hamulca awaryjnego), Egzaminator to wredny typ. Ostrzegam wszystkich ośrodek w Nowym Sączu ma niesprawny traktor! Mam takie pytanie, czy następnym razem mogę się odwołać od egzaminu ? Jakie będą tego konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd5820    0

Jak masz B to możesz jechać z maszyną zawieszaną lub przyczepą 1-osiową (chyba), a odwołać do egzaminu się zawsze można :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Ja dzisiaj właśnie zdałem za 1 razem ....łatwizna he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zdałem prawko tydzień temu za pierwszym razem na ciągniku zetor 5211. Komputer mi wylosował do pokazania światło wsteczne jak mi egzaminator to powiedział to obaj :D wybuchliśmy śmiechem.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, w sobotę mam egzamin. Mam kilka pytań:

1. czy to prawda ze np przy cofaniu prostopadłym można podjechać traktorem do przodu (wyprostować przyczepę ) już na samym łuku (w miejscu kiedy przyczepa jest już na tym drugim prostopadłym pasie) i nie będzie to się zaliczało jako ten 1 możliwy podjazd do przodu ? i przy jakich cofaniach tak można jeszcze zrobić?

2. za każdym razem należy cofnąć min pól metra od pachołków? (przy każdym rodzaju cofania czy tylko na łuku?

3. czy przy każdym cofaniu można opuścić raz traktor i zobaczyć ile można jeszcze cofnąć?

 

z góry dziękuje za pomoc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

ja tez dzis zdalem za 1 razem :D mialem parkowanie przodem i wzniesienie, latwizna ;[

 

co do pytan kolegi wyzej to

ad.1 nie wiem o co chodzi z tym cofanie prostopadlym ale jezeli chodzi o pas ruchu (rekaw) to jazda do przodu musi byc plynna a do tylu nie, mozesz podjezdzac ile chcesz, ale do reszty manewrow (parkowanie przodem i wyjazd tylem lub parkowanie tylem wyjazd przodem) to masz tylko jedna korekte...

ad.2 na luku odleglosc miedzy pacholkiem a ciagnikiem lub przyczepa ma wynosic 1 metr, tylko i wylacznie na luku.

ad.3 tak raczej nie mozesz zrobic, jedynie jak Ci egzaminator pozwoli ale oni tylko tak robia jak chca pokazac ile jeszcze zostalo i wtedy oblewaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja zdałem prawko tydzień temu za pierwszym razem na ciągniku zetor 5211. Komputer mi wylosował do pokazania światło wsteczne jak mi egzaminator to powiedział to obaj :D wybuchliśmy śmiechem.

 

 

a co na to egzamimnator?? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wyjść z ciągnika możesz tylko raz i to wyłącznie tylko przy łuku, na innych manewrach nie wolno wychodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

wyjsc to mozesz ale potem juz chyba nie wrocisz :D to jest bez sensu zeby mozna bylo sobie wyjsc i zobaczyc ile jeszcze cofnac :/ mnie tego nie uczyli, do tego sa tyczki zebys mogl ocenic ile zostalo do konca a z ciagnika jest to widac wedlug mnie idealnie...

 

co do parkowania to dojezdzasz do konca miejsca wyznaczonego do tego manewru i nic wiecej, ja do konca nawet nie dojechalem bo wystarczy aby przyczepa zmiescila sie w tym polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wyjsc to mozesz ale potem juz chyba nie wrocisz :) to jest bez sensu zeby mozna bylo sobie wyjsc i zobaczyc ile jeszcze cofnac :/ mnie tego nie uczyli, do tego sa tyczki zebys mogl ocenic ile zostalo do konca a z ciagnika jest to widac wedlug mnie idealnie...

 

 

 

To coś Cię słabo uczyli, chodzę od miesiąca na kurs prawa jazdy na kat. T, i tak mi tłumaczył instruktor, i to samo powiedzieli w mi w WORD powiedzieli to samo. Mezo się przepisy zmieniły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

to na T mozna juz od 15 lat robic?? :) o tym tez nie wiedzialem... slyszalem tylko o tym ze mozna zrobic takie szkolenie po ktorym mozna jezdzic ciagnikiem ale bez przyczep (tak jak na kat. B ) i to jest po to ze mozesz jezdzic ciagnikiem jak nie masz jeszcze na B prawa jazdy...

 

i co Ci to da ze wyjdziesz i sprawdzisz ile jeszcze cofnac?? co chwile bedziesz wychodzil?? ja tam normalnie cofalem do tyczki bez wychodzenia, z reszta jak wszyscy co byli ze mna na egzaminie a bylo nas szesciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

henio sam to wymyslasz :) ?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

po co sie w ogole udzielasz jak nie masz nic do powiedzenia w temacie?? :) myslalem ze sie zastanowiles nad swoim zachowaniem bo dlugo cie nie bylo widac, ale chyba ta "choroba" ci sie wrocila. idz sie leczyc chlopie... co do tego kursu to nie jest to prawo jazdy kat. T ale tylko szkolenie... dziekuje, pozdrawiam. z toba juz nie rozmawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Mozna chodzic na kurs 3 misiace przed skoczeniem 16 roku zycia, kolega wyzej pisal o kursie. Henio nie mam nic do Ciebie, jedynie do tych glupot ktore piszesz;D Nie ma zadnych kursow dajacych uprawnienia do prowadzenia pojazdu silnikowego jedynie prawojazdy upowaznia do prowadzenia w/w pojazdow, no chyba, ze mowisz o skuterku czy rowerze wtedy wystarczy bylejaki swistek, wydrukowany na domowej drukarce:P

 

 

Pytalem sie henio dlatego, ze mysalem, ze masz moze jakiegos mlodszego brata, ktory pisze za Ciebie takie brednie;)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj