Polecane posty

agro973    41

Dokładnie tak jak kolega wyżej mów B+E daje takie same uprawnienia co T (możesz jeździć z dwiema przyczepami), ale tylko w Polsce, bo za granicą już wymagają kat. T żebyś mógł jeździć ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

No nie wiem mój kolega ma B i E i słyszałem że można jeździć tylko jedną przyczepą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Wycinki z kodeksu były już wstawiane tu kilkanaście razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sprawdzałem B+E daje te same możliwości co T lecz nie odwotnie. Czyli T nie daje takich możliwości jak B+E.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

B+E nie uprawnia do ciagniecia dwoch przyczep C+E uprawnia do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin_3512    44

crvx40 o czym ty wogóle mówisz? Ja mam kat. B+E i mogę ciągnąć dwie przyczepy. Muszę też zwrócić uwagę na to, że kat. B+E daje wieksze możliwości niż kat. T ponieważ dodatkowo mogę jechać zezpołem pojazdów nawet do 7 ton czyli np. mogę jechać sobie samochodem i ciągnąć lawetę która nie przekracza 3,5 tony. Żeby rozwiać twoje i wszystkich innych wątpliwości wkleje tutaj poraz kolejny wycinek, który o tym mówi:

"Kategoria B+E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów składającym się z pojazdu określonego w kategorii B (dmc do 3,5 tony) oraz przyczepy, której rzeczywista masa całkowita nie przekracza rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego.

Ponadto kategoria B+E uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) oraz pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami). Jednak zespół pojazdów nie może składać się z więcej niż trzech pojazdów.

 

Osoba posiadającą prawo jazdy kat. B i C+E lub B i D+E posiada uprawnienia do kierowania zespołem pojazdów wynikających z kategorii B+E."

Edytowano przez martin_3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Witam, przymierzam się w tym roku do prawa jazdy na kat T i chciałbym się dowiedzie parę rzeczy.

Czy rodzice muszą podpisać jakieś oświadczenia? Jeśli tak to jakie

Czy jeśli teraz przejdę przez 30 godzin wykładów teoretycznych, to na B też będą musiał przejść przez ten maraton ? Czy lepiej poczekać i zrobić na B,ale czy potem żeby zrobić uprawnienia na przyczepy trzeba znowu brnąć przez te 30godzin?

Ile płaciliście za kurs?

Czy ogólnie jest trudno zdać?

Prawko przydałoby się, bo sporo się po powiatówkach jeździ,a czasem trzeba przez miasto lecieć ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

@Kamil1998

Z tego co się orientujesz to rodzice jakieś tam oświadczenie muszą podpisać, że wiedzą że uczęszczasz na kurs na prawo jazdy i pozwalają. Tak będziesz musiał ponownie chodzić na te wykłady jak będziesz robił na B, jak masz możliwość to rób teraz bo już będziesz mógł legalnie poruszać się po drogach z przyczepami, bo jak zrobisz samo B to nie będziesz mógł, kurs kosztuje ok.1100zł, "czy trudno jest zdać" wszystko zależny od umiejętności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil69    0

witam koledzy wiecie może gdzie w Rzeszowie jest ośrodek szkoleniowy ponieważ wiele szukałem i dzwoniłem i okazało się że wycofali ponieważ było mało chętnych na kat. T

z góry dziękuje

prosze o szybką odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bandit650    0

Witam za 2 tygodnie zdaję egzamin praktyczny na kategorie T Zetorem proxima 90 z rewersem i mam do Was pytania:

1.Czy w takim nowym ciągniku musze ruszać zawsze z 1 biegu czy mogę jak w C-360 np. z 3 lub 4?

2.Czy jak będę miał już jazdę po mieście i będę się musiał zatrzymać np. przed rondem aby kogoś przepuścić to musze z aktualnego biegu np. 5 zredukować na 1 aby ruszyć czy mogę zostać na tej piątce i spokojnie ruszyć na niej, czy ciągnik mi zgaśnie? Nie wiem jak to jest w tych nowych ciągnikach czy tak samo jak na C-360 czy może inaczej.

3.Na jakim biegu najlepiej na egzaminie jechać z przyczepą w mieście chodzi mi o to czy cały czas mogę na jednym biegu czy właśnie trzeba normalnie redukować jak w aucie.

Proszę Was o odpowiedź i dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jeżeli takie pytania zadajesz to wogóle nie powinieneś być dopuszczony do tego egzaminu.

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bandit650    0

Dziękuję lukas miło mi ale to nie moja wina ,że cały kurs miałem na c-360 i staram się dowiedzieć jak najwięcej przed egzaminem a twoja odpowiedź w niczym tu nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil69    0

przepraszam ale ponawiam pytanie gdzie w Rzeszowie jest ośrodek szkoleniowy z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

lukas forum jest od tego by na każde pytanie odpowiedzieć, nawet te banalne.

bandit ja zdawałem w tamtym roku to nawet egzaminator powiedział mi żebym ruszał chociaż z 3 biegu bo te obciążenie co jest na przyczepie (ok. 1,5 t) to żadne obciążenie, a po mieście śmigałem nie pamiętam dokładnie ale chyba 5 i jeździłem starym zetorem. a co do ruszania na mieście to normanie ruszasz ciągle tak jak ruszałeś na początku, redukujesz i jazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil69    0

przepraszam ale ponawiam pytanie gdzie w Rzeszowie jest ośrodek szkoleniowy z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel96    0

Prawo jazdy kat.T zdane 18 marca.

Testy za pierwszym, jazda za drugim razem.

WORD Grudziądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz80    1

Prawo jazdy kat.T zdane 18 marca.

Testy za pierwszym, jazda za drugim razem.

WORD Grudziądz

 

A kamera była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

jest się czym pochwalić ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj