1rajdzik

RAUCH Komet

Polecane posty

allum258    7

koledzy z forum czy KUHN zs600 da rade rozsiać nawóz na 15m bo taki mam opryskiwacz i ścieszki tech. czy opłaca sie go kupowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Mocznika, czy drobnej saletry na pewno nie dorzuci.  Poszerzyłem u siebie ścieżki na 12m i mam obawy, czy dosieje dawkę drobnego towaru na kłos.     Z grubszymi granulacjami nawozu (np: NPK),  jest nieco lepiej, ale i tak cienko widzę  wysiew na 15m (szkoda, że jesienią nie zmierzyłem).      To jest największy mankament tych rozsiewaczy. 

Niby niektórzy twierdzą, że rozsiewają tymi  rozsiewaczami drobne nawozy na 15m, ale równomierny wysiew to nie jest. Raz w ogłoszeniu wyczytałem, że taki rozsiewacz rzuca nawóz do 24m   :D  Sprzedający nie skłamał, bo  tyle musi rzucać, żeby rozsiać równo na 12m    :) 

 

U mnie rozsiewacz chodzi z c385 i c330. Może  gdyby uczepić go do jakiegoś wyższego ciągnika, to by dawał radę, ale to też nic pewnego.       

 

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A ja uważam że jak by złożył dłuższe łopatki to by rzucił na 15m. Gdzieś ostatnio na allegro nawet na takie się natknąłem są dłuższe od zwykłych o 3 albo 5cm już dobrze nie pamiętam.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Gdzie wsadzisz do  Kometa  dłuższe łopatki? Jak standardowe chodzą niemal na styk   ;)  Jak chcesz tam upchać  łopatki dłuższe o 3-5cm?  Ciekaw jestem, bo może i jest jakiś fajny sposób :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie wiem jak ich tam założyć bo wiem że tam nie ma miejsca ale jak są dostępne dłuższe łopatki to znaczy że jakoś się da założyć. Pewnie bez przeróbek by się nie obyło ale jak trzeba to warto po kombinować.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Pokaż no  mi te łopatki :)  Bo podejrzewam, że z fabryczną dedykacją do tego modelu  one nie są.   :)     Z resztą, przeróbek dużo nie ma- wystarczy wziąć kantówkę i upierniczyć wałek od mieszadła tuż przy skrzyni przekładniowej i już jest dodatkowe 2cm luzu ;)

 

 

 

 

:    

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Powiem tak MF 255 albo Ursusem c 360-3p na gola ziemie albo na 1 dawke powinien dorzucac. Te ciagniki maja szybki walek wystarczy sciagnac cieglo ile sie da i na 15 metrow na gola ziemie powinien rozsiewac. Kolega Renault widzial pewnie łopatki do Kuhna MDS . Jezeli trafila Ci sie okazja to bym bral a jezeli narazie tylko czegos szukasz to radze szukac juz w wlasnie w MDS tam nie bedzie problemu z szerokoscia rozrzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Różni się czymś przekładnia od Kometa, od przekładni od MDSa?  Chodzi mi konkretnie o rozstawy w MDSie, pomiędzy: wałkami talerzy i wałkiem talerza i mieszadła.  

 

Do czego zmierzam- może by pasowały średnicą kompletne talerze od MDSa, tylko to już koszta nieco zabójcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZO-9    0

na jaka szerokosc sieja wasze komety? przerabial juz ktos cos zeby rzucil na 15 metrow ?

 

Akurat składa się że mój sieje na 15m komet zs 1000. Mianowicie mam założone dłuższe łopatki wygięte z blachy kwasowej i wysunięte na max. do mieszadła a te małe całkiem ściągnąłem. Wszystkie NPKi sieję na 15 saletrę też ursusem 1614 2200obr.540 wałek. Mocznik też na 15 ale wałek na 1000 i obroty ciągnika 1600. Wytnik jeden palec z mieszadła żeby ci nie siekało granulek i będzie git. Mam zrobioną zastawkę na 1t mocznika. Ogółem mówiąc jestem z niego zadowolony, chociaż planuję jego sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

witam. za ile można sprzedać sterowanie hydrauliczne z tłokiem dwustronnym i szybkozłączki nowego typu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

U was komet sieje równo saletre na 12m? Bo u mnie mam taki mały problem że za ciągnikiem jednak więcej sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZO-9    0

U was komet sieje równo saletre na 12m? Bo u mnie mam taki mały problem że za ciągnikiem jednak więcej sieje.

kolego przesuń kąt łopatki z zewnętrznej strony o 1.5cm i będzie git, a jak nie to dzwoń to ci podpowiem 697 408 849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Witam ma może ktoś na sprzedaż łapki do rozsiewacza rauch komet 12-15m potrzebuje bo powoli mi się dziury robią w łapkach od nawozu się poprzecierały piszcie na priv albo tutaj . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0

Witam jestem użytkownikiem RAUCH Komet ZS 800 N od paru lat, do teraz wszysko było ok. Ostatnio otworem wałka od mieszadła mocno leci nawóz , dostał dużych luzów i unosi sie jakies  pół centymetra do góry. Mam zamiar otworzyć przekładnie , zdjąłem już mieszadło tylko teraz nie niem jak schodzą talerze, są już dość mocno pordzewiałe i nie chce ich popsuć. Może ktoś wie i podpowie? co mogło się stać w tej przekładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wachuswiak    1

Żeby zdjąć talerze musisz wybić kołki które je blokują na osi a następnie talerze schodzą do góry. Trochę trzeba się namęczyć bo rdza je mocno trzyma. Załączam katalog części ale w moim ZS 600N jedno łożysko nie zgadzało się z katalogiem. Zalecany olej przekładniowy SAE 140 GL4 jest praktycznie nie do kupienia ja zalałem smarem półpłynnym.

post-74697-0-61747300-1456671787_thumb.jpg

post-74697-0-42858700-1456671810_thumb.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0

dzięki wachuswiak , katalog się przydał, jestem w trakcie składania przekładni i nawet nie wiedziałem ze nad łożyskiem wałka mieszadła jest simering bo po starym nawet śladu nie było. ja wlałem olej GL5 85W-140

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest bo u mnie na talerzach są tylko po dwie "długie " łopatki a nie ma tych krótkich,i raczej ich nie było wnioskuję bo nie ma tam żadnych otworów . Te długie mają możliwość przedstawienia o jedną dziurkę. Jak je ustawić by szerzej rozsiewał? Rozsiewacz to komet 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilkx5    0

Bardzo przydatny okazał się ten schemat budowy raucha, ale czy mógłby ktoś podać wymiary łożysk z schematu? Chodzi mi o łożyska o numerze: 7950 oraz 6608, a także uszczelniacz 6610. Dodam, że rozsiewacz to RAUCH Komet ZS-800 N Z góry dziękuje za pomoc

Edytowano przez wilkx5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Na powyższym skanie wyraźnie jest opisane ,  odpowiednio: 6306 2RS ( uważam ,że jest tu błąd , tak jak pisał kolega wyżej - raczej 6305 2rs,gdyż powyżej wystepuje uszczelniacz o średnicy 25 a nie widać zmiany średnicy wałka ), 6205 2RS ,  uszczelniacz 25X52X10 . Poza tym w nowszych przekładniach zastosowano własnie łożyska 6205, 6305 i wprowadzono dwa mniejsze uszczelniacze 25x35x7.

Odnośnie oleju szukałem w kilku instrukcjach , wczesniej zalecano niby nasz Transol 320, później Hipol 80w90.  Zastosowanie smaru nie do końca jest dobre, podstawową rzecza jest nie tylko smarowanie przekładni , ale też aby opiłki mogły swobodnie osiadać na dnie.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

A orientuję sie ktoś czy do tego rozsiewacza można dokupić same talerze lub talerze z łopatkami albo czy mozna załaozyć talerze z kwasówki od nowszych modeli 

 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj