Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

T + E <haha>

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na kombajn trzeba mieć uprawnienia

W jakim przypadku?

Nikt się z Twojego nie śmiał zatem też nie powinieneś się śmiać z nieprawdziwego posta kolegi, tym bardziej, że sam je jest tego pewien.

Kategoria T uprawnia do poruszania się ciągnikiem rolniczym z przyczepami.

Zalecam przeczytać kodeks ruchu drogowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Dobra,bez spiny.

Co do uprawnień to mam coś znalezione na jednym z forum rolniczych

,,nie zgadzam się z tym. wygląda to tak wiem bo sam mam takie uprawnienia, więc aby jeździc kombajnem z zaczepionym hederem wystarczy prawko kat. B , możesz nawet sobie młócić w polu bez uprawnień ale jak coś się stanie to nie dostaniesz odszkodowania bo nie powinieneś tym urządzeniem kierować. ale pole jest twoje wiec nic ci nie zrobią"

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5052-uprawnienia-na-kombajn/ --> tutaj też jest o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja polecam przeczytanie tematu z Naszego forum.Tak dobry link podałeś, czytaj sam od tego posta

http://www.agrofoto....180#entry936511

Wszystko jest jasno podane wraz z odpowiedzią Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Stanowisko KRUSu http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/wojciechowski/0905o.pdf

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja nawet słyszałem że chcąc jechac traktorem z dwiema przyczepami to trzeba miec kategorię T+E.

Brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

robert812 - wiem że to brednie, ja tylko napisałem co powiedział gościu na jednym z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podpinasz wąż i kompresor załączasz.

Edit: źle przeczytałem, nie wiem o co ci chodzi

Edytowano przez MarcinNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

panowie jak sie pompuje chamulce do przyczepy zetorem 3320?

 

Ale gdzie :P

Na egzaminie musisz podpiąć przewody i nabije sprężarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackson19    0

Tak sama sie załaczy, obserwuj tylko czy kontrolka od cisnienia powietrza sie nie świeci, jesli nie to powietrze jest juz nabite, jesli sie swieci to poczekaj az zgasnie i wtedy hamulce musza byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paskud098    0

Ja zdawałem w kwietniu, rok temu w WORD Poznań i nie było nic mowy o ciśnieniach itp.. . .

Jak dobrze podepniesz przewody, to reszta sama powinna automatycznie "zadziałać"

Powodzenia na egzam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

prawkobazapytan.tk/index.php?pytania=podstawa&pokaz=265 ---.> panowie to jest dobra odpowiedź ?

 

Jeżeli jest sygnalizacja kierunkowa bezkolizyjna to na takiej nie można zawracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartonking    0

Niedługo mam egzamin na Zetor 6441. Wie ktoś może (patrząc od tyłu) po której stronie jest bagnet oleju, zbiorniczek płynu chłodniczego i hamulcowego.

PS Zdawał ktoś już te testy nowe. Jakie pytania specjalistyczne? A i czy na palcu używać pasów bezpieczeństwa? Uczyłem się na C-330, a egzamin na takim cudzie. Ostro nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Nie za bardzo wiem w jakim dziale i temacie to napisać, ale ten chyba będzie najbardziej odpowiedni.

 

Otóż posiadam prawo jazdy kat. B oraz mam uprawnienia na koparko ładowarki wszystkie klasy, wszystkie typy. Zaproponowano mi pracę przy kopaniu trollem, a ten troll jak wiadomo podłączony jest do ciągnika. Oczywiście jazda ciągnikiem oraz operowanie tym sprzętem nie jest mi obce, ale czarno wygląda mi to przy przepisach jakie są.

 

Oprócz kat. B i uparwnień na koparko-ładowarki nie mam niestety żadnych innych uprawnień. Czy moja jazda z tym trollem będzie zgodna z prawem?

 

Coś takiego znalazłem na pierwszej stronie googli po wpisaniu prawo jazdy na ciągnik rolniczy:

 

Dokładna definicja kategorii T znajduje się w artykule 88.9 Kodeksu drogowego i została wprowadzona w 2009 roku w Dz.U nr 97 poz 802.

" Kategoria T uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą /przyczepami/ lub pojazdem wolnobieżnym z z przyczepą /przyczepami/.

 

Wynikałoby z tego, że prawko T upoważnia do prowadzenia traktora wraz z przyczepami,

bez konieczności posiadania kat E.

Do prowadzenia samego traktora upoważnia również prawko kat B, a ciągnika z przyczepą B+E, C+E czy D+E

 

Według tego co jest napisane wyżej mogę jeździć ciągnikiem, ale tak na prawdę cholera wie jak to w końcu z tym jest :P

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartonking    0

I jak orientuje się ktoś jak są rozmieszczone: zbiornik płynu chłodniczego, płynu hamulcowego i bagnet oleju w Zetorze Proxima 6441?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

A ja mam pytanie czy koparką, ładowarką, wózkiem widłowym mogę jeździć na kategorię t? No i czy uprawnienia na nie jak i na kombajn mogę zrobić w wieku 16 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mając tylko kat. T nie możesz jezdzic wózkiem, uprawnienia na wózek widłowy mozesz zrobić mając 18 lat i posiadając minimum podstawowe wykształcenie :P , jeśli posiadasz prawo jazdy możesz dodatkowo poruszac sie wózkiem po drodze publicznej

Edytowano przez andrzej261082

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mlodyhef

 

Na B możesz jeździć traktorem z maszyną rolniczą a troll nią jest więc nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj