Polecane posty

ralfMTX140    3

A egzaminator miał własne pedały? To nie jest potwierdzona informacja ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3
Zdawałem na 3512 w tej nowszej kabinie rok bodajże 2002 i na błotnikach są takie małe "siedzenia". Po prawej stronie siedział właśnie egzaminator ;)

O tą kabine mi chodziło i o te "siedzenia" http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-3512-image141302.html

o kurcze to takich rzeczy sie nie spodziewałem dlatego się pytałem jak wygląda ten egzamin... kupić sobie taki ciągnik i tacie po hamulcach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Nie miał własnych pedałów ;) ewentualnie mógł sięgnąć pedału hamulca;)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To i tak by mu dużo nie dało ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

@ralfMTX140 no egzamin zbliża się wielkimi krokami czekamy na wieści i sprawozdanie z egzaminu!

a tak w ogóle to w tym dniu zrób prezent mamie i zdaj ;)

a w Małopolsce w Brzesku ostatnio się dowiedziałem że nie można zrobić kat. T bo nikt nie robi! i wykręcają się że kat. B można jeździć ciągnikiem straszny żal! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No ogółem mam zamiar zdać ;):)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

to życzę powodzenia! ;) ja muszę gdzieś dalej poszukać może w Tarnowie(ale to 30 KM dalej) taka lipna Małopolska jeżeli chodzi o rolnictwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

U nas w 5211 jest dodatkowa pedała przy hamulcu.

Zdawał ktoś z was w WORDZIE w Lublinie?? Bo niedługo egzamin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Ja jutro jadę się zapisać :P Ciekawe ile będę czekał, z 4 tyg?

@ralfMTX140

o ile się nie mylę to dzisiaj zdawałeś? Jak poszło? :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

Heh u mnie koledzy z klasy wczoraj pojechali na egzamin i odrazu zdany egzamin bez zadnych kolejek a dodam ze zapisali się 2 tyg temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
@ralfMTX140

o ile się nie mylę to dzisiaj zdawałeś? Jak poszło? :P

Poszło pomyślnie :) teoria i praktyka


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

No to gratulacje :P

Ja mam teorie i praktykę 19 czerwca :) Dzisiaj kumpla koleś wywalił 15 metrów przed placem... ale był zdenerwowany, a przejechał najgorszą trasę przez Zieloną Górę.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dzięki :P

A kiedy się zapisałeś? Bardzo wiele na egzaminie praktycznym zależy od egzaminatora :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Dzisiaj się zapisywałem. Mieliśmy mieć egzaminy 1 lipca ale były wolne miejsca zamiast ciężarówki to nas zapisali :P Kumpel dostał nowego egzaminatora.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

@ralfMTX140 moje gratulacje! w sam raz zrobiłeś prawko na wakacyjne prace polowe! napisz coś op przebiegu egzaminu co robiłeś na placu i jak wygląda jazda po mieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No akurat na wakacje będe miał :P

Egzamin teoretyczny miałem razem z tymi na B. Po skończeniu egzaminator opowiedział co i jak podczas egzaminu ale tylko na B bo na T mówił bezpośrednio przy ciagniku. Po oczekiwaniu na moją kolej pojechałem z egzaminatorem na plac. Wybrałem zestaw nr 4. Oprócz łuku miałem jeszcze ruszenie na wzniesieniu i cofanie prostopadłe z wjazdem przodem. Musiałem podczepic ciągnik do przyczepy (zaczepu od ciągnika nie było widać) sprawdzić wszystkie światła, kierunki i stop. Nastepnie pojechałem na łuk. Był w miare łatwy bo jest łagodny i jest sporo miejsca do cofnięcia. Później wjechałem na cofanie prostopadłe które cofnąłem za pierwszym razem bez zadnej poprawki no a wzniesienie to już pryszcz. Nastepnie egzaminator usiadł z tyłu w ciagniku i na miasto. Trasa krótka bo praktycznie koło WORD-u ale ze światłami, wjazdem z drogi podporzadkowanej na główną itp. Na koniec ustawiłem ciagnik z przyczepą w tym miejscu na początku.

No i własciwie wszystko. Jak coś to pytajcie :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Egzaminator był spoko? Bo jak ja bym trafił na tego co dzisiaj kumple to przerąbane. Jeden jest taki fajny, koleś podjeżdżał 3x garaż i zapomniał na koniec kliny pod koła wsadzić i jeszcze zdał :P


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Słuchaj jak robisz mniej więcej wszystko zgodnie z zasadami to bedzie dobrze :P mój był taki sobie


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

A na wzniesieniu jak to wyglądało ruszałeś z przyczepą czy bez? a i jakim biegiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wszystko było z przyczepą. Wjeżdzasz na wzniesienie zaciągasz ręczny ustawiasz gaz ręczny wrzucasz bieg i jednocześnie puszczając sprzęgło puszczasz tez ręczny i jazda :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

ralfMTX140@ a pytałeś się może wykładowcy albo kogoś innego czy kombajnem w świetle prawa można jeździć na kat. T???

W sumie to pojazd wolnobierzny, więc można... Jak nie to ja musze sie zapytać albo poszperać w przepisach :P

 

Wiem że wcześniej było pisane że można, ale jakoś podejrzanie to wygląda... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Można nim jeździć ale już nie można kosić bo do tego potrzebne są uprawnienia. Wystarczy że masz T i kombajnem po drogach możesz jeździć.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja teraz robie kurs na kombajn i powiedział nam wykładowca że jak ktoś ma kategorie B to może po uzyskaniu uprawnień na kombajn już nim legalnie pracować oraz jeździć.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj