duzymis

Jaki system zbioru i konserwacji sianokiszonki wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
duzymis    0

Bardziej sie opłaca kupić kosiarkę z rozbijaczem pokosu, co za tym idzie nie trzeba grabić na wałki. Trawa więdnie 1-2 dni przy dobrej pogodzie. Zbiór przyczepą samozbierająca z rotorem i na pryzmę. Odpada nam prasowanie, owijanie i załadunek. W sumie wystarcza jeden ciągnik do obu czynności koszenia i zbierania + maszyna na pryzmie do ugniatania. Przy dzisiejszych cenach oleju napędowego i folii do owijania bel taki sposób zbioru i konserwacji zielonki jest jak najbardziej uzasadniony. Szybko tanio i ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a to jakaś reklama jest???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

my teraz pierwszy raz zbieraliśmy przyczepą i jechaliśmy 2 dni po pokosówce i wałki po niej ruszane nie były i ładnie wyszło

naprawde wychodzi taniej niż w bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co chodzi o tą kosiarkę to rozmawiałem z kolegą ma (znaczy miał) samaszu z tą funkcją rozbijania to powiedział że od razu mu sie to rozwaliło i za nic w świcie nikomu tego nie poleca. Ujął to tak lepiej kupić dobrą kosiarkę i dobrą rozbijarkę niż tą jedną kosiarkę.Myślę że ma racje. Bo wie jak jest (bo ma) i może sie wypowiedzieć na ten temat.

 

 

Ale co chodzi do zbierania przyczepą również jak najbardziej polecam. Tylko doświatczyłem i kolega również mi pod powiedział że lepiej zrobić długą a niską (no chyba że ktoś ma bardzo dużo była) i przed przykryciem po obrzucać boki.

 

Pozdrawiam!!!!


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzymis    0

Chciałbym zasygnalizować, gdzie w procesie przygotowywania paszy objętościowej można by szukać pewnych oszczędności. Jak wszyscy wiemy i co nas boli ceny środków do produkcji rolniczej są coraz wyższe. Istotne jest zmniejszenie pracochłonnosci i energochłonności. Jak to osiągnąć, gdzie szukać oszczędności. Pytanie pozostawiam otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Przy przyczepie mamy zbieranie, ubijanie oraz wybieranie oraz większe straty materiału. Przy belach również można schodzić z kosztów stosująć folię do palet i inne konkurencyjne folie białe.

Przy balotach mamy gotową porcję, przywozimy na oborę obojętnie czym, łyżką, widłami, paleciakiem :)

 

Prasa dodatkowo amortyzuje się w słomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Ja również nie jestem przekonany do zboru przyczepą. Taniej nie zawsze znaczy lepiej. W mojej okolicy każdy kto robi sianokiszonki robi je w balotach. Sami gdy zaczynaliśmy z sianokiszonką chcieliśmy zrobić na pryzmie ale wszyscy którzy tak robili odradzali nam. W tamtym roku był nawet taki przypadek ze pryzma dostala samozapłonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Jeśli sie ma duże łąki to można mysleć o przyczepie i lepiej robic w pryźmie, ale jak się ma mniejsze kawałki łąki to lepiej w bele, bo z 1ha, czy 2ha dużej pryzmy nie zrobisz, a kilkanascie bel tak. I trawa w na różnych działkach nie zawsze nadaje sie do koszenia i zbioru w tym samym terminie. Za pomocą bel można zakiszać mniejszą ilośc paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Folie do palet normalnie umieram ze śmiechu ta folia nie nadaje się do sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alorolnik    0

może ktoś mnie wyśmieje ale mó patent na robienie bel to zgrabiarka repossi z przodu ciągnika z tyłu prasa kostkująca krone no i owijarka szeregowa z samaszu kosiarka oczywiście pottinger z kondycjonerem

taki zestaw budzi we mnie pespekt <_<

a czemu pottiger bo juz primo to taką mam no i łatwo nożyki wymieniac ogólnie jest spoko

a owijarka szeregowa z samaszu dlatego bo zużywa mało foli i jednego pracownika mniej tak samo z zgrabiarką też jedniego pracownika mniej.

a prasa wielogabarytowa krone dlatego że ma wstepną komore prasowania barszo dobrze zgniata jest nie zawodna no i nie trzeba sie zatrzymywać tak jak w belującej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego alrolnik@ masz taki zestaw, że tak twierdzisz. Jeżeli myślisz, że zrwobisz wszystko sam to się mocno mylisz. Czy masz oczy do okoła głowy, że potrafisz pracować ciągnikiem 300 km, i w tym samym momęcie koordynować sprawną prace zgrabiarki z przodu, i prasy z tyłu ?? Jestem ciekaw co byś zrobił na mojej klinowatej łące tym wielkim zestawem ?? Wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy, ja robie sianokiszonke w bele i nie narzekam, a mam 18 ha samych łąk w 12 kawałkah, mało tego na połowie mam albo jakiś rowek, albo drzewo, albo jakieś zadu..pie do kwadratu <_<

 

A co do kolegi walek@ to jak chcesz coś napisać to podaj argumenty, a później będziemy mogli rozmawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alorolnik    0

nie mam takiego zestawu i nie ciągnie 300km tyko z niecałe 200 (nie mowe zaraz o najwiekszej prasie wielogabarytowej.)i nie każdy ma same krzaki na polu i rowy. i sądze że powinienem dać rade z takim zestawem a jeśli bym miał cieżko sie oglądać to bym mała kamerke sobie zainstalował np na podbieracz wiadomo ze wałek i tak bedzie równo szedł pod ciągnikiem i odrazu do prasy. a jak są krzaki to z każdym sprzentem cieżko sie wyrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5457    1

ja w tym roku bende robił w bele zyto i trawe ale nie jestem pewny czy wszstkie pokosy:P dodam ze wczesniej kosiłem orkanem i szło calkiem całkiem ale teraz nie moge wyciagacz tej kiszonki na przyczepe bo takie błoto ze ho ho i mysle ze wypali ten sposob ...

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srubaxxl    0

Jak chcecie to mam namiar do sprawdzonej folii do sianokiszonki 5 warstwowa z filtrem UV z rolki w zeszłym roku wyszło mi 28 balotów roleczke 50cm sprzedali mi za 215 brutto z dostawą do domu. Patrząc na jakość sianokiszonki to folia jest ok. Telefon do przedstawiciela 606142924

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez escobar123
      Pole 2h. Klasa ziemi 5/6 tam gdzie 5(1h)  zimna ziemia duzo wody na wiosne nie idzie  wjechac z nawozami/siewami kiedys byla tam laka -  dalej 6(1h) uprawiane zyto i owies. Pytanie:
      1. posiac specjalna mieszanke traw na podmokle i dalej na piachy? cos z tego urosnie?
      2. powalczyc z ta woda jakis rowek wykopac i siac calosc zyto na kiszonke?

      Jak mysliscie czy znajdzie sie jakis rodzaj trawy co urosnie na szóstce? pozdrawiam
    • Przez Mateo7171
      Witam. Mam problem ze zgrabiarka dwukaruzelową Kuhn GA 7302. Przy włączeniu wałka słychać około trzy stukniecia w jednej karuzeli. Dzisiaj zablokowałem ramiona na siłę przekręciłem wałkiem to było czuć jak przepuszcza w środku. Szukam jakieś pomocy co to może być 

    • Przez SaMASZ
      NOWOŚĆ w świecie maszyn rolniczych!

      Przetrząsacz SaMASZ P10-1100T został stworzony z myślą o rolniku, w celu poprawienia jakości i usprawnienia jego pracy.  
      Wyróżniający się na rynku 11-metrowy przetrząsacz z innowacyjnymi mechanizmami regulacji kąta i wysokości pracy oraz pokonywania uwroci.  


      Nie można jednak przejść obojętnie wobec zalet nowego przetrząsacz firmy SaMASZ: 
      - Przykręcany dyszel sprawia, iż maszyna jest łatwo przyłączana do ciągnika. Po złożeniu przetrząsacza do pozycji transportowej, jego szerokość nie przekracza 3 m, a wysokość wynosi 2,7 m. 
       - Opatentowany mechanizm dźwigni pozwala na regulację intensywności rozrzutu przetrząsanej masy w zależności od potrzeby. 
      - Aż trzy pozycje robocze kół wirników, których przestawienie powoduje zmianę kąta roztrząsania zielonki, dopasowanego do warunków pracy. 
      - Jedenastometrową szerokość robocza przekłada się na wysoką jakość pracy i czystość paszy. Co ciekawe, nowa maszyna, pomimo tak dużej szerokości roboczej, ma rekordowy zakres
      kopiowania poprzecznego nierówności podłoża. 

      Zakres ten pozwala pracować skrajnemu wirnikowi o 82 cm niżej lub wyżej od wirników zamontowanych w środku maszyny. 
      - Dwustopniowy system pokonywania uwroci zapobiega wbijaniu się sprężystych palców wirników w darń i rozrzucaniu gleby, a to zapewnia czystość paszy. 
      - Aż 10 wytrzymałych wirników, z których każdy ma 6 ramion, które pozwalają pracować bez obawy pozostawienia na użytku zielonym kawałka metalu. 
      - Przeguby Cardana i sprzęgła kłowe zapewniają stałe i płynne przekazywanie napędu. Co ważne, przekładnie maszyny na smar płynny nie wymagają konserwacji i są hermetycznie zamknięte. 
      - Minimalne zapotrzebowanie na moc przetrząsacza ciągnionego SaMASZ P10-1100T sprawia, iż wystarczy ciągnik o mocy zaledwie od 50 KM. 
      - Szerokie dwa koła transportowe z oponami w rozmiarze 340/55-16 pozwalają na łagodne traktowanie darni i wykonywanie bezpiecznych przejazdów po drogach. 


    • Przez Farmer26
      Witam poszukuje katalog części zamiennych do przetrząsarki Niemeyer lub ziegler HR 675 dh. Potrzebuję tuleję przekładni centralnej. 
    • Przez rotofper
      Witam. Pytanie do użytkowników owijarek mchale 991BC gdzie i w jaki sposób macie zamontowany sterownik/dźwignie/rozdzielacze z linkami w nowszych ciągnikach z plastikami wewnątrz kabiny. Liczę na wasze podpowiedzi ze zdjęciami. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj