Polecane posty

karpiol    0

co trzeba pokazać w ciągniku na egzaminie?? Egzamin mam na Zetorze 3320...

- rozrusznik

- alternator

- wlew oleju

- wlew płynu hamulcowego

- wyłącznik prądu

- filtr powietrza

- wlew płynu chłodzącego

- miarka do sprawdzania poziomu oleju

- wlew płynu do spryskiwaczy

coś jeszcze??

 

prezentacja ciągnika jest przed połączeniem z przyczepą czy po??

 

Proszę o odpowieź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

rozruszniki, alternator, filt powietrza to trzeba ?? ojejku ale mają wymagania...


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Masz tak:

1. Podchodzisz do ciągnika i pokazujesz dane elementy.

2. Wchodzisz do ciągnika(powinien stac obok przyczepy) i następnie go uruchamiasz(jeszcze wcześniej trzeba włączyc swiatła)

A dalej to powinienes wiedziec....

 

I podstawa: NIE WYSIADAJ Z URUCHOMIONEGO CIĄGNIKA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Może trochę nie na temat, ale czy posiadając prawko T można spokojnie jeździć skuterkiem i czy to prawda, że od 16lat można iść. :) Bo jak tak to w przyszłym roku bym sobie poszła. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Chyba od 16lat już nie można. Na motor chyba tylko można od 17lat do 125ccm


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

ja pokazywałem wszystkie światełka !!! i sprawdzałem czy świecą zresztą egzaminator pytał mnie gdzie co jest jeśli chodzi o części typu płyn chłodniczy etc :) powodzenia życzę :)

P.S. zdałem za 4 razem ;/;/ ale ja miałem 360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja zdawałem na kategorię T ,2 lata temu i zdałem za 1 razem (na B też ) :) , ale nie pamiętam co tam trzeba było pokazywać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
Ja oblałem za pierwszym razem, bo nie napompowałem powietrza do zbiornika od hamulców ....

a ja za takie pierdoły że w pale sie nie mieści

1. raz za to ze jak cofałem stanąłem o 0,5m za wcześnie na łuku

2. raz za to że podczas parkowania prostopadłego nie dałem kierunku ;/

3. raz w przyczepie brakło powietrza w jednym kole i pomimo ze zwróciłem uwagę egzaminatorowi on kazał jechać dalej...nie był to znaczny ubytek ale na tyle ze "ściągało" przyczepę na mi na łuku ;/

4. raz miałem też tego samego egzaminatora co za 1 i 2 razem ..... ale już zdałem trwało to 5 miesięcy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a od 16 lat może jeszcze :) ale szczerze to sie nie opłaca przynajmniej u nas bo trzeba zapłacić tyle ile za normalne prawko na samochód i później jak sie chce na samochód od 18 to trzeba zdawać też wszystko i płacić tak jak za normalne prawko :) czyli jak dla mnie to wole poczekać ten 1,5 roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DaMiAn914    6

Ja zdałem pół roku temu i nie musiałem nic pokazywać tylko oprócz placu musiałem sprzęgnąć i rozprzęgnąć przyczepe ! a polegało to na tym że wyciągnołem bolec podjechałem do przodu 2 metru i spowrotem bo egzaminator chciał szybko skończyć bo mu zimno było ! :) zdałem za pierwszym razem bez żadnego błędu na Zetorze Proxima 8441 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ale na kategorii B możesz jezdzic tylko ciągnikiem i chyba z jedną osia , a na kategorii T bądz B+ E ciągnikiem z dwiema przyczepami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
a od 16 lat może jeszcze :) ale szczerze to sie nie opłaca przynajmniej u nas bo trzeba zapłacić tyle ile za normalne prawko na samochód i później jak sie chce na samochód od 18 to trzeba zdawać też wszystko i płacić tak jak za normalne prawko :) czyli jak dla mnie to wole poczekać ten 1,5 roku :)

 

Też tak myślę, że już lepiej poczekać te 1.5roku niż tera płacić 1tyś i za rok znów, a i tak trzeba wszystko od początku zaliczać ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

ja zdawałem 2 miesiące temu...

i nic nie pokazywałem pod maską...gosciu tylko mnie spytał gdzie sa jakie swiatła i sprawdzałem czy świeca..byc moze zapomniał albo nie chciał zmoknąc bo padał deszc:).. ale zdałem za 1 razem mimo tego ze najechałem na linie.. a w piątek zdawałem na B i tez za 1 razem.. :0

dasz rade!!!! tylko sie niedenerwuj i próbuj zagadywac goscia i delikatnie zartowac..to rozluznia sytuacje :)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

ja zdawałem 16 maja kazał mi pokazać podstawowe rzeczy w traktorze :

 

zbiornik paliwa

 

bagnet do oleju

 

filtr powierza

 

płyn hamulcowy

 

i światła długie krótkie i pozycyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

Ja jak zdawałem 2 lata temu na T, to też pokazywałem gdzie się sprawdza poziom oleju, światła , klakson i filtr paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Poziom oleju to tylko wystarczy pokazać gdzie się znajduje i nic wiecej. Ja jak zdawałem na T to prawie zapomiałem pokazać świateł stopu :) a no i zdawałem na Zetorze ale niepamiętam na jakim. Podctawa to pokazać wszystkie światła.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiol    0

Dzięki panowie za pomoc przydała się

 

dwa pozytywne egzaminy B i T

 

Prawko Zdane za pierwszym razem jeszcze to do mnie nie dociera... ide teraz to opić

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja zdawałem ze 3 miechy temu. udało się za pierwszym razem (podobnie jak na A i B :) ). Musiałem pokazać tylko gdzie się sprawdza poziom oleju, płynu hamulcowego i swiatła, plac, miasto i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Gratulacje @karpiol. Tylko nie jedź na to oblewanie, bo szybko je stracisz. :)

 

Ehh: Ciekawe kiedy ja będę mieć egzamin, albo inaczej: kiedy będę mieć traktor. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

ja zdałem za drugim razem zetorem 6340 nie musiałem nic pokazywać tylko zaliczyć plac,miasto i zdane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

No moim zdaniem nie powinni kazać pokazywać co gdzie i jak. Załóżmy, że zdajesz na C360, a w domu stoi MF lub Jeleń, czy nawet jakiś starszy Zetor i już jest wszystko inne i dla tego nie ma sensu się uczyć dokładnej budowy ciągnika, bo nawet światła się różnią w innych traktorach. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

pati masz 100% racji to jest troche głupie ale oni to wymyślili po to by mieć wiecej okazji do oblania kursanta a wiadomo jak obleje to zapłaci ponownie a jak zaplaci ponownie to wiecej pieniążków - złodzieje


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj