Polecane posty

DANDYS    3229

ja w szkole płaciłem 900zł+90badania+na teorie poszło 120zł , a praktyczny 170 ,

 

Wczoraj zdałem praktyczny za pierwszym ^^ wkońcu bedzie można wyjechać na ulice bez stresu :D

 

Tutaj macie wszystko opisane co trzeba i jak po kolej zrobić na placyku http://www.wordgorzow.pl/pl/article/show/id,83-.html , wystarczy kliknąć na te zadania i  pobrać  :)

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_96    5

Witam
Będę w najbliższym czasie zdawał egzamin praktyczny w WORD Rzeszów. Czy może ktoś tam zdawał w ostatnim czasie ? Bo z tego co tu czytam to przy zaczepianiu przyczepy nie trzeba gasić ciągnika, a mnie uczył instruktor że nie mogę wysiąść z ciągnika gdy jest zapalony. I jeszcze jedna sprawa dotycząca tego ile razy mogę robić korektę przy parkowaniu skośnym i prostopadłym ?

Edytowano przez Bartek_96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Poczytaj mój post z wcześniejszej strony ciągnik musisz zgasić w momencie sprzęgania i rozprzęgania przyczepy z ciągnikiem przy parkowaniu skośnym i prostopadłym masz dwie mozliwości czyli jedną korekte na łuk masz 5 minut i możesz poprawiać do woli 


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja mam pytanie. Czy jadąc zawieźć klientowi ziemniaki do miasta rozrzutnikiem(bo nie posiadam przyczepy) i jak by mnie złapała policja to nie będą się czepiali że rozrzutnik nie jest zarejestrowany? Ogólnie rozrzutników się nie rejestruje, ale rozrzutnik to nie przyczepa i nie powinno się nim przewozić towarów.

Jak to jest w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

A obornik to nie towar? tez go przewozisz jak będziesz miał sprawne światła i będzie trójkąt to będzie git. sam przewoziłem rozrzutnikiem drzewo i nie było problemów. no chyba ze jadąc do miasta jak wspominałeś masz zakaz wjazdu traktorów wtedy masz problem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Jakby nie patrzył to rozrzutnik obornika z prawnego punktu widzenia jest przyczepą rolniczą z tym że zwyczajnie wymaga rejestrowania tak jak kolega wyżej napisał sprawne światła trójkąt ostrzegawczy i oczywiście jazda zgodna z przepisami


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Rozrzutnik na pewno nie wymaga rejestrowania, bo go się nie da zarejestrować, nie ma homologacji. Z tym że musi mieć światła i hamulce to wiem.

Czyli bez problemu mogę jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Bo mam 1,85 ha i się zastanawiam co lepiej kupić rozrzutnik czy przyczepę. Wybrałem rozrzutnik bo jest tańszy, nie trzeba go rejestrować ani opłacać i można nim gnój porozrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Na dobrą sprawę to rozrzutnik jest lepszy bo mozna nim zrobić to co przyczepą i dodatkowo rozrzucisz obornik a przczepa już nie więc jak najbardziej rorzutnik


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

No planuję zakupić Warfamę N 217 tak za 1800 to już można wraka do remontu kupić a za 3 to można ładny w oryginale dostać np. http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-jednoosiowy-i-siewnik-CID757-ID9lHkp.html Burty ładne, podłoga też, w miarę prosty, osłonę ma i jest w oryginale. Coś takiego chyba kupię bo kupić wraka za 1800 to policzyć koszta roboty burty podłoga siatka malowanie i inne pierdoły to wyjdzie o wiele więcej niż 3000 tylko że po porządnym remoncie to już trochę wytrzyma. Ale i tak jestem za tym żeby kupić ładny i oryginalny tak za 3 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Na tym z ogłoszenia moze opuści te 300  to byłoby warto a zamiast remontowac możesz za te pieniądze zrobić burty do qq jesli potrzebujesz


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Burt do kukurydzy ogólnie nie potrzebuję, tylną to już bardziej potrzebuję. Burty bez problemu mogę załatwić bo wujek ma leżeć w garażu burty od Warfama N 217 chyba tylko raz w życiu używał jak jechał do młyna po otręby, a tak to cały czas odpoczywają. Więc jak bym pojechał i bym mu pomógł np przy żniwach tak np 2-3 dni to bez problemu by mi je odstąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baor    0

Czy ktoś może zna szkołę nauki jazdy z kategorią T w Warszawie lub okolicach (chętnie północno-wschodnich)?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksyniu22    4

ostatnio mi kolega namieszał w głowie i dlatego ma  pytanie do mądrzejszych :)

czy mając kategorie b+e można zawodowo jeździć traktorem rolniczym z przyczepami?

może ktoś podsunie jakąś podstawę prawną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

W Polsce tak , wiadomo zależy od pracodawcy niektórzy nie tolerują b+e tylko chcą t a niektórym to nie przeszkadza , przynajmniej u mnie w okolicach tak jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksyniu22    4

z pracodawcą nie ma problemu, chciałem się tylko dowiedzieć czy jakaś tam ustawa nie nakazuje w takim przypadku kategorii T?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Jest wyraźnie napisane że niektóre uprawnienia jakie daje B+E są ważne tylko  w naszym kraju.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje b+e? To sie jakos osobno robi? Ile trzeba dac za b a ile za e i czy jak zrobie e to mam np b+e albo c+e? Czy moze na kazda kategorie osobno musze e robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Kategoria E są to przyczepy ciągnione za każdym z pojazdów czyli za każdym razem tak samo najpierw b później e, dalej c potem e, d+e nie zrobisz tego razem bo musisz posiadać uprawnienia na pojazd który wg ustawy ma ciągnąć przyczepę w dniu egzaminu. Sam zrobiłem B i T ale teraz nie mogę prowadzić samochodu z lawetą tylko z przyczepą lekką jak każdy posiadacz kat B więc chyba korzystniej będzie zrobić B+E lub narazie T a w przyszłości C+E ale wybór należy do Ciebie


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Ja E do C robiłem w 1996 roku i w tym samym dniu kilka osób robiło C i E, a wyglądało to w ten sposób, że podchodzili do egzaminu na C i jeśli zdał to został dopuszczony do E, egzamin z jazdy, plac i miasto. W taki sposób robili C i E do C w jednym dniu.

Co do E do D to wygląda to tak, że jeśli masz E do C i D to jeździsz autobusem z przyczepą, nie jest wymagane E do D. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj