Polecane posty

romek6340    221

Jak ktoś poleca czytać temat to się czyta, a nie powtarza swoje... wszystko zostało wyjaśnione i nie kolego @Pantera, nie masz racji, koledzy nie myślą, że tak jest, koledzy podają akty prawne i informują jak wyglądało to w praktyce, a nie moje "wydaje mi się".

 

Jak widać wiele może też zależeć od indywidualnej interpretacji urzędu lecz to nadal nie rozstrzyga jednoznacznie tego że ktoś ma rację lub jest w błędzie.

 

Rozważając dalej: to co ma się wbite w dokument nie jest potwierdzeniem pozytywnego wyniku tego jednego konkretnego egzaminu tylko potwierdzeniem zdobycia uprawnień w danej kategorii, które to można zdobyć w zakresie kilku kategorii zdając jeden egzamin.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Właśnie tak

Jest to wyjaśnione na ostatnich 2-3 stronach tematu nic więcej już nie dodam po za tym co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarek    5

W sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami  reguluje ustawa z dnia 24 lutego 2016 r. Rozporządzenie ministra infrastruktury i budownictwa.

Dokładnie rozdział 3 ustawa 10 ustęp 6 punkt 1l

A to dla tych co nie lubią szukać. 

 

6. Prawo jazdy w przypadkach, o których mowa w § 9, wydaje się odpowiednio: 1) w zakresie kategorii objętych pozytywnym wynikiem egzaminu państwowego oraz dodatkowo wydając prawo jazdy w zakresie kategorii: a) A1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, b) A2 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i A1, c) A – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1 i A2, d) B1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, e) B – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B1 i AM, f) C1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, g) C – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i C1, h) D1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, i) D – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i D1, j) C+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B+E, C1+E i T oraz D1+E i D+E w przypadku osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami w zakresie prawa jazdy kategorii D1 i D, k) D+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B+E, D1+E i T, l) B+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii T;

 

Wystarczy przeczytać ostatnią linijkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

wydając prawo jazdy danej kat. Nadaje się uprawnienia do kierowania. Nigdzie nie pisze że ma być wbita ta kategoria dodatkowych uprawnień . Więc nie wmawiajcie sobie i komuś że jak zdacie BE muszą wam wbić T


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575

Mariuszd93 i Pantera. Przeczytajcie temat: prawo jazdy B+E czy T
Tylko pytanie czy wy umiecie czytać czy tylko pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kryteria  są  zawarte  w przepisach  , nie  w  twoich  wypocinach . To że  ktoś  kłamstwo napisze  kilka  razy  -  nie  powoduje ze  staje  się  to prawdą  :P

Przepisy  zostały  zacytowane kilka postów  wcześniej , jesli to nie przekracza  twoich możliwości -  spróbuj  przeczytać  i  zrozumieć 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W tej chwili jest tak ( od jakiegoś roku wstecz) że jak się zdaje jakąś kategorię np; B to automatycznie dodatkowo wbijają też kategorię niższą w tym wypadku B1 i AM. Mój syn robił prawko w zeszłym roku , zrobił B potem zrobił dodatkowo E i automatycznie mu wbili T  ( bo T jest kategorią równorzędną z B+E). Efekt jest taki że robiąc prawko na samochód z przyczepą (B+E) w prawku wpisane są kategorie: AM/B1/B/BE/T. Taka jest prawda i fakt, kto myśli/mówi inaczej jest w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ok . Pokaż przepis który mówi że ma być wbite T jeśli ktoś zrobił B E. To że mając B E uzyskuje się uprawnienia jak w T , nie jest równoznaczne z tym że T musi być wbite w dokument. To że jakiś urząd tak robi- nie znaczy że kaźdy musi


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

Ja zgubiłem prawo jazdy w tamtym roku i miałem w nim tylko B+E , po wymianie na nowy dokument mam wbite B+E i od razu T zapytałem czy to nie pomyłka a Pani w okienku powiedziała że przepisy się zmieniły i od razu po zdaniu B+E uzyskuje się kategorie T . Myślę jednak że to wszystko zależy od miejsca zamieszkania i urzędnika który się tym zajmuje.

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Mariusz pokaż przepis który mówi, że zdając np. B+E mam mieć wbite, zapisane, wydrukowane czy jak zwał, tak zwał, B+E. Tak nie jest zapisane lecz jest, że wydaje się uprawnienia w zakresie kategorii której dotyczył egzamin (tu B+E) oraz dodatkowo nadaje się uprawnienia w zakresie kategorii T. Możemy co najwyżej rozważać znaczenie słów  "nadaje się uprawnienia"... Dla mnie i dla wielu urzędów jak widać potwierdzeniem nadania uprawnień jest odpowiednia adnotacja w dokumencie. Jeśli miał oby być inaczej mogli zapisać, że kat. B+E upoważnia do kierowania pojazdami takimi jak kat T.

 

W dawnej wersji ustawy niby B+E dawało podobne uprawnienia ale tek nie było zapisane tylko rozsiane po kilku paragrafach czym można jeździć w danej kategorii.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

uprawnienia nadawane były i w dawniejszych przepisach. To wbijanie bądź nie w dokument- to tylko interpretacja urzędnicza.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

6. Prawo jazdy w przypadkach, o których mowa w § 9, wydaje się odpowiednio: 1) w zakresie kategorii objętych pozytywnym wynikiem egzaminu państwowego oraz dodatkowo wydając prawo jazdy w zakresie kategorii: (...)B+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii T;

 

wydając prawo jazdy danej kat. Nadaje się uprawnienia do kierowania. Nigdzie nie pisze że ma być wbita ta kategoria dodatkowych uprawnień . Więc nie wmawiajcie sobie i komuś że jak zdacie BE muszą wam wbić T

Czego nie zajarzyłeś? Bo idąc Twoim tokiem rozumowania to żadna kategoria nie powinna być wpisana w Prawo jazdy, bo przecież nie jest napisane że cokolwiek wpisać muszą, tzn. potwierdzić nadanie uprawnień Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575

Dziesięć osób ci tłumaczy ze tak jest a ty swoje .
W tamtym temacie pisalem ze syn robił B+E i ma w dokumencie wbite i T.To nie są wypociny tylko mam przykład z własnego domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Widzę że się nie dogadamy. Według Ciebie nie ma obowiązku potwierdzenia nadania uprawnień przez odpowiedni wpis w dokument...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

jest napisane WYDAJE SIĘ PRAWO JAZDY jakiejś tam kategorii więc juź jest o tym mowa o tym czego nie widzisz- że są kategorie prawa jazdy - tak? Jest też napisane WYDAJĄC PRAWO JAZDY jakiejś kategorii- NADAJE SIĘ UPRAWNIENIA . Widzisz różnicę?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

ok . Pokaż przepis który mówi że ma być wbite T jeśli ktoś zrobił B E. To że mając B E uzyskuje się uprawnienia jak w T , nie jest równoznaczne z tym że T musi być wbite w dokument. To że jakiś urząd tak robi- nie znaczy że kaźdy musi

Zaczynasz bredzić jak potłuczony. To co jest wpisane w prawko nie zależy od jakiegoś widzi misie "jakiegoś urzędu" , bo właśnie wynika to z przepisów ogólnokrajowych i wszystkie urzędy robią dokładnie tak samo.

Bronisz przegranej sprawy, tylko po co, nie wiem o co Ci chodzi w tym uporze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

o nic . Czytajcie dokładnie ustawy, nie interpretujcie ich tylko spróbujcie przeczytać ze zrozumieniem. Co do interpretacji urzędniczej- to nie jedyny przypadek , że ten sam przepis w różnych urzędach jest inaczej rozumiany


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mariusza i tak to nie przekona, pewnie się jakiś urzęnik pomylił, albo dałeś w łapę :D  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

 Kris1976  Tobie wbili T a kolega niedawno robił i jemu nie  wbili  to wychodzi  że jak się pani w okienku chce  to wbije  jak nie to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami  reguluje ustawa z dnia 24 lutego 2016 r. Rozporządzenie ministra infrastruktury i budownictwa.

Dokładnie rozdział 3 ustawa 10 ustęp 6 punkt 1l

A to dla tych co nie lubią szukać. 

 

6. Prawo jazdy w przypadkach, o których mowa w § 9, wydaje się odpowiednio: 1) w zakresie kategorii objętych pozytywnym wynikiem egzaminu państwowego oraz dodatkowo wydając prawo jazdy w zakresie kategorii: a) A1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, B) A2 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i A1, c) A – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1 i A2, d) B1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, e) B – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B1 i AM, f) C1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, g) C – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i C1, h) D1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, i) D – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i D1, j) C+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B+E, C1+E i T oraz D1+E i D+E w przypadku osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami w zakresie prawa jazdy kategorii D1 i D, k) D+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B+E, D1+E i T, l) B+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii T;

 

Wystarczy przeczytać ostatnią linijkę .

Panowie  przeczytajcie na  spokojnie  , bez  niepotrzebnych emocji i  uprzedzeń

 

Wydając  prawo jazdy np kategorii B+E [ czyli  wydaje  się prawo jazdy  tej  wymienionej kategorii]

Nadaje  się uprawnienia w  zakresie  prawa  jazdy kat T 

 

To  czy sa  te  dodatkowe  kategorie  ujęte  w  dokumencie , nie ma żadnego  znaczenia, uprawnienia  sa  i wcześniej[ przed  zmianą  przepisów]  też  były


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

W sumie masz rację. Zwracam honor :). Mam prawko na B i tylko B wbite, mimo że uprawnienia nadane także na AM i B1. Także jak zwykle, co urząd to interpretacja przepisów...

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

 Kris1976  Tobie wbili T a kolega niedawno robił i jemu nie  wbili  to wychodzi  że jak się pani w okienku chce  to wbije  jak nie to nie

A czy Ty w ogóle wiesz gdzie się drukuje prawko i w jakim okienku wbija kategorie? Chyba nie, bo byś takich pierdoł nie pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj