Polecane posty

Gość   
Gość

Bezsens masz na B i robisz T... Trzeba było zrobić E i z lawetą możesz śmigać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

No i zdane prawko na T egzamin trwał godzinę i 10 minut poniewasz gdy egzaminator kazał mi zawrócić a nie było miejsca to musiałem cofnąć z tandemem i po przodu a że tandem szedł bokiem ściągneło nas w zaspę i zetorek stanął ja wyjeżdzałem przód tył a egzaminator piachem pod tylnie koła sypał :P wynik pozytywny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

jak myślicie co łatwiej zdać T czy B+E ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Na T zdawało 5 osób zdało 3. Trzeba pamietać o kierunkach i spokojnie. Ja zdałem na 2 osiowej. Ja zrobiłem na T bo jest od 16 lat.

A czy np w Niemczech Czechach można jeździć na B+E?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

no właśnie może ktoś wie czy w Niemczech tez można jeździć na B+E.??

bo w Polsce to B+E daje takie same uprawnienia jak T?? to znaczy ciągnik z 2 przyczepami i pojazdy wolnobieżne??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Tak B+E to jest to samo co T. Nawet powiem że na T chyba łatwiej zdać bo nie ma kamer w ciągniku. Nawet jak ktoś przekroczy czas np na łuku to przepuszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dlaczego dziwne przecież t nie daje uprawnień do kierowania samochodem. Jest to najniższa kategoria. Tak samo jak ma się b+e i c to nie ma się tych samych uprawnień co c+e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale mając B w wieku 18 lat i T to nie można ciągnąć lawety za autem. Tylko trzeba zrobić E do B. Nawet mając C nie można lawety ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ale mając B w wieku 18 lat i T to nie można ciągnąć lawety za autem. Tylko trzeba zrobić E do B. Nawet mając C nie można lawety ciągnąć.

 

 

Nie rozumiem co tak przeżywasz. Jak chcesz jeżdzić ciągnikiem i lawetami to najlepiej zrób c potem c+e i masz wszystko (oprócz autobusów)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Tak samo ciągle są jakieś walki, sprzeczki, kłótnie na temat tego czy na B+E można ciągać ciągnikiem 2 przyczepy. Każdy inaczej się wypowiada na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A nad czym się tutaj sprzeczać, pisze jasno i wyraźnie ,że

Dział IV Art.88 PKt.3.3

Prawo jazdy

[kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami).]

 

http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogowy,-,Kodeks,Ruchu,Drogowego,2.html

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Czyli nie opłaca się robić T, bo jak B+E to samo co T, to na B+E w dodatku będzie można samochodem ciągać lawety. A czy na B+E nie ma ograniczonej jakieś masy całkowitej? Czy największymi ciągnikami z przyczepami się można poruszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jeżeli twój znajomy uświadamia cię równie skutecznie w innych sprawach (wiadomo o jakie sprawy chodzi ;) ;) ) To wróżę ci że nie długo dostaniesz w ramach bonusu 1000 pln-ów tytułem becikowego od wujka Donalda... :lol:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

kolego z tego co ja wiem to jeśli masz B+E to możesz jeżdzić ciągnikiem z przyczepami ale nie możesz przekroczyć masy (chyba ) 3500kg a jesli masz C+E to nie więcej niż (chyba ) 7000kg a jesli masz T to nie masz ograniczenia przy ilości załadunku, ale moge sie mylić mnie tak znajomy uświadomił

 

 

 

W przypadku pojazdów wolnbieżnych nie ma ograniczeń. Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdami wolnobieżnymi, B+E dodatkowo z przyczepami.

B+E daje takie same możliwości jak T i dodatkowo pozwala prowadzić samochód osobowy z przyczepą, niezależnie od DMC zestawu. T ma tylko jedną jedyną przewagę: można ją otrzymać już w wieku 16 lat.

Jeżeli ktoś z was po skończeniu 18 roku życia ma zamiar robić prawo jazdy kategorii T - z czystym sumieniem mówię, że nie warto. W takim przypadku zdecydowanie lepiej zrobić B+E (wtedy laweta, kamping itp. nie stanowi żadnego problemu). Myślę, że koszt podobny a i zdać też raczej nie jest trudniej.

 

Ja zrobiłem kategorię T i teraz tego żałuję. Czasami trzeba ciągnąć przyczepę samochodem - i nie mam uprawnień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

luckywasak jeśli piszesz prawdę to miło z twojej strony. Wiec jeśli kat. T to to samo co B+E to jest żadna opłacalność robienia T. Bo jak kolega pisał że w B+E dochodzą jeszcze lawety i inne sprawy. Jedynie co jak pisał że T od 16 lat jest i może ładniej wygląda w prawie jeździe szczególnie przy kontroli policji jadąc ciągnikiem. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

K woli ścisłości: B+E to nie to samo co T ale daje te same możliwości co T plus dodatkowo jeszcze przyczepy do samochodów osobowych. Jak to wygląda w prawie jazdy - raczej nie ma specjalnego znaczenia. Albo uprawnienia są albo ich nie ma. Raczej nie spotkałem się żeby policjant wlepił traktorzyście punkty karne lub tym bardziej zmniejszył mandat za to że ma T :)

 

No i pytanie, które padło wcześniej: czy na T można ciągnąć samochodem ciężkie przyczepki. Otóż nie. T uprawnia tylko do poruszania się pojazdami wolnobieżnymi.

 

Swego czasu interesowałem się tym tematem, myślę że przez kilka lat nic się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj