Polecane posty

Power    1

mnie się wydaje że JCB fastrac jest na kategorie T , głupota była by jeżeli trzeba mieć C.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Właśnie też tak myślałem, ale siedzę na AF półtora roku i z tego co wyczytałem , to go rejestrują na kat. C ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Płyn spryskiwaczy masz w kabinie z lewej stronie,płyn hamulcowy znajduje się pod maską z prawej strony przy kabinie, płyn chłodniczy znajduje się oczywiście w chłodnicy i powinien zakrywać żeberka chłodnicy,olej w wspomaganiu znajduje się w zbiorniczku przed chłodnicą i sprawdza się wykręcając taką miarkę jest obok korka wlewu w zbiorniczku, olej silnikowy sprawdza się po lewej stronie odkręcając bagnet

nie przejmuj się jak nie zdasz za 1 razem zaraz umów się na następny egzamin dużo zależy na jakiego egzaminatora trafisz ja za pierwszym razem miałem takiego co nic nie mówił tylko kazał robić pokazywać a za drugim razem trafił się super gość mówił co sprawdzić i pytał jakie to światło albo pomagał jak wyjeżdżałem z takiej uliczki co nie widziałem z prawej strony to mówił że mam jechać ;)

pozdrawiam ja zdałem za 2 razem 18.03.10

 

A i ważna rzecz jak wylosujesz sobie sprawdzenie np. płynu hamulcowego i światła postojowego/pozycyjnego to sprawdzasz w samym ciągniku później zaczepiasz przyczepę i sprawdzasz wszystkie światła w przyczepie, wyciągasz kliny z pod kół jeśli są , ustawiasz lusterka ,siedzenie ,pompujesz powietrze do butli i w drogę

 

Dzieki, juz wiem gdzie wszystko jest... Zastanawiałem się czy sprawdzenie wylosowanych czynności sprawdza się przed czy po zczepieniu przyczepy, ale teraz juz wiem ;[ Musze jeszcze pamiętać o sprawdzeniu zabezpieczenia klamr od burt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Wiecie może ile kosztuje egzamin teoretyczny i praktyczny na kategorię T ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teoretycznie większość naszych ciągników nie spełnia przepisów, bo przekracza 30km/h. ;) Fastrack osiąga znacznie większe prędkości, więc zakwalifikowano, go do ciężarówek. Moim zdaniem są to względy bezpieczeństwa, bo na dobrą sprawę prędkości rzędu 65 i więcej km/h są nie do osiągnięcia na większości wiejskich dróg. Poza tym ilu z nas ma przyczepy z ABS'em i homologacją na więcej niż 40km/h. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Wiecie może ile kosztuje egzamin teoretyczny i praktyczny na kategorię T ?

 

Ja płaciłem 157zł (135zł praktyczny,22zł teoria)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

A jak to jest jak się zdaje na kategorię B i T to egzamin teoretyczny jest ten sam tylko do T dają dodatkowo 6 pytań więcej czy zdaje się go osobno 18 pytań na kat.B i kolejne 24 pytania pytania na kat. T ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

nie bojcie się Fastracki są rejestrowane na T i mają homologacje kabiny na 2 osoby ;) ale mają blokade że nie przekroczą 40 km/h ;[ Inacze w polsce nie zarejestrujesz go


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Był czas że rejestrowali jako ciążarówki ale Interhandler (sprzedawca JCB) załatwiał homologacje i juz normalnie rejestrują jako ciągnik rolniczy. Zresztą tak mówili przedstawiciele jak byłem na zeszłym Agroshow. Dłuższą chwilę gadałem właśnie z jednym przedstawicielem, bo mieli model 3230 który jako jedyny został się ze skrzynią 80km/h w opcji i się pytałem pod niego bo mnie interesował do transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmmm, ale zamontują kaganiec? Jak będziesz jechał 80km/h i Cie polocja złapie, to mogą Ci nawet dowód zabrać, za niezgodność ciągnik z przepisami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie wiem jak z kagańcem. Pusto to on może poleci 80 ale z pełnym ładunkiem to wątpie ale z 60-70 powinien iść. Zawsze można CB zamontować. Dobra ale wróćmy do tematu prawo jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio    0

Witam jestem tu nowy. Mam pytanie odnośnie prawa jazdy kategorii T. Mianowicie co obecnie trzeba wykonać na placu podczas egzaminu? Często jeżdżę ciągnikiem więc zastanawiam się nad zrobieniem tego prawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Obowiązkowo podczepienie przyczepy, sprawdzenie stanu technicznego pojazdu [losowane są rzeczy do sprawdzenia], cofanie po łuku do tyłu, ruszanie ze zniesienia i parkowanie [prostopadłe- wjazd przodem, wyjazd tyłem, albo wjazd tyłem, wyjazd przodem; bądź parkowanie skośne- wjazd przodem, wyjazd tyłem- parkowanie jest losowane]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio    0

Obowiązkowo podczepienie przyczepy, sprawdzenie stanu technicznego pojazdu [losowane są rzeczy do sprawdzenia], cofanie po łuku do tyłu, ruszanie ze zniesienia i parkowanie [prostopadłe- wjazd przodem, wyjazd tyłem, albo wjazd tyłem, wyjazd przodem; bądź parkowanie skośne- wjazd przodem, wyjazd tyłem- parkowanie jest losowane]

 

Dzięki. A, jeszcze to parkowanie to chyba samym ciągnikiem, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystkie manewry są wykonywane z przyczepą na której znajduje się ok. 1-2t ładunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Ja sobie nie przypominam aby tam był jakikolwiek ładunek :P


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie tam gdzie egzamin to na przyczepie mają 2 bloki betonowe wsadzone. Tak lekko załadowana przyczepa lepiej się zachowuje na drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Mam takie pytanie a jazda i manewry po mieście wykonuje się z przyczepą, czy samym ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Z przyczepą. Bo jaki sens miałby samym ciągnikiem, jak mając prawko B można jeżdzić nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj