nikt933

Opinie na temat kluczy COVAL

Polecane posty

nikt933    3

Chciałbym kupić sobie zestaw kluczy, ale przed tym chciałbym sie zapytać wszystkich tych którzy używali bądź używają kluczy nasadowych COVAL??

Mam zamiar kupić sobie zestaw kluczy nasadowych i na allegro wypatrzyłem fajny zestaw.

 

Zestaw kluczy

 

A może macie jakieś inne propozycje zestawów kluczy nasadowych? Cena gdzieś do 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Moim zdaniem njlepsze klucze robi chrom-vandium czy jakoś tak.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

dobre sa Stanley ale strasznie drogie jeszcze te co pisze @ofsik też są dobre i tańsze mój brat ma kilka kluczy marki coval i nie narzeka sa dość mocne


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt933    3

Nie ma takiej firmy jak CHROM VANADIUM. CHROM VANADIUM to jest specjalny rodzaj stali której wykorzystuje się przy tworzeniu kluczy. A co do tych kluczy stanley to one są zdecydowanie za drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

nie jest to specjalny rodzaj stali a stop chromu i vanadu :) brat kupił manessmany i jest bardzo zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Stanley to przereklamowane klucze do tego strasznie drogie i wcale nie sa takie za***iste.Coval jest marka znacznie tansza i jakosciowo tak samo dobra jak Stanley.pracowałem w warsztacie samochodowym i klucze stanleya łamałem nie raz.Apropo CHROM VANADIUM to sa dobre ale te oryginalne matowe takie ciezkie bo ich "zamienniki" takie chropowate i swiecace to o kant d*py rozbic ,wyginaja sie jak "d*pa na rurce"

Kiedys kupiłem grzechotke Covala 72 za jakies 68 pln i mam ja kilka lat i jest za***ista zadnych problemów.Jesli kupuje klucze to takie lepsze bo takimi tanimi (50 zł za kpl) kiedys sobie rece tylko poharatałem i zostały mi po tamtych kluczach tylko blizny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a ja polecam markę HONITON. mam 2 komplety z tej firmy i jeszcze nigdy sie nie zawiodłem na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

to ja chyba trafiłem na jakąś podróbkę bo wszystkie klucze z covala popękały :)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt933    3
to ja chyba trafiłem na jakąś podróbkę bo wszystkie klucze z covala popękały :)

 

chodzi ci o płaskie czy nasadowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

chromo-vanadium to chyba typ stali, albo jej rodzaj gdzieś czytałem że gąsienice czołgowe są z tego robione wiec muszą być naprawdę dobre mam kilka rodzajów takich kluczy z chin i z indii :) i są naprawdę dobre na każdych jest napisane chromo-vanadium....chyba to wystarczy aby ocenić czy są dobre mam już je z 10 lat i nadal są kompletem a kosztowały grosze...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt933    3

A co powiecie na temat grzechotek?? Podobno w środku szybko pękają w nich te zębatk :) i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Mam kilka kluczy Coval.

Polecam.

Nie polecam.

 

Niby Coval są oba ale jeżeli chodzi o jakość to dzień a noc.

Pierwszy jest gładki i błyszczący i jest mocny, ten drugi jest matowy ale płaski to siano, nasadowy jest możliwy. Nie wiem na czym to polega.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

co do grzechotek to nie są one do zruszania śrub tylko do delikatnego odkręcania i dlatego długo nie wytrzymują.jak chcesz odkręcić śrube to trzeba zwykły klucz i rurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Klucze Coval są dobre co do Stanleya to są stanowczo za drogie i przereklamowane. Co do innych kluczy to polecam klucze Kuźnia, mam taką trzydziestkę nasadową, skakałem po niej, zakładałem rurę i wytrzymuje już ładnych parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do grzechotek to nie są one do zruszania śrub tylko do delikatnego odkręcania i dlatego długo nie wytrzymują.jak chcesz odkręcić śrube to trzeba zwykły klucz i rurka.

 

Co fakt to fakt ja zawsze odkręcam najpierw zwykłym, a dopiero potem grzechotką. Po prostu szkoda mi klucza bo wiem, że jak śruba zardzewiała to może kluczyk nie wytrzymać i będzie smutek :)


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

chrome-vanadium jest to stop a nie typ stali. http://moto.allegro.pl/item377229028_zesta...owy_tanio_.html polecam te klucze do gospodarstwa jak znalazł. Nie mogliśmy odkręcić koła od stara to rurka 40 cm dwóch chłopa i klucze wytrzymały. Naprawdę klucze do ostrego katowania. A co do płaskich i "małych" nasadek to mam przekonanie do yato i manessmann. Grzechotkę z yato kupiłem 3 lata temu i chodzi do tej pory a oszczędzana nie była, bardzo solidna. I tak jak wyżej pisałem manessman też bardzo dobre klucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

no chyba że grzechotka jest baaardzo mocna :) czasem też można nimi poszarpać. HONITON robi dobre grzechotki,wyglądają solidnie i takie są. z innych firm jeśli chodzi o klucze to facom robi dobre grzechotki i płaskie ale dość drogie, YATO też niczego sobie, z płaskich to gedore,i rodzima KUŹNIA Sułkowice :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Ja osobiście polecam klucze HONITON, mam zestaw nasadek i grzechotkę tej firmy. Kiedyś zerwałem 6 śrub fi16 tą grzechotką (oczywiście przez rurę) i nic się nie stało. W jednym ze sklepów w mojej miejscowości na COVALa dają mi dożywotnią gwarancje


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

COVAL jest bardzo dobry o ile nie jest to sam napis (podróbka) sam mam sporo narzędzi COVAL'a i KONGSBERG'a i wiele sie jakością nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
chrome-vanadium jest to stop a nie typ stali. http://moto.allegro.pl/item377229028_zesta...owy_tanio_.html polecam te klucze do gospodarstwa jak znalazł. Nie mogliśmy odkręcić koła od stara to rurka 40 cm dwóch chłopa i klucze wytrzymały. Naprawdę klucze do ostrego katowania. A co do płaskich i "małych" nasadek to mam przekonanie do yato i manessmann. Grzechotkę z yato kupiłem 3 lata temu i chodzi do tej pory a oszczędzana nie była, bardzo solidna. I tak jak wyżej pisałem manessman też bardzo dobre klucze.

Stal też jest stopem, a przedmiot sporu jest stalą stopową chromowo-wanadową (z domieszką tych metali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt933    3

Na innych aukcjach znalazłem klucze z nasadkami typu spline. Ciekawe czy są lepsze od tych zwykłych??

 

Teraz właśnie nie wiem czy kupić właśnie ten zestaw

SPLINE

 

czy zwyczajne nasadki z końcówkami sześciokątnymi

sześciokątne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

coval dobre ale nie najlepsze. mam pare kluczy waltera i je postawił bym na 1 miejscu. a stanley to stanley płacisz w 40% za niby marke ale nie sa złe.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
Na innych aukcjach znalazłem klucze z nasadkami typu spline. Ciekawe czy są lepsze od tych zwykłych??

 

Teraz właśnie nie wiem czy kupić właśnie ten zestaw

SPLINE

 

czy zwyczajne nasadki z końcówkami sześciokątnymi

sześciokątne

 

Bierz sześciokątne bo tymi pierwszymi to zjechanej śruby nie odkręcisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj