Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

punkty chyba nie tylko laweta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

500 mandatu za kierowanie bez uprawnień i to wszystko.

 

No chyba że spowodujesz kolizje albo wypadek, wtedy to już nie za wesoło może być...

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam prawko na T, wiec pkt chyba też sie jakieś liczą ?

no ale jak juz mam konkretną odpowiedź to jest dobrze, 500zł i adios choc... gdy juz mnie złapią, wypiszą mandat, to co później ? bo chyba sam do domu wrócic nie moge ?

Edytowano przez mlodyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Naruszenia, którym przypisano zerową wartość punktową

  • Kierowanie pojazdem:
    - pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu: 0 punktów
    - nie mając do tego wymaganych uprawnień: 0 punktów
    - nie mając przy sobie wymaganych dokumentów: 0 punktów

cytat z taryfikatora

 

 

Wrócić nie możesz samemu... :huh: to chyba zależy od policjanta, jak się z nim dogadasz, albo pozwoli żeby ktoś z uprawnieniami wrócił za ciebie albo laweta i trzeba płacić... <_<

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no albo zostawiam samochód i niech stoi :P to tez chyba wchodzi w gre :)

dzieki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam kilka pytań co do tego prawka .Wiem że na wiele było już odpowiedziane ale przejżałem 20 stron i nie usłyszałem takich odpowiedzi o których marzylem :P Więc tak :

 

1.16 lat bede miał w lipcu 2014r. czy jeżeli pójdę w maju/czerwcu się zapisać na jazdę to mają prawo mnie nie przyjąć ?

2. Jeżeli w najlepszym wypadku zdam ,czy mogę poruszać się z dwoma przyczepami 2 osiowymi ?

3. Zna ktoś jakiegoś egzaminatora który ma jednoosiówke bądź też tandem (tandem- bez skrętnej osi ) w okolicach ch*jnic/ Borów Tucholskich ? Bo czytałem tu też pare takich wpisów że z takimi przyczepami mieli do czynienia na egzaminie.

4.Czy mogę pracować za granicą legalnie ?

 

 

Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

1) Na kat b kurs możesz zacząć 3 miesiące przed osiemnastką ale na kat t nie jestem pewny czy tak jest ale na pewno potrzebujesz pozwolenie od rodziców bo nie jesteś pełnoletni

2) Samymi przyczepami to nie bardzo da się poruszać ale ciągnikiem ciągnąć je możesz.

3) Tutaj egzaminator za wiele do rzeczy nie ma, bo to jest pracownik WORDu i pracuje na tym czym dysponuje ośrodek

4) To już nie do nas pytanie zależy jakie przepisy obowiązują w kraju w którym chcesz pracować, ale od tego trzeba zacząć, że nie jesteś pełnoletni więc nie wiem czy ktoś będzie cię chciał zatrudnić.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu9708    38

Kurs spokojnie nawet 3 miesiące przed 16 urodzinami możesz zacząć i miesiąc przed już możesz zdawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi zrobienie prawa jazdy Kat T zajęło 1 miesiąc i 8 dni. Od dnia zapisania się na kurs u instruktora do zdania egzaminu praktycznego w Wordzie . Gdy zaczynałem jeździć po placu(8 godzin miałem wyjeżdżone) to zdawałem już teorię. Teoria zdana za pierwszym razem a praktyka za drugim ale to dlatego bo zapomniałem włączyć kierunkowskazu na placu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

NIedługo mam egzamin, więc mam kilka pytań.

1/ Czy zawsze trzeba sprawdzać przed egzaminatorem stan oleju i płynu chłodniczego czy jak dopiero będzie kazał, coś jeszcze trzeba sprawdzić. ?

2. Kiedy zapalamy światła przed odpaleniem czy po, czy dopiero wtedy gdy podepniemy do niego przyczepe

3. Ciągnik przy podpinaniu jak i sprawdzaniu świateł w przyczepie musi być zgaszony?

4. Tylko na łuku nie używamy kierunkowskażu czy przy parkowaniu skośnym też ?

5. Na placu muszą być zapalone światła ?

 

1. Egzaminator wyjaśni co Ci wylosował, jeden płyn i jedno światło. Sprawdzasz wylosowane światło, jeśli chodzi o płyn, to nie musisz tego robić, wystarczy że pokażesz palcem gdzie znajduje się dany zbiornik i opowiesz jak sprawdzić jego stan. Pamiętaj, że po zaczepieniu przyczepy, musisz sprawdzić jej wszystkie światła, w ciągniku już wtedy nie patrzysz. No i pamiętaj o zawleczkach i klinach.

2.Światła zapal zaraz po odpaleniu, gdy podjedziesz pod przyczepę i ją zaczepisz, gasisz światła i ciągnik. Drzwi muszą być zamknięte, gdy podłączasz! Najpierw elektryka, potem pneumatyka.

3. tak, gdy podpinasz przewody i sprawdzasz światła, ciągnik ma być zgaszony. Zamykaj drzwi, lubią za to ud***ć.

4. Tylko na łuku nie trzeba kierunków, pozatym zawsze używamy.

5. Na placu muszą być światła, za ich brak możesz oblać.

Hmmm, a czy nie jest tak, że skoro ma prawko T a złapią go w samochodzie, to dostaje niższy mandat za brak danej kategorii, a nie ogólnie uprawnień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

ja słyszałem że dostaje się 300 zł, jeśli mamy inną kategorię. Ja nie zamykałem drzwi :D


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

panowie możecie mnie trochę choćby uświadomić w sprawie JD 5070M chodzi mi o to gdzie się sprawdza stan płynu spryskiwaczy , o zmianę biegów włączanie świateł itp bo jestem zielony w tym temacie w okolicy nie ma żadnego takiego ciągnika ani choć trochę podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teoria za 3 razem zdana :P teraz czekamy na praktyke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1324    1

Siema, nie wie ktoś gdzie w okolicach cieszyna, bielska-białej zrobić prawo jazdy kat. t za 3 miechy mam 16 lat i chciał bym sobie zrobić prawko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rellys    0

Siema, mam dylemat mianowicie w lutym kończę 18 lat, i zastanawiam się co lepiej zrobić czy B i potem B+E. Czy może lepiej zrobić B a potem przystąpić do T ?

 

Z góry dzięki za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zależy czym chcesz jeździć, na b możesz samym ciągnikiem a na T ciągnikiem z dwoma przyczepami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Siema, mam dylemat mianowicie w lutym kończę 18 lat, i zastanawiam się co lepiej zrobić czy B i potem B+E. Czy może lepiej zrobić B a potem przystąpić do T ?

 

Z góry dzięki za odpowiedz ;)

 

Bez sensu robić T. Zrobisz B potem B+E i ciągnikiem z przyczepami normalnie sobie śmigasz a jak zajdzie potrzeba podpiąć do osobówki większą przyczepę to też podpinasz i jedziesz ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

kategoria BE, CE lub DE – pojazdem określonym odpowiednio w kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą, przy czym w zakresie kategorii BE dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy nie może przekraczać 3,5 t,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rellys    0

kategoria BE, CE lub DE – pojazdem określonym odpowiednio w kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą, przy czym w zakresie kategorii BE dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy nie może przekraczać 3,5 t,

 

Uuu... To chyba będę musiał zrobić T i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

kategoria BE, CE lub DE – pojazdem określonym odpowiednio w kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą, przy czym w zakresie kategorii BE dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy nie może przekraczać 3,5 t,

 

BZDURA

 

kodeks mówi wyrażnie, że kat B+E uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą/ przyczepami. A to o czym ty mówisz to jest przypadek kiedy pojazdem samochodowym o dmc 3.5t chcesz ciągnąć przyczepę to wtedy jej dmc nie może przekraczać dmc pojazdu ciągnącego

 

Jak nie wiesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

W kategorii T, jesteś ograniczony tylko do ciągnika z przyczepą i pojazdów wolnobieżnych, ale nie masz ograniczeń tonażowych.

Krótko - Mając B+E możesz co najwyżej wozić pustą przyczepę za ciągnikiem. ;) a nie z ładunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jeszcze lepiej. To może potwierdzisz swoje rewelacje jakimś artykułem z kodeksu?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj