Dominik

John Deere 6230 Co o nim myslicie???

Polecane posty

damian12345    45

A co myślicie o JD 6230 Comfort w Full opcji ? Będzie prasował z prasą JD 854 MaxiCut,siał nawozy z rozsiewaczem 1200 kg,pryskał z pilmetem 2500l,rozrzucał obornik z rozrzutnikiem 8 ton,rozlewawał gnojowice z beczkowozem 8000l,siał kukurydze,jeździł z przyczepami w transporcie i od czasu do czasu będzie uprawiał z broną aktywną 3m. Może jakieś inne propozycje ? POZDRAWIAM :D

 

PS.Ciągnik będzie pomocniczy na 80ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No co mamy myśleć, jesli full opcja i pomocniczy to bedzie Ci sie nim dobrze pracować :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

A co myślicie o JD 6230 Comfort w Full opcji ? Będzie prasował z prasą JD 854 MaxiCut,siał nawozy z rozsiewaczem 1200 kg,pryskał z pilmetem 2500l,rozrzucał obornik z rozrzutnikiem 8 ton,rozlewawał gnojowice z beczkowozem 8000l,siał kukurydze,jeździł z przyczepami w transporcie i od czasu do czasu będzie uprawiał z broną aktywną 3m. Może jakieś inne propozycje ? POZDRAWIAM :D

 

PS.Ciągnik będzie pomocniczy na 80ha.

Czyli sporo będzie robił, mam 6230 i poszukałbym coś z lepszą skrzynią...Case, MF, Claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Własnie, jesli dopadnie ze skrzynia 24x24 to bedzie gites morales :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Mam 16x16 PQ Nie chodzi o ilość przełożeń, a o przełączenie grup, które jest mocno irytujące(będę to zgłaszał na gwarancji) Zmiany biegów też moim zdaniem u konkurencji płynniej się dzieją. Jeszcze rewers mógłby tak nie szarpać. Jeździłem Casem i tak wszystko dzieje się płynnie, bez szarpnięć... żałuję, że nie mogłem poczekać kilka m-cy na Case. A poza tym wszytko OKI hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Oooo skąd wiesz? i jak to zrobić? Właśnie zastanawiałem sie nad tym, czy da się coś z tym zrobić, bo czasami muszę sprzęgła używać tak szarpie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jak zrobić to nie wiem ale ktoś kiedyś pisał na AF że mu trochę szarpał i serwis podregulował. W instrukcji obsługi może jest, a jak nie ma to serwis i patrz co i jak robią żeby było na przyszłość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę gdzie mogę znaleźć wykres obrazujący przebieg mocy i momentu obrotowego jd 6230 comfort, ciekaw jestem dlaczego takie informacje nie znajdują się w instrukcji obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Napisano (edytowany)

znalazłem tylko to:

 

http://www.google.pl...OsLqpIgO&zoom=1

 

to dla 6330, ale rzućcie okiem co twierdzą o premium na 4 zaworach;

 

i jeszcze tutaj dobrze zbadali 6230 na 4 przełożeniach głównych: http://tractortestlab.unl.edu/Deere/jd_6230pq.pdf

 

ale nadal nie znalazłem krzywej przebiegu mocy

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

muszę odświeżyć temat, otóż mam chyba problem z hydrauliką w 6230 comfort, otóż mam takie ramię na tylny TUZ (podobne do ramienia od ładowacza czołowego) i używam go do przenoszenia bigbagów z nawozem, zazwyczaj podczepiałem to ramię pod 6610P i nie było problemów, aby dźwigał 2BB po 500kg (ramię ma ok 3 metrów, tak że sięga wszystkie worki z samochodu od jednej strony) i mój 6230 dwóch BB podnieść nie chciał, więc przewoziłem je pojedynczo, ale gdy już podniosłem worek to po ruszeniu tenże opadał z powrotem na podłogę samochodu i musiałem go jeszcze raz podnieść (przesunąć dalej suwak EHR) natomiast po odstawieniu BB na miejsce i odczepieniu po ruszeniu do przodu podnośnik sam się unosił mniej więcej o tę samą wysokość, na którą opuścił się samoczynnie po podniesieniu worka na samochodzie, mam do Was pytanie dlaczego tak się dzieje (przy każdym BB)? wydaje mi się, że zacięła się funkcja tłumienia drgań poprzez TUZ i po ruszeniu on sobie po prostu opuszczał (na pełno) bądź podnosił (na pusto) TUZ, ale tak nie powinno się dziać, co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arooo    0

witam, jestem zainteresowany kupnem ciagnika o mocy 100-115 km jako ciagnik pomocniczy (kosiarka, rozrzutnik, przyczepa samozbierajaca). mysle o JD 6230 i 6330. jesli ktos moglby mi podpowiedziec cos na temat tych modeli (spalanie, awaryjnosc) to bylbym bardzo wdzieczny. pozdrawiam

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6330    0

jeśli chodzi o 6330 to użytkowuje takiego od 4 lat, jak narazie chodzi bez zarzutów. Spalanie jak w każdym, jak będziesz mu wstawiał to spali ile wlejesz a tak to trzyma się w normie, powiem jeszcze że drogi nie lubi pali wtedy równo czy ma ciężko czy też nie :) przy orce 4 skibowym kuhn i wały to 18/ha, siew to około 7-8/ha, talerzówka około 10/ha. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bocian6230    3

Mamy 6230 już 5 rok i na razie nie narzekamy . Większych awarii nie było , pracuje z wszystkim co mamy ,ale głównie w cięższej pracy .Komfort pracy jest b.dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

Możesz napisać jakie narzędzia i przyczepy potrafi uciągnąć i czy nadał by się na główny ciągnik na 30 ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebekFR    0

miałem okacje pracować na 6230, 6330, 6430 w wersjach premium jeżeli już weź 6430.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ktoś może pamięta jak były w sprzedaży 6230 premium to od jakich cen się zaczynały bez jakiś tam bajerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Witam. 

Panowie, stoje przed zakupem JD 6230/6330, najchetniej w wersji Premium. Mam kilka pytan.

Czy moglibyscie mi podac nazwy skrzy w JD. Jaka to PowerQuad jaka to PowerShift a jak sie nazywa ta skrzynia w ktorej leci sie 40km/h przy niskich obrotach. 

Czy myslicie ze opony o szerokosci 540 przod i 600 na tyl beda za szerokie do tego ciagnika czy bylo by ok? 

Zapytanie jeszcze jedno. Czy sa jakies szczegolne rzeczy na ktore warto zwrocic uwage przy ogledzinach tych modeli?

Z gory dzieki za ospowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 25.11.2008 o 21:05, djrafal napisał:

Znajomy ma new holland ts100a,bardzo duże ma spalanie jak na tą moc nie polecam

Może jakieś konkrety? W jakiej robocie i przy jakich obrotach. Bo to nic nie wnosi do tematu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj