Polecane posty

lukasx21    165

To coś ty za kurs robił że nie wiesz jak egzamin wygląda??? :huh:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Pewnie tak jak ja, przez szkołę

W poniedziałek mam egzamin teoretyczny na prawo jazdy i słyszałem o trudnych pytaniach na tym egzaminie np. Szerokość przyczepy specjalnej wynosi? (takie pytanie dostał kolega)

Z jakimi pytaniami wy się spotkaliście na nowym egzaminie?

Pytań w WORDzie jest parę tysięcy a te najtrudniejsze zapadają w pamięć dlatego proszę o pomoc każde jedno pytanie pomóc może nie tylko mi ale też wielu innym użytkownikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PP61   
Gość PP61

Mnie też już nie długo czekają egzaminy na kat.T. w WORD Grudziądz...

Patrząc na to jak egzaminatorzy wyłapują błędy to aż się boję. ;)

Teoria za 3, jazda za 5 razem to będę zadowolony.

 

Trzeba jak najszybciej zdać żeby od marca iść na kat.B.

 

Spośród tych co już zdali - jak mieliście parkowanie (obojętnie jakie) to jechaliście na polowych czy szosowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rava1155    1

witam ja uczyłem się na polowych a egzamin miałem na szosowych jak na polowych sie nauczsz to szosowe żaden problem ja zdałem za pierwszym razem teori i praktykę abyś się nie napompował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911

@rava1155 chyba Ci sie pomyliło właśnie jak na szosowych sie nauczysz to na polowych dasz rade :) Ja sie uczyłem mf 255 a zdawałem zetorem 3320 na kursach fergusonem cofałem na szosowych to jak na egzaminie włączyłem szosowy wsteczny w zetorze to tylko troche szybciej jak polowy w mf :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Panowie powiedzcie mi jeśli mam 16 lat to drogami publicznymi, ciągnikiem będę musiał się poruszać z osobą dorosłą :D Bo już nie wiem jak to jest :) Bo myślę o prawku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Jeżeli zrobisz prawko na T to pojazdami wolnobierznymi możesz jeździć bez opieki.

Tak to wiem... dokładnie chodzi mi o ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3401    0

Wszystkimi pojazdami wolnobierznymi,czyli ciągniki,kombajny (tylko w trybie transportowym jeśli nie masz uprawnień) walce itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Kurcze...:D nie rozumiemy się... Bo ja wiem że mogę sie poruszać pojazdami wolnobieżnymi... :D Tylko dokładnie bo kiedyś było że do ukończenia 18 lat poruszać się ciągnikiem musi z tobą jechać osoba pełnoletnia... I czy dalej ten przepis jest ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

Witam mianowicię wszystkich tutaj kolegów po fachu. Mam mianowicię problem ,przydało by się zrobić prawko na T .Ktoś poleca szkołę jazdy z kategorią t ? W jakim wordzie najłatwiej zdać ,może w jakimś wordzie zdaję się tym samym zestawem co się uczyło? Chodzi mi o województwo Mazowieckie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek896    10

Jeśli chodzi o mazowieckie to WORD Siedlce a szkółka to WAŁOWA na PKP uczysz sie Zetor 6441 Proxima i później nim zdajesz bo go wypożyczają na czas egzaminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

kolego a masz juz prawko kat b? Bo jeżeli masz to nie opłaca się robić kategorii T tylko lepiej zrobić b+e

Edytowano przez lew908

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAW3L16    0

Witam mam kilka pytań co do egzaminu praktycznego:

- czy podczas sprawdzania świateł przy ciągniku silnik powinien być uruchomiony?

-w jakiej kolejności powinno podłączać się przewody od przyczepy?

-jakie światła sprawdza się przy przyczepie i co oprucz świateł?

-czy przed sprawdzaniem świateł przy przyczepie trzeba uruchomic ciągnik?

-czy podjeżdżając pod przyczepę musze mieć włączone światła ciągnika

-ile mozna robic poprawek podczas robienia zatoczek

-czy gdybym chciał podczas cofania pod przyczepę zmienić wysokosc zaczepu przyczepy to przed wyjsciem z ciagnika musze go zgasić?

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

PAWL16-co do przewodów to pierwsze podłączasz pneumatykę potem elektrykę,zaś przy odczepianiu przyczepy no odwrót tak mnie uczyli na kursie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

1. Gdy pokazujesz wylosowane światła, to ciągnik nie musi być włączony (nie sprawdzasz wszystkich, tylko światła które wylosujesz+płyn ekploatacyjny).

2. W niektórych wordach nie zwracają uwagi, ale uczyli mnie, że najpierw pneumatyka, potem elektryka.

3. Po podłączeniu sprawdzasz pozycyjne, kierunkowskazy, awaryjne, stop, podświetlenie rejestracji jeśli jest, oraz trójkąt wyróżniający (nie mylić z ostrzegawczym).

4. Nie. Przy podłączaniu musi być oczywiście zgaszony, kiedy sprawdzasz nie musisz go zapalać, nawet nie polecam, nie wiadomo jak egzaminator na to zareaguje, więc na zgaszonym.

5. Podczas ruchu po placu lepiej włączaj światła, nawet do przyczepu, za brak świateł może usadzić.

6. Na łuku możesz poprawiać dowolną ilość razy, jedynym ograniczeniem jest czas- 10 minut. Możesz również raz wyjść z ciągnika, by sprawdzić, czy masz dużo miejsca do cofnięcia (min. metr przed linią). Na parkowaniu skośnym i prostopadłym - masz możliwość jednej poprawki.

7. Możesz jedynie zaciągnąć ręczny i wyjść, ale jednak lepiej zgasić. Jest też możliwość, że tak jak np. w Koninie będziesz miał tradycyjny zaczep i do bolca przyspawany pręt, żeby bez wychodzenia wsadzić go, wystawiając rękę przez tylną szybę. Wtedy ustaw wyżej i bolcem sobie obniżysz. Jeśli będzie hitch lub bez pręta, stań przy zaczepie i sprawdź na jakiej wysokości nogi, bądź reszty ciała masz środek i tak samo ustaw dyszel, stosowałem to na kursie i nigdy nie musiałem poprawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAW3L16    0

Dziękuje za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanko:D

Czy lusterka ustawia sie przed podlaczeniem przyczepy czy po? Moze troche głupie pytanie ale wole się przygotowac na wszytko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAW3L16    0

Czy trzeba na egzaminie napompowac powietrza do układu hamulcowego przyczepy, a jesli tak to jak powinno sie to zrobic. Prosze o odpowiedz bo jutro czeka mnie egzmin. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No to jak to tak kurs ukończyłeś, egzamin wewnętrzny zdałeś i takie podstawowe pytania zadajesz? Nie wróżę ci sukcesu na tym egzaminie...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko3512    0

Koledzy wcześniej dobrze mówią, jeżeli macie zrobioną kat b, to nie ma co robic T i sie martwić nowymi egzaminami teoretycznymi. Wystarczy zrobić E i macie te same uprawnienia co na T, a egzamin jest prosty bo tylko praktyczny i jeździ się busem z przyczepką. Ja właśnie zdałem b+e bez problemów i czekam na odebranie. Jeżeli ktoś umnie cofac traktorem z przepą to zda ten egzamin na spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Ale chyba jak ma się b+e to nie można jeździć z 2 przyczepami tylko z jedną, a jak ma się T to można z dwoma przyczepami i nawet kombajnem B) a przynajmniej tak słyszałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Było o tym 1500 razy pisane ale niech już będzie napiszę 1501 b+e daje takie same uprawnienia jak T


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj