Polecane posty

ralfMTX140    3
Można nim jeździć ale już nie można kosić bo do tego potrzebne są uprawnienia. Wystarczy że masz T i kombajnem po drogach możesz jeździć.

Dokładnie. Aby jeździć po polu trzeba odbyć kurs i zdobyć uprawnienia.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Dawno tu nie pisalem tak więc we wtorek 2 czerwca mam egzamin praktyczny na U3512 + Warfarma tandem 6t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@JD1052

Czemu nie robiłeś praktyki i teorii w jednym terminie?


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
Można nim jeździć ale już nie można kosić bo do tego potrzebne są uprawnienia. Wystarczy że masz T i kombajnem po drogach możesz jeździć.

No jak tak jest to, po co uprawnienia :P A jeśli będe kosił to czy policja ma prawo skontrolować mnie na moim polu??? wydaje mi się że nie, bo jest przepis że nawet na drogach gminnych, nieutwardzonych nikt nas nie ma prawa kontrolować itd... i jak to mój pan profesor, wykładowca mówił "można tam jeździć po kielichu" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3
Dawno tu nie pisalem tak więc we wtorek 2 czerwca mam egzamin praktyczny na U3512 + Warfarma tandem 6t.

to życzę powodzenia ale na tandemie to raczej tylko formalność :P

 

@ralfMTX140 po mieście oczywiście też jeździłeś z przyczepą?

 

@Daniel215 racczej nie mogącie sprawdzić na polu ale w razie jakiegoś pożaru to będziesz miał problemy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Mogą sprawdzić na polu :P. Kumpel ostatnio opowiadał jak do jego znajomego weszli na pole i poprosili o uprawnienia :P.

Tak z przyczepą jeździłem po mieście.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No dobra dzięki za odpowiedzi... jednak z tą kontrolą na polu to też do konca nie jestem pewien... ( w końcu teren prywatny :P )

jeszcze zapytam sie wykładowcy dla pewnośći... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Zapytaj się i nam powiedz :P mi ogółem też nie chciało się w to wierzyć bo nie było na moją okolice słychać o takich kontrolach.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No dzisiaj było małe opijanie :P no a do odbioru to pewnie za 2-3 tygodnie :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zvrek    1

Mam takie małe Pytanko :P czy kategoria C upoważnia do jazdy ciągnikiem rolniczym z przyczepami??

 

Pytam się bo Prezes naszej OSP zapisał mnie na kurs kat: C oczywiście Straż opłaca nam cały kurs :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Prawo Jazy kat. C uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5t. z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym

Można ciągnikiem ale z tego wynika że bez przyczep.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Uprawnienia na kombajn przydają się w razie nieszczęśliwego wypadku i w zatrudnieniu jako operator :P a zdobycie tych uprawnień to tylko formalność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No nie wiem czy tylko formalność, jednak trzeba 20 godzin przesiedzieć na kursie :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

przesiedzieć trzeba ale bez kursu Cie nikt nie przyjmie a za granicą można ładnymi kombajnami pojeździć :P a taki kurs ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

O ile się nie mylę to w naszej szkole kosztuje 600 zł ale nie jestem w 100% pewien.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

u mnei w szkole 150...


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

U mnie w szkole kurs na kombajn kosztuje 250 zł a spotkań jest 4 a trwają po godzinę, półtora.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie w szkole kurs jest całkowicie bezpłatny :P Chyba że ktoś z poza szkoły chce to sie płaci chyba ze 400zł, ale dokładnie to niewiem :P Od drugiej klasy na maszynach są omawiane itp, potem na warsztatach taki kilku godzinny niby kurs (nudy podobno) i w żniwa kilka godzin trzeba pokosić, ale z tego co wiem to jak ktoś chce to kosi, a jak nie to z pół godziny przekosi i koniec. Pozatym niewiem jak teraz (musze sie zapytać) ale jak mój brat to zdawał to po tym kursie mieli taki jakby egzamin. Losowali pytania, np. zestaw żeby omówić co do czego na pomoście jest itp. I potem podjechać pod heder i zaczepić. A z tego co mi sie o uszy obiło to teraz jest tylko to niby koszenie latem, ale sie upewnie :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dziś opłaciłem prawko ;) teraz czekam aż mi je zrobią i będzie do odbioru :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A na przykład w technikum mechanizacji rolnictwa będe zdawał kurs na ciągniki darmo czy trzeba coś płacic?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

a jeśli jesteś np. w technikum mechanizacji rolnictwa, to płacisz za prawko na samochód? jak jest u was?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U mnie się płaci za samochód/ciągnik/kombajn.

To zależy od szkoły czy zapłacisz.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

@Dawid777 Chyba zależy gdzie i jakie to technikum, bo na przykład u mnie prawko B,T i kurs na kombajn są całkowicie bezpłatne. Gdzie sie wybierasz? bo z tego co wiem to masz blisko do mnie i może to właśnie do mnie sie wybierasz, a ja niewiem?

 

@darek16 Tak jak pisałem wcześniej że zależy to chyba od szkoły. U nas jest w klasach TMR, ZSMR i ZSS za darmo. Inne klasy płacą, ale chyba tylko 50% tego ile kosztuje normalnie, a reszte funduje ministerstwo chyba.

 

@ralfMTX Jak dzisiaj wpłaciłeś to powinieneś w poniedziałek mieć. Bo ja zdałem w środe, w poniedziałek dzwonili żebym przyszedł zapłacić, płaciłem we wtorek, a w czwartek po południu dostałem telefon że już jest, a odebrałem dopiero w poniedziałek bo święta majowe były. Pamiętam wtedy przez weekend to spać nie mogłem ;) Mój kumpel wczoraj opłacił, a zdał w czwartek, ciekawe kiedy odbierze


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj