Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

co jest trudniejsze plac czy jazda po mieście??

kwestia indywidualna,ale na mieście zawsze może się coś nie przewidzianego stać, kiedyś jak była ustalona trasa to plac był gorszy a teraz jazda po całym mieście więc po równo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Panowie da się napisać egzamin państwowy tak jak kiedyś pisano że na Kat Bi T można było napisać w jednym teście teoretycznym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

Cześć. Pewnie to pytanie już tu padło, ale jaka jest kolejność podłączania przewodów do ciągnika podczas rozsprzęgania i sprzęgania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Ja jak zdawałem to robiłem tak: jak sprzęgałem to na początku bolec i zabezpieczyłem go, potem przewód od hamulców, potem elektryka i na samym końcu kółko do góry ( bo przyczepa tandem) i podkłady z pod kół, tylko wszystko robisz na zgaszonym ciągniku i zaciągniętym hamulcem ręcznym. A jak rozpinałem to na początku podkłady pod koła potem kółko do dołu potem elektryka potem hamulce i na samym końcu bolec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Teraz prawo jazdy na ciągnik jest w wieku 16 lat na kombajn bynajmniej w naszej szkole jest w 4 kl technikum a zawodówki 3kl :) no i tak jak kolega któryś wspomniał trzeba posiadać kategorię B podobno :) a z resztą na kombajn to chyba nie jest prawojazdy tylko zaświadczenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Nie podobno tylko trzeba a bynajmniej to nie to samo co przynajmniej...Jak już używacie jakiegoś słowa to dobrze by było wiedzieć co ono znaczy... <_<


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

no kurcze nie jestem pewien z tą kolejnością, a egzamin praktyczny we wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Cześć. Pewnie to pytanie już tu padło, ale jaka jest kolejność podłączania przewodów do ciągnika podczas rozsprzęgania i sprzęgania?

 

Poszukaj na necie i jest to opisane, ja zdawałem 21czerwca. Przyczepa 2osiowa z obrotnicą.

-podjazd pod przyczepe i podczepienie

-podłączenie-silnik zgaszony- przewodów elektrycznych, hamulcowych, sprawdzenie działania świateł przyczepy, zwolnienie hamulca postojowego przyczepy lub klinów w zależności co występuje.

Rozczepianie:

-zabezpiecznie przyczepy(hamulec lub kliny)

-odłączenie przewodów elektrycznych i hamulcowych

-odczepienie przyczepy

-odjechanie ciągnikiem obok przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

Dzięki panowie, ciekawe jak mi pójdzie, oby za pierwszym bo żniwa się zbliżają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek199510    22

Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie. Czy posiadając prawko kat. B + E można jeździć po drogach publicznych maszynami typu kombajn? Bo wiem , że aby móc nim jeździć potrzebne jest prawko na T

 

Teraz prawo jazdy na ciągnik jest w wieku 16 lat na kombajn bynajmniej w naszej szkole jest w 4 kl technikum a zawodówki 3kl :) no i tak jak kolega któryś wspomniał trzeba posiadać kategorię B podobno :) a z resztą na kombajn to chyba nie jest prawojazdy tylko zaświadczenie :P

Zaświadczenie jest ważne od momentu uruchomienia zespołu młócącego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kombajn zbożowy jest maszyną wolnobieżną i mając nawet samo B możesz nim jeździć po drogach publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie. Czy posiadając prawko kat. B + E można jeździć po drogach publicznych maszynami typu kombajn? Bo wiem , że aby móc nim jeździć potrzebne jest prawko na T

 

 

Zaświadczenie jest ważne od momentu uruchomienia zespołu młócącego

 

 

wałkowane ze 100 razy w tym temacie, wystarczy poczytac


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

Ooooo to gratki :D Z Lewym wychodziliśmy z WORDu jak łuk skończyłeś, potem widzieliśmy jak na miasto leciałeś :) Brał Cię na rondo solidarności? W porządku typek był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

roześlij użytkownikom po czteropaku zimnego piwa i będzie git <hehe>

Gratki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

Dzięki, a taki w miare był typek :D no byłem na tym rondzie ale pusto było to gładko poszło, na żniwa sie prawko przyda :D

Pytania do standardowo o kolor przewodów w przyczepie, od czego zależy droga hamowania, jak powinien być oznaczony ciągnik i jak przyczepa ( trójkąt wyróżniający nie ostrzegawczy bo na tym można sie złapać), ile osób z grupy roboczej można przewozić na przyczepie i z jaką prędkością, na jaką maks. odległość od obrysu tylnej burty może wystawać ładunek, jaka może być dopuszczalna dł. zestawu złożonego z ciągnika i 2 przyczep, jaka może być maks. wysokość przyczepy z ładunkiem, jaka może być maks. wysokość ciągnika, co należy zrobić gdy unosi się przednia oś ciągnika (oczywiście założyć balast), do czego służy blokada mechanizmu różnicowego i kiedy używamy, z jakiego biegu ruszamy na oblodzonej nawierzchni ciągnikiem rolniczym, gdzie używamy i w jakich sytuacjach przedniego napędu. To tyle co pamiętam, mam nadzieje że pomogłem.

Edytowano przez kowal995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

trzeba odczekać trochę na odbiór :) ja czekałem 2 tygodnie nie wiem jak u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj