Dominik

John Deere 6230 Co o nim myslicie???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dominik    0

Witajcie drodzy koledzy miłośnicy rolniczej motoryzacji. Potrezebuje Waszej pomocy. Otóż przede mna zakup Johna Deera i mam poważny dylemat. Który wybrać...?? W dużej mierze używałbym go do transportu a poza tym do typowych upraw polowych. Myślałem o JD 6230. Co o tym myślicie?? Co ewentualnie możecie mi polecic. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

zagadaj do @robertbara on ma takiego :) i on ci wszystko powie


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a to sory za pomylke .... :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

najlepiej zamiast 6230 wez pod uwage 6430, bo w nim mozna zastosowac bezstopniowa skrzynie AP, do tego miekka kabina i oska, podlokietnik i gitara gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

brzozak z tego co wiem ty powinienes byc zorientowany ile kosztuja te opcje do JD co wymieniles:

AP,

miekka kabina (to jest opcja w jd 6x30?)

miekka oś

podłokietnik

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

oska 3000 jurkow

kabina, AP, podlokietnik, TUZ, dodatkowe wyjscie hydrauliki podawane razem ok. 5000-6000 jurkow

ceny netto, biorac taki sprzet w wersji premium poprostu grzech nie skorzystac z tych dodatkow, bo podstawa premium 6430 wyszla 62000 euro netto, a ze wszystkim 70-71 tys euro netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kurde to koło 40tys PLNów wiecej od NH 6050, no fakt tutaj jest bezstopniowka i tuz, ale czy mi to potrzebne?

co ma w sobie ten podłokietnik?

 

warto rzeczywiscie AP do takiej małej kompaktowej maszynki?

hmm, chociaz chyba jednak wolal bym pojsc w strone 6, moze 6530 albo juz 6630


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ważne funkcje masz w prawym podłokietniku, jak siedzenie się opuszcza to on też, bardzo wygodna sprawa, w JD nazywa się to Command Arm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak czesto z niego korzystasz?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

podlokietnik to super sprawa, a korzystasz z niego przynajmniej przez 95% czasu pracy, chociazby zeby sie oprzec.

ogladalem nh serii t6000 - dokladnie t6040 i powiem, ze dobra maszyna i zrobila na mnie pozytywne wrazenie, ale warto doplacic do jd i dostac duzo wiecej, popprostu uwazam ze nie stac "mnie" na to by wywalajac taka kase nie dostac sterowania elektrohydraulicznego zaworow zewnetrznych, skrzyni bezstopniowej itp.

nie wspomne o wykonaniu wnetrza :)

bezstopniowka to przede wszystkim wygoda, a u mnie traktorem tej klasy bede spedzal najwiecej godzin pracy, przez caly rok, wiec nie mam dylematu.

ja tlumaczylem juz specyficzna sytuacje w mojego ojca gospodarstwie, dlaczego stawiamy na 4 cylindry (ten ciagnik nie zazna ciezkiej pracy w polu - w ogole), gdyby to byl glowny ciagnik, albo chociaz pomocniczy w uprawie, to rowniez decydowalbym sie na 6 cylindrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyn    0

o ile mi wiadomo :) to bezstopniową skrzynie można już założyć do jelonka 6330 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a mi sie zdaje że od 6430 a nie 6330 bynajmniej nawet z ciekawości pytałem sie u dilera ( jak ostatnio byłem ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
najlepiej zamiast 6230 wez pod uwage 6430, bo w nim mozna zastosowac bezstopniowa skrzynie AP, do tego miekka kabina i oska, podlokietnik i gitara gra :)

 

To można mieć już od 6330 w górę :) W serii 6020 taka kombinacja była dostępna od 6420 w górę dla 40 km/h, natomiast od 6420 S prędkośc 50 km/h

 

To samo jest z przekładnią AutoQuad Plus z Eco Shiftem -od 6330 w górę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
To można mieć już od 6330 w górę :) W serii 6020 taka kombinacja była dostępna od 6420 w górę dla 40 km/h, natomiast od 6420 S prędkośc 50 km/h

 

To samo jest z przekładnią AutoQuad Plus z Eco Shiftem -od 6330 w górę :)

 

A jestes pewny co do tego,ze przekładnia AutoQuad Plus z Eco Shiftem -od 6330 w górę??

Bo ja mam specyfikacje dla 6230 i mam ta przekladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Oferte mam z 23.10.2007 ,ale spytam przedstawiciela,czy czegos nie pomieszal. Chociaz jakby ta przekladnia nie byla mozliwa to chyba do specyfikacji konfigurator by jej nie zalaczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyn    0

to wejdź na strone JD i zobacz tam jest wszystko opisane jakie są skrzynie w opcji :) i mam pytanie ,np.czy jak biore jakiegoś jelonka w wersji premium to za skrzynie, np.autopower musze dopłacać :) ???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
kurde to koło 40tys PLNów wiecej od NH 6050, no fakt tutaj jest bezstopniowka i tuz, ale czy mi to potrzebne?

co ma w sobie ten podłokietnik?

 

warto rzeczywiscie AP do takiej małej kompaktowej maszynki?

hmm, chociaz chyba jednak wolal bym pojsc w strone 6, moze 6530 albo juz 6630

 

 

Ty planujesz zakup? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

ja oczywiście polecam JD 6220 super maszyna nadaje się najlepiej do transportu bo ma dośc dużą siłę uciągu i cena dość przystępna.dobry jest także do tura tak jak mój


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djrafal    0

A poradzi sobie z 4 obrotowymi?

 

Słyszałem że mogą jechać 50km/h ze skrzynią zwykłą

 

Nie pisz posta pod postem!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlokietnik to super sprawa, a korzystasz z niego przynajmniej przez 95% czasu pracy, chociazby zeby sie oprzec.

ogladalem nh serii t6000 - dokladnie t6040 i powiem, ze dobra maszyna i zrobila na mnie pozytywne wrazenie, ale warto doplacic do jd i dostac duzo wiecej, popprostu uwazam ze nie stac "mnie" na to by wywalajac taka kase nie dostac sterowania elektrohydraulicznego zaworow zewnetrznych, skrzyni bezstopniowej itp.

nie wspomne o wykonaniu wnetrza ;)

bezstopniowka to przede wszystkim wygoda, a u mnie traktorem tej klasy bede spedzal najwiecej godzin pracy, przez caly rok, wiec nie mam dylematu.

ja tlumaczylem juz specyficzna sytuacje w mojego ojca gospodarstwie, dlaczego stawiamy na 4 cylindry (ten ciagnik nie zazna ciezkiej pracy w polu - w ogole), gdyby to byl glowny ciagnik, albo chociaz pomocniczy w uprawie, to rowniez decydowalbym sie na 6 cylindrow

 

TZN ZE WYBRALBYS np NH6030 w wersji PLUS 117km z electrocommand,,4 pary wyjsc, zamiast podstawowego john deera 6330 z power reverser,obciaznikami i 3 pary wyjsc??elektronika w NH jest wykonana dobrze?wybralbys tak.cena obu 200tys pln brutto

mam taki dylemat.zadatkowalismy jelonka w czerwcu w euro a cena podskoczyla do 198tys zl teraz john dera 6330 basic .i mam duzy dylemat co wybrac..ma byc ciagnik glowny.na 30hektarach narazie.20 h to zielonki.plugi.rozzutnik 8t ,agregat.przyczepa claas43m3 z nozami do sianokiszonki-co liczy sie z transportem ok 2 km od domu mam laki.prosze o porady..niewiem co wybrac,boje sie elektroniki w NH..prosze poradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj