Polecane posty

Jackson19    0

Ale o jakie zabezpieczenie ci chodzi?

przy normalnym zaczepie wkladasz sworzen i zabezpieczyc go musisz, zawleczka czy co tam jest... a przy tym zaczepie w taki sam sposób sie to odbywa czy nie ma zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przy tym to znaczy przy automatycznym? Raczej żadnego zabezpieczenia w formie zawleczki nie ma. Wizualnie określić czy bolec zaskoczył do końca chyba ze są inne patenty jak w niemieckich z ify wystający trzpień mówi czy zaskoczyło czy nie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter161    3

Dokładnie tak jak opisał kolega wyżej. Jak zaskoczy to nie wystaje żaden trzpień z lewej strony zaczepu. Taki jest zaczep na egzaminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

jak na egza. macie taki zaczep to poszarp sobie wajchą na próbę. Zamknij i otwórz. Szukaj odnośników do otwarty-zamknięty a jak nie ma to zwróć uwagę w jakiej pozycji jest wajcha na zamkniętym. Nikt ci nic nie powie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wie ktoś gdzie moge zrobic kurs na prawo jazdy w Małopolsce ? chodzi mi bardziej o strony, Wieliczka, Myślenice, Bochnia, lub gdzieś pod Krakowem, słyszałem że bylo cos w Łapanowie, ale nie moge nigdzie zdobyc numeru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, istnieje prawo jazdy kat. T . słyszałem że już nie zdaje się na prawo jazdy kat. T , żeby jeździć ciągnikiem musisz posiadać B+E była by to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj poprzednie posty, zeby mieć kat T w prawie jazdy należy zdać kat T, z kategorią B+E ma się uprawnienia kat. T ale nie ma jej "wbitej" do blankietu prawa jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

ja teraz zacząłem kurs na T 900 zł + egzamin czyli ok 1100 zobaczymy jak bedzie na tych nowych zasadach myśle ze dam rade ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Napewno Ci się to nie opłaci, policja ściga już osoby które zrobiły prawko na Ukrainie, przynajmniej te osoby które zdobyły tam prawko ale wogóle nie byli na Ukrainie, Można to zrobić legalnie ale trzeba pojechać na Ukrainę przynajmniej 2 razy, trzeba najpierw się tam zameldować przynajmniej na 3 miesiące (trzeba znaleźć osobę która to zrobi), następnie pójść na egzamin (dość łatwy) wszystko oczywiście trzeba odpowiednio opłacić $. Później prawko przesyłane jest do Polski i po ok. pół roku możemy zmienić ukraińskie prawo jazdy na polskie (oczywiście tylko wtedy jeśli nie będzie wątpliwości czy uzyskaliśmy je legalnie). całkowity koszt takiego rozwiązania to ok 400$. Uważam że lepiej jednak ruszyć tyłek u nas, ja osobiście zrobiłem kat. B+E w ok 3 tyg. (od zapisania się na kurs do zdania egzaminu) koszt - ok 800zł.

 

Z tą Ukrainą słyszałem że najpierw jedzie się na 2-4 dni,załatwia się meldunek,kurs,egzamin i jakieś inne sprawy urządowe a następny wyjazd trwa 1-2 dni i jest to tylko odbiór dokumentu ale można go też odebrać w polsce u osoby która to ogranizuje(jak kto woli),dają też potwierdzenie meldunku.

Dzwoniłem z ciekawości do urzędu komunikacji i powiedzieli że do wymiany wystarczy prawo jazdy i jego tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z tą Ukrainą słyszałem że najpierw jedzie się na 2-4 dni,załatwia się meldunek,kurs,egzamin i jakieś inne sprawy urządowe a następny wyjazd trwa 1-2 dni i jest to tylko odbiór dokumentu ale można go też odebrać w polsce u osoby która to ogranizuje(jak kto woli),dają też potwierdzenie meldunku.

Dzwoniłem z ciekawości do urzędu komunikacji i powiedzieli że do wymiany wystarczy prawo jazdy i jego tłumaczenie.

 

Dokładnie tak jest, trzeba poszukać osoby która to załatwi zgodnie z prawem (chociarz na Ukrainie tak naprawdę za wszystkie załatwienia wystarczą $) jeżeli załatwi się meldunek, pódzie osobiście na egzamin to niepowinno być problemu, z tego co wiem polski wydział komunikacji ma na sprawdzenie tych informacji ok. pół roku i i jeżeli niczego się nie doszuka to wymieni ten dokument bez żadnego problemu. Gorzej jeśli ktoś wogóle nie był na Ukrainie a ma prawko tam zrobione, osobiście znam gościa co zrobił tam prawko przez pośrednika, ale najśmieśniejsze jest to że, nie ma wogóle paszportu, obecnie czeka go sprawa sądowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Witam;) Opowiem swoją historie. A więc ja zdałem za drugim. Za Pierwszym nie włożyłem bolca do zaczepu.,,hehe .za 2 wszystko ładnie pięknie. rękaw idealnie wyszedł itp. Instruktor wsiada do ciągnika i jedziemy na miasto,rozmawiamy. Na koniec Pyta się czy nie miał bym jakiegoś schaba dla niego a ja w śmiech... Takkby cos się znalazlo ale nie dziś. Pyta a kiedy ?Mówie jutro a on na to Skąd jesteś ? ja odpowiadam. a To wiem gdzie to jest, moge na parking podjechać na 11stą bo akurat mam coś do załatwienia. ja na to ok.;P Na drugi dzień dochodzi godzina 11 patrze na parking podjeżdża Lka ide ze schabem;P Rozmawiamy i się pyta kiedy na samochód zdaje a ja że w marcu a on na to mówi będzie miał na uwadze i że zdam za 1;P /a ja mówie może poda pan jakiś numer tel.. a on nie nie moge podać..i tak Wyczaiłem gdzie pracuje. gdzie mieszka itp Na samochód zdałem za 1 bez najmiejszego wysiłku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Się tak nie chwal bo cię CBA ścignie i będziesz miał...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy na Kat T jest najlepsze Dziś zdałem nowe testy za pierwszym i Egzamin praktyczny Mialem zetorem 3320 i przyczepą na Tandemie wszystko łądnie poszlo pokazałem w ciagniku co i jak jedynie pod koniec zapomialem przy odczepianiu przyczepy klinów pod koła podłozyc ale całe szczescie egzaminator był spoko i mi przypomiał inny mógł by oblać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kevinekk    0

Mając kat. T czy mogę jeździć, np. Quad, skuter?

Następne pytanie przy cofaniu na egzaminie praktycznym na kat. T można się oglądać do tyłu gdzie cofasz?

Edytowano przez Kevinekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Quadem można jeździć tylko i wyłącznie jeżeli jest zarejestrowany jako ciągnik. Skuterem nie można.

Co do łuku- możesz się obracać, pewnie, nikt nie każe po lusterkach cofać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kevinekk    0

Ktoś zdawał już na nowych zasadach? Łatwiej, czy trudnie? Czym zdawaliście i z jakąprzyczepą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ja zdawałem na nowych 8 lutego testy sa poje..... i jest trudniej tak do tyłu możesz sie obracać nawet możesz odwrotnie siedziec i kierowniece trzymac hehe na cofniecie na łuku masz 5 min możesz podjezdzac do przodu i do tylu i od słupka ma stac przyczepa minimum 1 metr jak bedzie 1m i 1 cm a mineło juz 5 min nie zdajesz a jak jeszcze czas bedzie to druge podejscie zdazysz zrobić ja zdawałem zetorem 3320 i przyczepa na tandemie cofało sie łatwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Mając kat. T czy mogę jeździć, np. Quad, skuter?

Możesz jeździć wszystkim co w dowodzie ma wpisane że jest ciągnikiem rolniczym. A na skuter to przecież nic nie trzeba


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Z tego co wiem żeby jeździć skuterem trzeba zrobić kategorie AM, która miała niby wejść od stycznia tego roku. Mają kategorie T oczywiście można jeździć skuterem.

Jak wygląda egzamin praktyczny? Ile trwa jazda po mieście?

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

a to weszły te AM ? zdawało mi że nie


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Am weszło od 19 stycznia

 

 

 

Kategoria AM – zastąpi ona kartę motorowerową. Uprawnia do kierowania motorowerem oraz czterokołowcem lekkim (definicję prawną tych pojazdów przytoczę później). O kategorię AM można ubiegać się mając 14 lat i uzyskuje się ją taką samą drogą, jak każde inne prawo jazdy. Oznacza to kurs i egzamin państwowy, a nie jak to bywało do tej pory, przychylność nauczyciela WF-u o często nikłych kwalifikacjach. Ci, którzy już posiadają kartę motorowerową i ukończyli 14 lat, podlegają płatnej wymianie karty na prawo jazdy AM z pominięciem egzaminu. Posiadanie jakiejkolwiek innej kategorii oczywiście uprawnia do prowadzenia pojazdów AM.

W tym przypadku chyba wszyscy się zgodzimy – mniejsza liczba nabuzowanych nastolatków ze znikomą znajomością przepisów wyjdzie wszystkim na dobre. To samo tyczy się też osób pełnoletnich, jeżdżących skuterami wyłącznie na dowód osobisty (skąd taki ktoś ma mieć pojęcie o przepisach ruch drogowego?), które teraz będą musiały postarać się chociażby o kategorię AM.

 

 

I tu jest moje pytanie odnosnie tego mam 18 lat czyli mam dowod. mam karte motorowerowo i mam prawko na Traktor i w takim razie nie moge jezdzic skuterem do pojemnoci 50 bo wyżej pisze że kto posiada karte motorowerowo musi wymienic ja na prawo jazdy ??!?!?!?

Edytowano przez Mariuszbrzeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

a to sorry za bledną wypowiedź. Z tekstu który przytoczyłeś jasno wynika że skoro masz T to i skuterem możesz jeździć


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj