Polecane posty

slawek74    12164

axe300 na T też można zdawać tandemem zależy jakim sprzętem dysponuje Word. Na T można zdawać miesiąc przed ukończeniem 16 lat syn miesiąc temu zdał . Jeżeli komuś potrzebne jest prawojazdy wcześniej to polecam zrobić wcześniej . Całkowity koszt T wyniósł około 2000 zł ,ale warto .
mateusz1151010 synowi wbili też AM przy uzyskaniu T także jesteś w błędzie . Teraz na kategorię B są pytania z zakresu T ponieważ B upoważnia do kierowania ciągnikiem ale tylkoz maszynami zawieszanymi .Tak że te przepisy trochę się zmieniają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Kolego axe300 jesteś w błędzie. Robiłem BE bo chciałem mieć głównie T. Wbili mi AM, B1, B, BE i T. Poza tym, w mojej szkole i WORD-zie były przyczepki na jednej osi. Chyba nie jesteś na bieżąco z przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aisak_    10

@up Potwierdzam.

Jeśli zdaje się B+E to automatycznie wbijają T. Ale jeżeli jest na odwrót to już nie; jeżeli robisz T to B+E  nie jest wbijane.
 


Dobrze rozumiem, że jeśli zdaje się B+E to w dowód wklepują także T? A co wg Was wygodniej zdać - T czy B+E? (chodzi mi o trudność kursów i egzaminów) I ostatnie pytanie - czy jeżeli mam B a chciałbym uzyskać T lub B+E musze ponownie zdawać teorie czy tylko praktykę? Pewnie te pytania gdzieś się wcześniej pojawiły, ale szczerze nie chce mi się wałkowac forum.

 

 

Dobrze rozumiesz. Jeżeli masz już kat. B to lepiej zrobić B+E. Nie zdajesz testów teoretycznych, tylko sam egzamin praktyczny. Dodatkowo B+E daje większe uprawnienia niż samo T. 

Edytowano przez _aisak_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Już pisałem wcześniej : "Ja zdawałem 2 miesiące temu B+E i z automatu mam wbite T (jeśli zdajemy T to B+E nie dostajemy, jedynie odwrotnie to działa) oraz przy okazji wszystkie kategorie poniżej A i B które zdałem wcześniej czyli B1, A1, A2 itp " Więc nie piszcie że zdanie B+E tylko uprawnia nas do kierowania traktorem tak jak w kategorii T tylko MAM JĄ WBITĄ W PRAWIE JAZDY. Skoro na własnym przykładzie i to całkiem niedawno bo tylko 2 miesiące temu dostałem takie prawo jazdy to jak może być inaczej ? (przepisy obowiązują w całym kraju) Przed zdaniem B+E w prawie jazdy miałem wyłącznie kategorie A oraz B,  jak odebrałem po zdaniu mam AM, A1, A2, A, B1, B, BE, T  ale niektórzy najwidoczniej widzą lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Mój kuzyn również w czerwcu zrobił B+E a dodatkowo w Gratisie dostał T I INNE kat na quady  tym podobne więc to nie zależyy od ośrodka a od przepisu czy rozporządzenia wydanego przez ministra ii obowiązuje w całej polsce bez wyjątków. Obecne przepsy są od lutego bieżącego roku więc nie tak krótko już....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarek    5

Byłem dzisiaj w OSK w sprawie kategorii B+E i dowiedziałem się że od 25 lutego 2016 roku zmieniły się przepisy i niema 20 godzin zajęć teoretycznych zostało tylko 15 godzin zajęć praktycznych.

Czy ktoś z was zapisywał się na kategorię B+E lub C+E po 25 lutego 2016 roku i nie miał zajęć teoretycznych  ?????????????????

Edytowano przez ursusmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Tak, ja zdawałem jakieś 3 miesiące temu i było tylko 15 godzin praktycznych, żadnej teorii, tak samo nie miałem egzaminu z teorii tylko jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aktualnie robię kat . B+E panowie i mam kilka pytanek wiadomo można iść do instruktora ale do poniedziałku może się dowiem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

1. Przy podjeżdżaniu do przyczepki w celu sprzęgnięcia mogę wysiąść zostawiając pojazd włączony z zaciągniętym ręcznym i światłami mijania po czym ponownie wrócić do niego zapiąć pasy zwolnić ręczny i dalej podjeżdżać ?

2.Po sprzęgnięciu wszystkie światła trzeba w przyczepie sprawdzić ?

3.Przy cofaniu na łuku do tyłu jest wyznaczona (tkzw. Koperta) jak w kat. b - słupki z przodu wyznaczające miejsce schowania samochodu żebym wiedział kiedy się zatrzymać  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Z tego co pamiętam to:

1. Chyba przy wysiadaniu trzeba zaciągnąć ręczny i zgasić silnik, podczas egzaminu chyba nie wolno opuszczać pojazdu gdy jest zapalony silnik a co do świateł to nie wiem czy przy podczepianiu są nawet konieczne.

2. Tak, trzeba sprawdzić i wskazać wszystkie światła ale też trzeba pamiętać żeby już wtedy zwolnić hamulec postojowy przyczepki jeśli jest bo później po światłach możesz zapomnieć i może być niespodzianka podczas ruszania ;-)

3. przód owszem musi się schować w kopercie ale poza tym trzeba podjechać przyczepką możliwie blisko do słupków i linii z tyłu (można się zatrzymać chyba do 1m od słupka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co pamiętam to:

1. Chyba przy wysiadaniu trzeba zaciągnąć ręczny i zgasić silnik, podczas egzaminu chyba nie wolno opuszczać pojazdu gdy jest zapalony silnik a co do świateł to nie wiem czy przy podczepianiu są nawet konieczne.

2. Tak, trzeba sprawdzić i wskazać wszystkie światła ale też trzeba pamiętać żeby już wtedy zwolnić hamulec postojowy przyczepki jeśli jest bo później po światłach możesz zapomnieć i może być niespodzianka podczas ruszania ;-)

3. przód owszem musi się schować w kopercie ale poza tym trzeba podjechać przyczepką możliwie blisko do słupków i linii z tyłu (można się zatrzymać chyba do 1m od słupka)

Dzięki  jutro jeszcze się instruktora dopytam bo szczerze nurtowało mnie to pytanie 1 głownie ale wygląda na to że trzeba gasić ;) a do podjechania ponownie odpalać i włączać światła .

a co do 3 to właśnie nie wiem czy tam jest jakaś koperta czy słupki  żeby wiedzieć kiedy już się schowałem bo w word olsztyn to duża przyczepka z plandeką a tak bym przynajmniej wiedział ;)

 

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Ja też zdawałem na dużym busie i sporej przyczepce z plandeką więc trzeba wyczuć odległość na lusterkach bocznych, wiem że można podjechać "na oko" byle nie za daleko i masz prawo chyba do jednego sprawdzenia czyli wyjścia i jeszcze dojechania na potrzebną odległość, także ze spokojem. Byle tylko nie przesadzić bo nawet jak nie dojedziesz dość blisko to masz drugą próbę zadania a jak najedziesz na słupek z tyłu to koniec egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Mając prawko Kat B można kierować ciągnikiem z pługiem np który waży więcej jak 3,5 Tony?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pług 3,5 t? 

Można jeździć ze wszystkim do pierwszej kontroli . Jak masz gospodarstwo / pracujesz sprzętami to rób b+e 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jak zrobisz b+e to automatycznie wbijają ci T ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Wydaje mi się ze na b+e nie można jeździć z dwoma np. dwuosiówkami. Tylko jedna przyczepa. Prawda to?

Przeczytaj wcześniejsze posty a nie zadajesz głupie pytania na ktore masz odpowiedz wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj  zdana kat. b+e za 1 razem : jak są jakieś pytania dotyczące tej kategorii to można na pw do mnie napisać :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarek    5

Dzisiaj  zdana kat. b+e za 1 razem : jak są jakieś pytania dotyczące tej kategorii to można na pw do mnie napisać :

Czy do zdanej kat. b+e wbili ci w prawo jazdy kat. T  ????????

Ja zdałem kat. b+e 9 marca 2017 roku i mi kat T nie wbili, nawet odwołanie do Katowic nic nie dało. Mam teraz zamiar osobiście jechać do Katowic do tej mądrej pani co mi odpowiedziała na moje odwołanie że kat. T mi nie przysługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a zdawałes na T że chcesz miec wbite T

 

 

Pantera, przeczytaj TEN temat, dopiero strzelaj

Kolega  dobrze  pisze - nie  zdawał  T  , to  i nie ma  wbite  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

koledzy pewnie myslą że jak może kierowac traktorem na B+E  to powinien miec wbite w ptawko T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Uprawnienia  są  praktycznie  takie  same , ale  jak  ktos nie  zdawał  danej kategorii  - to nikt mu jej  nie  wbije  w  prawko  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj