Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zdruj77    3

a morze samym traktorem bo ja słyszałem że są takie miejsca gdzie trzeba cofać z zamkniętym jednym okiem i przebitą lusarką ;) ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
To mowcie gdzie w kujawsko pomorskim mozna zdawac na tandemie na T?? ;)

O tak tak dobre pytanie ;) zobaczymy jak nam pojdzie na zwyklej dwuosiowej przyczepie ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1
przebitą lusarką

a co to jest??

wiem ze sie nie cytuje poprzedniego posta ale nie chcialo mi sie przepisywac;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Aha hehe

No ale rafal chyba aż tak źle nam cofanie nie idzie ;)

najgorsza jest chyba ta siwa przyczepa z zakladkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
Tym magistrem to chyba zostałeś na wydziale marketingu bo nawet nie potrafisz zinterpretować przepisów. http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogowy,-,D....html#rozdzial1 tutaj wyraźnie pisze że można posiadając prawo jazdy C+E prowadzić ciągnik z dwoma przyczepami (Art. 88., punkt 3)

A jak sie idzie do roboty to pewnie problemy bedą co? Zależy kto jak sobie życzy, jak sie nie ma wbitego T...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
No ale rafal chyba aż tak źle nam cofanie nie idzie ;)

najgorsza jest chyba ta siwa przyczepa z zakladkami...

Jesli chodzi ci o ta wysoka to ona jest najlepsza ;) mi sie nia najlepiej bynajmiej cofa ;)

Dzis musialem cofnac z moja przyczepa Czeska z 7.5 tonami nawozu MF-em 255 i odziwo za pierwszym razem cofnalem to bez zadnego podjechania do przodu a mialem malo miejsca bo to w garazu i kat byl 90 stopni ;) tata az sie zdziwil i mowil ze nie wierzyl wczesniej iz cofne za pierwszym razem :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
A jak sie idzie do roboty to pewnie problemy bedą co?

Niestety nie siedzę ci w głowie więc nie wiem o co dokładnie ci chodzi. Ale powiem ci że kategorie samochodowe + przyczepa zastępują T więc nie powinno być żadnych problemów podczas kontroli drogowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba że trafisz na policaja który zna własną wersję kodeksu drogowego. tacy też się zdarzają.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Sorry, juz wyjasniam, chodziło mi czy pracodawca bedzie traktowałto na równi z kategorią T, czy moze powiedzieć ze jesli nie mam tej kategorii to mnie nie zatrudni na ciągnik. O to mi chodziło, bo o tym ze kontrola policji mi nic nie zrobi to wiem, bo juz to przerabiałem ;)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Dzieki ;) za doradę ;) Kat. B mam od stycznia i teraz będę dorabiała E ;) No i A ;)


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magister    0
Tym magistrem to chyba zostałeś na wydziale marketingu bo nawet nie potrafisz zinterpretować przepisów. http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogowy,-,D....html#rozdzial1 tutaj wyraźnie pisze że można posiadając prawo jazdy C+E prowadzić ciągnik z dwoma przyczepami (Art. 88., punkt 3)

 

 

Spojrzałem na tą stronę i nic nie pisało w tamtym miejscu o tym ze mając kategorię C+E można ciągnąć 2 przyczepy. Mój nauczyciel który jest egzaminatorem sam mówił ze mając C+E można ciągnąc TYLKO JEDNĄ PRZYCZEPĘ zaś T ciągnik + 2 przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
Sorry, juz wyjasniam, chodziło mi czy pracodawca bedzie traktowałto na równi z kategorią T, czy moze powiedzieć ze jesli nie mam tej kategorii to mnie nie zatrudni na ciągnik. O to mi chodziło, bo o tym ze kontrola policji mi nic nie zrobi to wiem, bo juz to przerabiałem ;)

Ja powiem tak - na chłopski rozum kategoria T zawiera się w kategorii C+E więc ja nie widzę przeszkód na przyszłość. Natomiast co do przyszłego pracodawcy - trzeba się dostosować do jego wymagań - jeśli sobie życzy T to nie zmienisz tego.

 

Spojrzałem na tą stronę i nic nie pisało w tamtym miejscu o tym ze mając kategorię C+E można ciągnąć 2 przyczepy.

Jeżeli spojrzałeś i nie widzisz to musi być z tobą kiepsko. Więc pozwól że zrobię to za ciebie. Art. 88, punkt 3 Prawo Jazdy, ustęp 4 " Prawo jazdy kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami)." Ponieważ ciągnik może mieć homologację maksymalnie na 2 przyczepy więc można jeździć ciągnikiem z dwoma przyczepami.

 

Mój nauczyciel który jest egzaminatorem sam mówił ze mając C+E można ciągnąc TYLKO JEDNĄ PRZYCZEPĘ zaś T ciągnik + 2 przyczepy.

W takim razie powiedz swojemu nauczycielowi żeby się zwolnił i zajął czymś innym skoro jako egzaminator nie zna przepisów kodeksu drogowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Ty na prawde nie umiesz czytać? Artykuł 88, Punkt 3 i w tym punkcie taka mniejsza cyfra 4 dokładnie. Jasniej? czy mamy wkleić screena?

Edit: Byłem drugi, Ty chyba to jasniej wytłmaczyłeś...

swoją drogą... co tytuł robi z człowiekiem...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magister    0

Pomyliły mi się punkty i nie to przeczytałem. Czyli mój nauczyciel nie miał racji, a sądziłem, .że mówi prawdę i tego nigdzie nie sprawdzałem. A pozatym nie mam tytuły magister, to tylko nick tak dla formalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

No właśnie istnieje coś takiego jak zasada ograniczonego zaufania. Lepiej nie wierzyć komuś na słowo tylko sobie we własnym zakresie sprawdzić. W odpowiednich kodeksach wszystko pisze jaśnie i wyraźnie czarno na białym. Nie mniej jednak cieszę się, że doszliśmy do porozumienia.

PS A tak dla formalności pochwalę się że od dziś mój tytuł naukowy to inżynier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
ja oblałem za pierwszym razem bo nie zgasiłem ciagnika jak zapinałem przyczepe :):):) teraz w niedługim czasie bede podchodził drugi raz :) i mam kilka pytań:

powietrze do butli pompuje sie przed czy po zapieciu przyczepy?

jakie manewry sa na placu oprócz ruszania z recznego i łuku?

czy na placu trzeba dawac kierunkowskazy?

jak pokazuje swiatła to ciagnik powinien byc zgaszony czy zapalony?

 

pewnie juz to było pisane w tym temacie ale ja wolałem sie upewnic bo pasowałoby zdac za drugim razem :)

z góry dziekuje za odp. pozdrawiam :)

 

P.S. czy zdawał ktos z was w MORD Nowy Sącz???????

 

panowie, w srode mam egzamin, wiec moglibyscie mi napisac konkretne odpowiedzi bo nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi a to jest dla mnie bardzo wazne

z góry dziekuje za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

pozwolicie koledzy że się pochwalę dnia 19.03.09 zdałem prawko kat T. ogólnie to jak zdałem teorię to już poszło z górki. co ciekawe miałem panią egzaminatorkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

OOO to fajnie :) Co musiałeś zrobić?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

cofanie po łuku, parkowanie skośne i wjazd tyłem wyjazd przodem. a zaś miasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

ja również miałem zdawać kategorię T ale w maju idę na C a potem na C+E więc T mi nie potrzebne :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja dziś wyjeździłem 17 i 18 godzine :lol: W poniedziałek będą dwie ostatnie godziny a później już tylko egzamin :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja w piątek jade sie zapisać na egzamin, a z tego co ostatno słyszałem to u nas są krótkie teraz terminy i może nawet do świąt sie załape :lol:


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Chłopacy ode mnie z klasy mówili że okres oczekiwania na egzamin to 2-4 tygodnie :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

No ogólnie tak podobno jest, więc jak sie w piątek zapisze to do świąt jest dwa tygodnie więc szansa jest, przynajmniej bym tak chciał, bo im szybciej tym lepiej :lol: :P

Kumpel mój jak pierszy raz podchodził w lutym to jak był sie zapisać to dokładnie za dwa tygodnie miał egzamin, ale się nie udało i zdał za drugim :lol: :lol:


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj