1rajdzik

RAUCH Komet

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris14    267

Strony określasz patrząc w kierunku jazdy.

 

A i jeszcze jedno, z tego co widziałem u siebie to ten siłownik można zamontować na lewą lub prawą stronę, rozsiewacz jest do tego przygotowany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

zabieram się za uruchamianie raucha ale widzę że montują tam juz na wężach hydraulicznych nowe koncówki, szybkozłączki. Jaką potrzebuję przejściówkę żeby taką końcówkę http://hurtowniarolnicza.pl/gfx/1269938402.7081.jpg połączyć z wyjściem starego typu przy c360 https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSqdpVVDEIs5p0BPZFIISlj3qksP3pyHNBDqQCrXoyV4YWwmoQH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Najtaniej będzie kupić do rozsiewacza nowe szybkozłącza, takie żeby pasowały do C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tylko że przejściówka kosztuje 50zł a szybkozłącze 15 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

zmieniłem w ciagniku gniazdo i wszystkich maszynach koncówki na nowe. Trzeba iść z duchem czasu ;) Troche w c360 sie one blokują w podstawce do której były przykręcone stare wyjścia hydrauliki ale jakoś da sie wpinać. Z czasem moze troche powiększe te otwory.

 

Ale mam pytanie do uzytkowników wersji M z jednym siłownikiem. Dziś podłączyłem wszystko ale zastanawiam sie bo sterowanie nie jest jednak na wężu wychodzącym z rozsiewacza (zawór kulowy) tylko dźwignią w kabinie. Zawór kulowy na wężu jest zawsze otwarty a otwieram i zamykam z kabiny tylko... Ta dźwignia to ręcznego zamykania zasuw (w sumie dwie - jedna z kulką druga płaska) ma przy zamykaniu hydraulicznym tak szorować po całej podziałce? To dość smiesznie wygląda a przy tym dośc głośno chromoli. Ale może tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dziś chciałem wysiać trochę mocznika jako ostatnia dawka a że sporo poszło w Canwilu azotu to mocznikiem chciałem tylko 'smyrnąć' po 40-50kg N czyli po jakies 100kg/ha. Zaglądam w tabele żeby sprawdzić co ustawić na podziałce a tam najmniejsza wartość to 50 na skali gdzie wychodzi dawka 160kg nawozu czyli grubo ponad mój plan. Możliwy jest wysiew mniejszych dawek tym rozsiewaczem? Ustawiać w ciemno na 30-40 mimo że nie ma ich w tabeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ustaw najniższą dawkę czyli te 160 i zwiększ prędkość. Układem równań coś dopasujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wachuswiak    1

Właśnie wymieniam łożyska w Rauchu ZS 600N i muszę wlać nowy olej, niestety w katalogu części nie widzę takiej pozycji. Czy może mi ktoś powiedzieć jaki olej mam kupić i wlać do przekładni?

Star olej jest bardzo gęsty więc ojciec wymyślił żeby wymieszać hipol ze smarem, czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Witam

Wie ktoś jak zdjąć mieszadło by uszczelnić skrzynię w okolicach wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Przekręcasz i wyciągasz :) też jestem ciekaw jakie tam oryginalnie uszczelnienie przychodzi, bo to co dorobiłem to i tak trochę leci z niego na włączonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Palnik!!!! po prostu nagrzać palnikiem po uprzednim zdjęciu plastików od dołu ,ostudzić i zdjąć .Przy zdejmowaniu przekręca się nieznacznie i zdejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMA    0

dzieki Darpol za podpowiec Mam jeszcze jedno pytanie .Jak go ustawic zeby wysiewal mi do 2 m na h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Rozumiem że chodzi ci 200kg/ha to zależy jakiego nawozu bo każdy leci inaczej, szerokości rozrzutu i prędkośći już tych ustawień nie pamiętam bo teraz mam inny kuhn MDS to całkiem inna skala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woodzu    0

rauch komet zs 450

potrzebowałbym tabelę wysiewu.. i tu moja mega prośba jeśli ktoś z was takową posiada bądź jakieś obliczenia/ustawienia względem ciągnika i areału proszę o info

udało się nabyć po taniości takowy sprzęt - obecnie odrestaurowany oryginalnie no ale jeszcze takowy problem

 

będę wdzięczny za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Posiadacze rozsiewacza Rauc Komet moglibyście napisać jak ustawiacie wajchę od regulacji i jaką prędkością siejecie poszczególne nawozy?

 

Najbardziej interesuje mnie Polifoska 6, saletra amonowa, mocznik, sól potasowa, superfosfat, polidap, yara can, yara viking, bontar, saletrzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

jak wymienia sie olej w przekladni w kometach. Nie moge znalezc tam zadnej srubki zeby wlac olej ani zadnej zeby go nalac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

http://rauch.de/cms/...B/BA_ZSA_EN.pdf

 

Str 14.

 

Ja Angielski mówić i rozumieć kiepska :P , ale z tego co wydedukowałem, jest jedna, śruba (u mnie na klucz 16) , na tylnej ścianie obudowy, w połowie jej wysokości, niemal na środku lecz nieco z lewej strony (bardzo charakterystyczna i jedyna- nie idzie przeoczyć :) ) która służy do spuszczania i wlewania oleju. Śrubka ta nie służy jako wskaźnik poziomu oleju, W przekładni ma być 1l oleju przekładniowego HD140

 

Ad, pytań o tabelę wysiewu - czegoś takiego do tych rozsiewaczy niema ;) Trzeba zdjąć talerze (a schodzą łatwo), podstawić jakieś rynienki (lub oryginalny calibration kit :) ) otworzyć zasuwki na minutę, zważyć nawóz i obliczyć dawkę, tak jak przy kalibracji opryskiwacza ;)

 

Mam co prawda rozsiewacz Kuhn ZSA450, ale to chyba jeden gwint to Komet.

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Mam pytanie dotyczące próby kręconej rozsieacza Rauch ZA

Nie mogę go dokładnie ustawić. Robię próbę kręconą podczas której wychodzi wydatek np 22 kg/min saletry.

Przy prędkości 10 km/h i szerokości 12 m daje to wydatek 110 kg/ha.

Jadę siać i wychodzi 160 kg/ha

Dlaczego. Czy podczas jazdy i wstrzasów Sletra się szybciej wysypuje, a może próbe kreconą

robiłem ze zbyt małą predkością WOM. (nawóz na polu rozsypuje przy WOM ok 500, próba WOM ok 400).

Przez takie ustawianie to teraz celuję w 5 t/ha rzepaku :P

Jak to u was wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Najlepiej to wsypać 100 kg pojechać na pole wysiać i potem korygować, bo jednak próba kręcona to po pierwsze czas, a po drugie w polu jednak wychodzi troche inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Może to jest jakiś pomysł, zauważyłem że próbę rozsiewaczy Sullky, wykonują podczas jazdy po polu, tam podwieszają wiadro i jadą 100 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Na polu masz wieksz poslizg kol. Na asfalcie mozesz przykladowo jechac 10 km\h a na polu 9 i juz masz roznice. Ja w rozsiewaczu proby kreconej nie wykonuje mam kawalek pola o pow 1 ha sypie tyle nawozu ile mam wysiac a pozniej tylko koryguje i plus minus wiem ile wysiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj