Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luckywasak    15

Dokładnie. Mając prawo jazdy na B możesz powadzić ciągnik ważący np 7 t, z B+E możesz prowadzić ciągnik (rolniczy oczywiście bo siodłowy nie jest pojazdem wolnbieżnym) z 2 przyczepami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dokładnie. Mając prawo jazdy na B możesz powadzić ciągnik ważący np 7 t, z B+E możesz prowadzić ciągnik (rolniczy oczywiście bo siodłowy nie jest pojazdem wolnbieżnym) z 2 przyczepami.

 

 

 

Kolego ciągnik rolniczy podobno juz od dłuższego czasu nie jest maszyną wolnobieżną


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Kolego farmervip. Z całą pewnością nie napisałem że ciągnik rolniczy jest maszyną wolnobieżną, ponieważ ciągnik rolniczy jest POJAZDEM.

A jeżeli nie jest już traktowany jako wolnobieżny to tym lepiej - biorąc pod uwagę, że większość nowych ciągników może poruszać się znacznie szybciej. Może kiedyś (w co śmiem wątpić biorąc pod uwagę to, jak politycy i urzędnicy w naszym kochanym kraju dążą do ułatwiania nam życia) zostaną zniesione ograniczenia prędkości związane z homologacją tychże pojazdów.

Jednak to, czy ciągnik rolniczy jest pojazdem wolnobieżnym, czy "jakimśtam" specjalnym (bo nie wiem w takim razie jak to jest teraz), nie zmienia faktu, że można prowadzić go, mając jedynie prawo jazdy kat. B / B+E...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zdawałem kategorię "T" na ciągniku ursus 2812 podczas ruszania pod górkę z ręcznego podniosło mi przud przyczepa mała dwosiowa załadowana betonowymi płytami do pełna czyli razem przyczepa 5T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Mam pytanie czy w szkole w Piotrtrowicach mozna zrobic kurs na kat t nieuczeszczajac do nich do szkoly?

Chciałem tam robić, ale ciężka sprawa, dużo uczniów chętnych mają i nie mają czasu dla innch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djzetor    0

/mam pytanie jak mam kat T zdawalem ją 16 listopada to musze zdawac teorie na B i testy bedą wazne bo są wazne poł roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

To chyba logiczne , że nie musisz , policz sobie 6 miesięcy.


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

dobra a wie ktoś jak wygląda sprawa prowadzenia ciągnika za granicą np. w Niemczech?? chyba b+e nie wystarczy?? to w takim razie co?? T ??

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

czyli z tego wychodzi że na T też nie można jeździć ciągnikiem w Niemczech?? to co trzeba mieć żeby można było się legalnie tam poruszać ciągnikiem?? międzynarodowe prawo jazdy ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackson19    0

Witam. kto zdawał egzamin w WORDzie w Lesznie?? cieżko jest zdać jak wyglądał egzamin ? zdaje w poniedziałek, a ostatnie 2 godziny jazdy mi wylecialy(mialem miec dzisiaj) bo instruktor zachorował :( chodzi o kat T

Edytowano przez Jackson19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter161    3

Ja w czerwcu zdawałem egzamin na kat T w WORDzie w Lesznie. Ja na przykład zdałem za 1 razem teoretyczny i praktyczny w ten sam dzień. Myślę, że jak umiesz testy i jazde to zdasz :)

Edytowano przez piter161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra a wie ktoś jak wygląda sprawa prowadzenia ciągnika za granicą np. w Niemczech?? chyba b+e nie wystarczy?? to w takim razie co?? T ??

 

W niemczech ciągniki głównie te starsze wyposażone są w zwykłe hamulce, bez instalacji pneumatycznej do przyczep, przyczepy mają hamulce najazdowe takim zestawem spokojnie możesz jechać na naszym prawie jazdy kat "T", ale jeśli chcesz jeździć ciągnikiem z przyczepami z hamulcami pneumatycznymi potrzebna jest kategoria CE, od taka ciekawostka (wiem bo pracuję od 7 lat w niemczech)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackson19    0

Ja w czerwcu zdawałem egzamin na kat T w WORDzie w Lesznie. Ja na przykład zdałem za 1 razem teoretyczny i praktyczny w ten sam dzień. Myślę, że jak umiesz testy i jazde to zdasz :)

a egzaminator wyrozumialy byl czy nie bardzo?, teorie tez zdalem za pierwszym razem, nic trudnego to nie jest, ale wczesniej bo chcialem zdarzyc przed tą zmiana co wchodzi, zostala tylko czesc praktyczna, mialem te trzy godzinki zeby pocwiczyc zaczepianie no i na miasto wyjechac a tu lipa..jaki zaczep tam jest bo slyszalem ze samozatrzaskowy? prawda to? z góry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter161    3

Nom egzaminator wyrozumiały ale nic nie mówił chyba wszytko dobrze wykonałem. Tak zaczep jest automatyczny. Tylko końcówka od powietrza jest inna. Znaczy się jest ta żółta końcowka od 2 obwodowej pneumatyki, troche sie inaczej podłącza ale myśle, że dasz rade. :D

Edytowano przez piter161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

wie ktoś jak sprawa wygląda, jeśli ma się kat B i "chce się mieć" <<<(tak dobre określenie heh) jeszcze oprócz oczywiście kat B też kat T ( rusz tyłek i zrób tą kategorie ... nie? by się chciało powiedzieć ) ale powiedzmy że posiadaczowi samej kat B nie chce się pupalka ruszać, wolałby załatwić sobie kat T na Ukrainie ... słyszałem że z kat B tak robią , posmarują na Ukrainie wiadomo czym i do polandii przychodzi ukraińskie prawko i z tym prawkiem do urzędu i bez problemu wymieniają na polskie prawko z kat B ... a mi się rozchodzi o kategorie T wie ktoś ile coś takiego by kosztowało sama kat T bez B bo B już jest.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno Ci się to nie opłaci, policja ściga już osoby które zrobiły prawko na Ukrainie, przynajmniej te osoby które zdobyły tam prawko ale wogóle nie byli na Ukrainie, Można to zrobić legalnie ale trzeba pojechać na Ukrainę przynajmniej 2 razy, trzeba najpierw się tam zameldować przynajmniej na 3 miesiące (trzeba znaleźć osobę która to zrobi), następnie pójść na egzamin (dość łatwy) wszystko oczywiście trzeba odpowiednio opłacić $. Później prawko przesyłane jest do Polski i po ok. pół roku możemy zmienić ukraińskie prawo jazdy na polskie (oczywiście tylko wtedy jeśli nie będzie wątpliwości czy uzyskaliśmy je legalnie). całkowity koszt takiego rozwiązania to ok 400$. Uważam że lepiej jednak ruszyć tyłek u nas, ja osobiście zrobiłem kat. B+E w ok 3 tyg. (od zapisania się na kurs do zdania egzaminu) koszt - ok 800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ok dzięki za odp.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackson19    0

Nom egzaminator wyrozumiały ale nic nie mówił chyba wszytko dobrze wykonałem. Tak zaczep jest automatyczny. Tylko końcówka od powietrza jest inna. Znaczy się jest ta żółta końcowka od 2 obwodowej pneumatyki, troche sie inaczej podłącza ale myśle, że dasz rade. :D

aha, dzieki za info :) mam taka nadzieje, a zabezpieczenie w zaczepie jak wygląda mozesz powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj