PRZEMEK321

New Holland TD5040 czy Zetor Poxima 8441

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bobert21    0

A wiec tak tu sa ceny i oferty:

Td5040 - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B74644

Td5050 - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B74649

Ceny brutto wiec wszystko wiadomo?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
no proszę -wycieraczka tylna w standarcie -fiu fiu

To i tak postęp w stosunku do JD np. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Odnośnie tych cen koledzy to jakoś nie wspominają o pneumatyce a z tego co wiem to jest w TDD za dopłatą. Jeżeli tak to wzrost ceny minimum 6000,-tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

masz rację ferdek 30 za dopłatą. normalnie jako napęd w zetorach jest chomik biegający w drewnianym kole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
masz rację ferdek 30 za dopłatą. normalnie jako napęd w zetorach jest chomik biegający w drewnianym kole.

no to fajnie wystarczy nu dac kilka ziarenek i juz naped jest hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Z tej oferty co podalem to wolaja 6700 brutto za pneumatyke i 7000 za klime :o


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

spoko ja mam oferte nadal aktualną na 5050 102 tys netto z klimą i pneumatyką i dwa lata gwarancji a może zejde na 100. jest totalny zastój w sprzedarzy sprzetu więc smiało negocjujcie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

explorer jesteś z rodziny ferdka? bo jakbym słyszał jego słowa, no i ten nick -ferdek tez "używał" kiedyś podobnej marki- "silver".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
zetory to złomy kupcie sobie agrofarm 100

 

Bardzo konstruktywna wypowiedź :angry: . Podałeś multum argumentów za i przeciw :o . Powinieneś zwyciężyć w konkursie złote usta :o . Zgłoś się do moderatorów po nagrodę w postaci bana

 

No właśnei koledzy a w zetorze nie wspominają że skrzynie 30km/ha i też dopłata z 5 tyś będzie

 

W Zetorach w standardzie prędkość max. jest 30 km/h, w opcji za dopłatą jest 40 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
masz rację ferdek 30 za dopłatą. normalnie jako napęd w zetorach jest chomik biegający w drewnianym kole.

co się czepiasz, przecież do skrzyni 40km/ha jest dopłata w zetorze i do rewersu a wtedy cena może byc nawet wyższa jak za new hollanda td, z tym że do proximy trzeba porównać tego td 5050,

a tak wogóle to już ten temat chyba nie prowadzi do niczego, niech sobie każdy kupuje co chce i sie zastanawia nad doborem mocy i wyposarzenia w konkretnej cenie a markę dopiero potem wybierać, z tym że radził bym jak już ktoś szuka ciągnika 70km, to znaczy że tak naprawde potrzebuje coś z 90km i niech taki sobie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Ferdek07 Twoja odpowiedź na mój post odnośnie pneumatyki za dopłatą był delikatnie mówiąc mało przyjemny. Czytam kolego tak Twoje posty i odnoszę wrażenie że po pierwsze masz jakąś wiedzę ale nie potrafisz jej przekazać, ostro promujesz Deutz-Fahra a w innym temacie wypowiadasz się że Arofarm to nie ma prawa się popsuć tak tylko mówi osoba nie znająca maszyn bo ja spotkałem każdej marki maszynę zepsutą i to nową a Deutz akurat w tej kwestii do czołówki w bezawaryjności nie należy tak samo jak New Holland. Kolega explorer też zabłysnął wiedzą o Zetorze że szkoda to komentować. Szkoda że na forum są tacy jak Wy którzy niszczycie rzeczowe polemiki wśród rzeszy znających się na temacie kolegów. A tak na marginesie to rzadko który TDD osiąga 40km/h i niech nie mówi mi ktoś że jechał ciągnikiem i mierzył licznikiem samochodowym w instrukcji obsługi jak byk jest prędkości max ok 36-37 km/h w zależności od opon jaką osiąga TDD ale podają że skrzynia 40km/h i to jest prawda bo jest do 40km/h. Kończę polemiką z Tobą Ferdek07 bo szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

MCKYLO jesteś bezlitosny że nawet nie dajesz mi ostatniego słowa, promuje to co mam tak jak chyba każdy na af, podaj mi jakiś przykład zepsutego agrofarma/r3/exporera3? to co starsze modele to inna kwestia, sam czytasz bez zrozumienia to co pisałem, bo nawet roczny belarus czy foton bedzie chodził bezawaryjnie i właściciel będzie zadowolony więc nie wiem co masz do mnie i dlaczego czepiasz się za słówka "Arofarm to nie ma prawa się popsuć tak tylko mówi osoba nie znająca maszyn bo ja spotkałem każdej marki maszynę zepsutą i to nową a Deutz akurat " - spotkałeś popstuego agrofarma>? bo jeśli tak to usuńcie moje konto albo dajcie dożywotniego bana!

 

co do skrzyni to chyab tylko ciągniki ze skrzynią ecospeed maja Vmax ponad 40km i zetor ze skrzynią 40km/ha też osiąga tylko 33km/ha na kołach 30 tak jak i inne marki więc już nei zawracajcie d*py z tymi szybkościami bo to chodzi o przednie chamulce i predkość ponad 30km/ha

 

MCYLO-przypomnij mi co Ci napisałem (jeśli jeszcze zamierzasz prowadzić ze mną konwersacje) o tej pneumatyce.

 

Wojtas co było to było, przyznaje kiedyś może i zdażyło mi sie skopiować czyjąś wypowiedz ale teraz tego nie robie a napewno nei zrobiłem w postach w tym temacie.

ps. nigdy nie napisałem że kupiłem df-a!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

odnośnie skrzyni "ecospeed", czasami ciągnik z taką skrzynią jest wolniejszy(bez naruszenia ust. fabrycznych) od tego ze zwykłą, Lampo 46km/h, DF K 100 tylko 44km/h

 

 

teraz to już całkiem OT :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Ferdek07 mówisz i masz. Akurat tak się składa że mój kolega ma Agrofarma 100 kupiony na początku 2008roku. Ciągnik nie jeździł, problem z przekładnią nawrotną, serwis naprawił. Szczerze nie dochodziłem o szczegóły techniczne bo sam kolega nie wiedział jaka była przyczyna a że to mój kolega to nie pytałem zbytnio zresztą nie był tym zachwycony że w nowej maszynie są problemy. Ale to życie psuje się wszystko. Jak kolega explorer zapytał o Deutz-a to zaraz wychwaliłeś aż chłopak na tym temacie wypowiedział się błyskotliwie o Zetorze. Dla mnie Agrofarm to taki ciągnik na nasz rynek tani, prosty aby się sprzedawał. Niska cena to i awaryjność większą da się przełknąć. Tak uważam. Nie powiem wygląd, światełka ogólne design jest ok i mi też się podoba ale jest ale...

I tak jak mówiłem to moja ostatnia polemika z Tobą.

P.S. To jak z tym usunięciem konta i banem???????????????????????? Nie zależy mi na tym wypowiadaj się ile chcesz tylko zacznij szanować innych i trochę waż słowa w polemice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nprawiał czy regulował, sam do końca nie wiesz co się tam stało, ale kolega w jd 5820 też z tym nawrotnym mechanizmem coś tam z elektroniką miał tez pisze że coś tam bo szczegułów nie znam ale jd stał tydzień w serwisie.

To sie jeszcze zastanowie co z tym dożywotnim banem bo już wogóle propaganda jakaś na af sie sieje, że cena niższa to już odrazu awaryjność większa, więc jak dobry musi być nasz ursus!!!!!.

Agrofarm wcale nie jest taki tani ani awaryjny, to że pisałem że jest w cenie proximy to pisałem o wersji ecoline bardzo okrojonej na wyposarzeniu, a standardowe wersje wcale do tanich nienalerzą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ferdek usunąłem część mojego posta ale nie znaczy że zmieniłem zdanie o tobie. a co się tyczy zetorów -to tak jak i w innych markach można uzyskac duze rabaty i jest to tylko kwestia negocjacji, a cene wyjściową można zbić jak w większości o 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Kolego Ferdek07 ostatnia polemika z Tobą. Pytałeś czy widziałem zepsutego AGROFARMA, więc Ci napisałem że tak.

Właścicielem ciągnika jest mój kolega więc nie miałem zamiaru dociekać co i jak się zepsuło bo nie miał wesołej miny a ja z reguły nie lubię kopać leżącego a sam jak bym był w tej sytuacji to nie jest miło jak ktoś się śmieje z Ciebie. Chyba przyznasz mi rację. Dlatego też nie lubię bezkrytycznych fanów i właścicieli ciągników którzy tak jak Ty są spaczeni tym że mają akurat taki a nie inny sprzęt i chwalą i chwalą i jeszcze raz chwalą. Znam takich ale fajnie wyglądają jak im się ukochany sprzęt zepsuje. W tym Agrofarmie jak już dokładnie się zorientowałem padła elektronika i trzeba było wymienić czujnik od rewersu który przepraszam ale nie wiem. To był mój ostatni post z Tobą no chyba że zaczniesz sensownie i logicznie polemizować. Skoro jesteś taki konsekwentny i honorowy to powinieneś dotrzymać słowa z tym banem ale pewnie żartowałeś lub bezgranicznie wierzyłeś w bezawaryjność swojego ciągnika zresztą naj naj. Może coś zrozumiesz że w życiu należy szanować wszystkich. KONIEC!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Gratuluje wypowiedzi. Ban na 14 dni!!!

no w końcu @robert zrobil prządek hehe


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ale o co tu bić piane? Bo sie komuś ciągnik na gwarancji zepsuł? Sorry, nie ciągnik, czujnik! Pogadajcie sobie za 10-15 lat jak te traktory będą miały troche więcej motogodzin.

 

Jeśli chodzi o prędkości to Wy tymi ciągnikami w trasy jeździcie czy jak? Między 37 a 40 km/h raptem rozchodzi sie o 6 minut na odcinku 50km :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj