Polecane posty

Seba092000    19

Było już o tym pisane.Od 16 zdajesz normalnie i jak Zdasz to masz już na stałe

Czyli jak zdam raz przepisy to mam już na stałe i nie muszę później za każdym kolejnym razem kiedy będę chciał zdawać na coś prawo jazdy ich kolejny raz zdawać?! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Znaczy na b musisz zdawać osobno i na inne tez.Zle trochę przeczytałem.Choc jak poczekasz do 18 i zrobisz b+e daje upranianiea na pojazdy do 7,5 tony i podbija tez t wtedy robisz tylko praktykę a teoria liczy się z kat b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Toche śmieszne te pytania no ale ... :P Pierwsze sprawa prawo nie działa wstecz więc jak to możliwe zebyś zdawał coś co już zdałeś (oczywiście nie mówie tu o odebraniu prawa jazdy za jakieś przewinienia bo to inna bajka)
A czemu miało by sie nie opłacać ? Sam zdawałem w wieku 16 lat i plus jest taki ze moge pomóc również w transporcie a nie jak to było wcześniej tylko do okoła domu :) A koszty nie są wieksze niż zdawaćw wieku 18 lat więc minusów zdawania w wieku 16 lat chyba nie ma  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik , ty masz prawo jazdy ? Według Ciebie później z przepisów nie będzie zdawał ? Jeśli tak uważasz to jesteś w błędzie . Gdyby miał B , to na T by nie zdawał , a z T na B tak nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Chodzi mi o to ze jak ma T to jak bedzie zdawał B nie bedzie juz musiał nić zdawac/zaliczać jeszcze raz z kategorii T :) Chyba że źle zrozumiałem pytanie to zwracam honor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli mając B też trzeba zdawać teorię na T ? Jeśli tak to jestem nie w temacie . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

jak masz zdane T to robiąc B musisz wszystko jeszcze raz i robiąc dalej np na C to też trzeba wszystko od Nowa :) i jak masz czas i chęci to rób bo jest wygoda i mniej stresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

@zetorki Tak jest bo przepisy sie zmieniły chyba ze robisz b+e wtedy masz teoria z b jest ważna a liczy sie jak t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aha , no to znowu się czegoś dowiedziałem z AF . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

zdasz teraz T to będziesz je miał jak za 2 lata będziesz zdawał B to T z automatu przepisza ci do nowego prawa jazdy a jeżeli myślisz ze jak teraz T zrobisz to i tak za dwa lata jak będziesz robił B testy będziesz musiał zdać jeszcze raz bo na B jest więcej testów niż na T


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Samo B nie daje uprawnień kat. T, a jedynie poruszanie się ciągnikiem z maszynami. Aby uzyskać "pełne" T trzeba zdać B+E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No dokładnie jak kolega wyżej pisze, Na T jak zdajesz robisz teorie + praktykę nie patrząc na wiek czy 16 czy 18 czy 20 lat testy+ jazda obowiązkowa.Natomiast jeżeli poczekał byś te 2 lata i po skończeniu 18 lat  zrobiiłbyś najperw kat B czyyli testy + jazda to potem możesz przystąpić do egzaminu na B+E bez zdawania już testów a tylko egzamin praktyczny. i po uzyskaniu kat b+e automatycznie wbijają ci kat T Czyli zdaje się raz testy, 2 razy jazde a ma się prawo na B, B+E ,T wychodzi taniej i szybciej bo nie musisz jezdzić ciągnikiem 30 godz ii słuchać teorii z 15 godz.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stek98    71

Z tym co mówicie odnośnie B+E jest tak że na terenie Polski ta kategoria uprawnia was do tego wszystkiego co jest w kategori T oraz przyczepkami innymi niż lekkie. Po za granicami Polski np w Niemczech nie uznawana jest kategoria B+E jako ta do jazdy ciągnikiem z przyczepami tylko jak wyżej pisałem do poruszania się z przyczepkami innymi niż lekkie. Wymagana jest tam kategoria T. I nikt wam nie wbije Kategori T do prawka tylko dlatego ze posiadacie B+E.

Podsumowując polskie przepisy uznają B+E do poruszania się ciągnikiem z przyczepami a przepisy w innych krajach nie. Wiem bo sam to przeszedłem na własnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tyle razy temat wałkowany...

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/231/1

Tak było od zawsze tylko ludzie mieli problem z interpretacją. Dodatkowo po ostatnich zmianach zostało to konkretniej napisane i obecnie jest potwierdzane przyznaniem uprawnień niższych kategorii na dokumencie (jest wbite) tak wiec obowiązuje nie tylko w PL tylko w UE gdzie nasze prawo jazdy jest ważna. Skoro masz wbite T to ich nie obchodzi że zdawałeś BE.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

romek dzięki za wklejkę, Tak dominiku zdajesz B+E i wbijają cii automatycznie T tak jest od stycznia tego roku.. Według  mnie nieporozumienie totalne ponieważ 18 letni dzieciak  który jezdził jakąś tam toyotą z przyczepką  dostaje uprawnienia na ciągnik który waży z 2 przyczepami 30-40 ton bez żadnej wiedzy o zachowaniu się takiego zestawu.. Sprawiedliwie i bezpiecznie  było by gdyby do nie do B+E a do  C+E dawali T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Do każdej kategorii prawa jazdy musi być dołączona jeszcze wyobrażnia kierowcy, inaczej będą i tak opłakane skutki jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że jeśli zdaje się B+E to w dowód wklepują także T? A co wg Was wygodniej zdać - T czy B+E? (chodzi mi o trudność kursów i egzaminów) I ostatnie pytanie - czy jeżeli mam B a chciałbym uzyskać T lub B+E musze ponownie zdawać teorie czy tylko praktykę? Pewnie te pytania gdzieś się wcześniej pojawiły, ale szczerze nie chce mi się wałkowac forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

 jeżeli jesteś kierowcą to raczej obowiązkiem twoim jest wiedzieć o każdych zmianach! Jeżeli masz B na nowych zasadach a chcesz mieć b+e to robisz tylko kurs i egzamin praktyczny. po tym wbijają ci b+e i automatycznie T  Jeżeli masz B takie jak ja czyli na starych zasadach to aby mieć b+e musiałbyś  zdawać teorię i praktykę już na nowych zasadach oczywiście T wbiją automatycznie. Ja zrobiłem prawko na B, C, T w szkole tak że ino z tego powodu miło wspominam szkołę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Robiąc kat B+E w prawo jazdy wbijają tylko B+E a nie w gratisie T.
Wiadomo że na B+E (banał) lub C+E zdaje sie łatwiej niż na T. Kto jeździł tandemem a przyczepą z osią skrętna to wie jaka jest różnica.
Egzamin (teoria) jest wzbogacony w kat T, C+E i pewnie B+E o pytania do danej kategorii.



Kat B z kodem 96 upowaznia do ciągniecia przyczepy DMC zespołu (samochód o masie3500 kg + przyczepa lekka 750 kg) = max 4250kg, zaś B+E jest 7ton DMC.
Na egzamin kat B z kodem 96 nie trzeba isc na kurs do OSK - szkoły jazdy, można bezpośrednio na egzamin.

Robiąc prawko na kat A. wbiją mi A1 A2 i AM?! Nie. Wbiajają to co robisz, a co upowaznia dana kategoria to druga sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

axe300 masz rację i wkoncu jeden mądry się znalazł. Ja robiłem na T to w dowód mi wbili tylko T, a nie żadne dodatkowo B+E. Kategoria B to osobny temat, kategoria T osoby temat i kategoria B+E także osobny temat. Na każdym z egzaminów macie inne pytania specjalistyczne.
A powracając do tematu to ja bym poczekal te 2 lata bo to szkoda co 2 lata państwo wzbogacać o te 100 zł za każdą wymianę dowodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

przed chwilą rozmawiałem z panią z wydziału komunikacji i powiedziała ze zmieniły się przepisy i jak zrobisz BE to z automatu wpisują T ale ten przepis jest od niedawna i ma się zmienić


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

axe300 masz rację i wkoncu jeden mądry się znalazł. Ja robiłem na T to w dowód mi wbili tylko T, a nie żadne dodatkowo B+E. Kategoria B to osobny temat, kategoria T osoby temat i kategoria B+E także osobny temat. Na każdym z egzaminów macie inne pytania specjalistyczne.

A powracając do tematu to ja bym poczekal te 2 lata bo to szkoda co 2 lata państwo wzbogacać o te 100 zł za każdą wymianę dowodu.

 

Przeczytaj rozporządzenie czy choćby temat i nie mieszaj ludziom w głowach. Niby pewne rzeczy oczywiste a jednak...

 

Co do tematu:

Cyt:

Prawo jazdy wydaje się odpowiednio:

 1) w zakresie kategorii objętych pozytywnym wynikiem egzaminu państwowego oraz dodatkowo wydając prawo jazdy w zakresie kategorii  B+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii T;

 

Jak dla mnie z tego jasno wynika, że mają wbić inne kategorie na które uzyskało się uprawnienia. Do Tego ludzie na forum pisali, że tak robią więc widocznie tak jest. Możę jak zawsze u nas wszystko zależy od wydziału komunikacji i ich "widzimisię".

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj