PRZEMEK321

New Holland TD5040 czy Zetor Poxima 8441

Polecane posty

PRZEMEK321    2

jestem pewien bo gadałem z dilerem w niedziele a jak chcesz sprawdzic to to nr tel-691408022-pytaj o Krzysztofa Kusika.ale zetor chyba lepszy -ten nowy model jest naprawde super i cene mozna negociowac-na starcie dostałem 4%rabatu a to chyba nie koniec tylko trzeba z nimi konkretnie gadac.jesli ma ktos zetora 8441 to napiszcie na ilu hektarach pracują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichuM    0
jestem pewien bo gadałem z dilerem w niedziele a jak chcesz sprawdzic to to nr tel-691408022-pytaj o Krzysztofa Kusika.ale zetor chyba lepszy -ten nowy model jest naprawde super i cene mozna negociowac-na starcie dostałem 4%rabatu a to chyba nie koniec tylko trzeba z nimi konkretnie gadac.jesli ma ktos zetora 8441 to napiszcie na ilu hektarach pracują?

 

 

co do ceny to możesz wyciągnac sporo więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to dołuż do 114 za golasa kilka bajerów i nawet jak wypuszczą 10% to i tak ze 110 tyś zostanie, nh jet z tego co ja się orientuje tańszy w tym samym wyposarzeniu

 

a co z czasem oczekiwania na ciągnik, bo to się wydaje że można czekać ale nie każdy ma takie nerwy

chyba teraz czy to na nh czy na lamborghini i chyba na zetora jak nie ma nic na placu to z 5 -6 mc trzeba czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

tak jak pisalem wczesniej mi dealer powiedzial ze na jx trzeba rok poczekac!!chyba ze ze starym silnikiem to praktycznie od reki i ponizej ceny zakupu chce sprzedac:) ale nikt go nie chce. na zetora 3-4 miesiace moze troche wiecej.

 

@Ferdek07 a na Lambo ile juz czekasz jesli mozna wiedziec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
tak jak pisalem wczesniej mi dealer powiedzial ze na jx trzeba rok poczekac!!chyba ze ze starym silnikiem to praktycznie od reki i ponizej ceny zakupu chce sprzedac:) ale nikt go nie chce. na zetora 3-4 miesiace moze troche wiecej.

 

@Ferdek07 a na Lambo ile juz czekasz jesli mozna wiedziec??

 

wybacz ale jakos mie sie niewydaje ze dealer sporo spuszcza z ceny na Case JX i jak piszesz nikt go niechce brać. Przeciez to to samo co NH. Poza tym przeciez to porządny ciagnik, normalnie był droższy od TDD


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

powtarzam tylko jego slowa. taki stan rzeczy wyjasnial tym ze nowy silnik 4.5 litra o wiele jest lepszy i "inna jest robota na nim" i kazdy woli dolozyc. osobiscie jeszcze nim nie jezdzilem wiec nie wiem.

a tak w ogole decyzja bylaby latwiejsza jakby dawali te traktory na probe na kilka dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
@Ferdek07 a na Lambo ile juz czekasz jesli mozna wiedziec??

 

lambo zamówione 7mego kwietnia podstawowa wersja miał być nawet na koniec maja a teraz dieler nie ma pojęcia kiedy bo sie troche przesuneło bo jest dużo zamówień, wiem że aktualnie zamówione lambo to czas oczekiwania 5-6mcy, ale mam nadzieje że wyrobią sie do końca lipca bo w sierpniu fabryka stoi i dopiero od września wznowi działąlnośc więc licząc czas oczekiwania od września właśnie wychodzi 5-6mcy, jak pytałem o nowe jx-y to też tak to wyglądała z tym że chyba też jakaś wakacyjna pzrerwa jest w cnha i już w kwietniu mówili że może się zdarzyć ze bardziej wypasiona wersja może być na jesieni, ja jeszcze wtedy myślałem o jx ze starym silnikiem to miałbyć za 1 - max 2 mc-e.

oglądałem na agropark nowego jx 95 z niedzicy dużej cena bez klimy i pneumatyki 130 tyś, czy stary jx miał przednią oś teżna 2 siłowniki? ale haków nadal nie ma i w kabinie mogli sie bardziej postarać jaż już go modernizowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

w kabinie mogliby zamontowac fotelik dla pasazera bo tego naprawde brakuje. Jednak ten nowy JX95 jest sporo drozszy za 136 tys przed styczniem tego roku mozna bylo miec poprzedni model w pelnej opcji z pneumatyka i klimą


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ferdek nie wiem po co ty wogóle zabierasz głos ? w życiu nie robiłeś żadnym zetorem. buszujesz tylko po róznych forach , zbierasz opinie i później zapodajesz jako swoje. u ciebie to tylko "znajomy twierdzi" " słyszałem od dilera" "kolegi szwagier słyszał od znajomego ,który ma kuzyna w sklepie obok serwisu' i takie inne pierdoły. jak nie masz zielonego pojecia to sie nie wypowiadaj.kupisz swój i napewno bedzie to super niezawodny wspaniały i naj naj naj. ( poczytaj sobie top agrar z testami w których jest ciekawe wyniki spalania lamborgini)ciągle wieszasz psy na zetorach , a to ze smoki albo słabo wyposazone lub wykonane. jak dobrze wiesz mam takiego i nie narzekam, w przeciwieństwie do kumpla który kupił na wiosnę td 80. co prawda nie brał przy kupnie pod uwagę zetora tylko john deera i nh ale jak mowi jest teraz bardzo niezadowolony z wyboru. nie bede wyliczał z czego bo nie o to chodzi. więc jesli ktoś pyta to niech wypowiadają sie ci co mają jakieś pojęcie o danym sprzęcie a nie ci którym wydaje się tylko że takowe posiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Spokojnie Wojtas, z jednej strony masz racje, a z drugiej sam masz zetora i stawiasz to w swietle naj naj, tak to juz jest że swoje chwalimy, cudze ganimy itd, przecież pisze że sąsiada znajomego, czy coś tam tak samo jak większość urzutkowników na tym forum, a nawet jeśli ktoś ma te ciągniki to co? - po 2 czy6ciu mc-ach posiadania już wiedzą wszystko o tych maszynach? czy opisywałem tutaj wrażenia z jazdy?- nie, różnice cenowe tylko i wyposarzenia, i tak każdy kupi co uważa za najlepsze i tak lepiej zrobi niż miałby kupować 20 letnie fendy czy john deere.

(co do spalania lamborghiji z tego testu to miał sprzęgło wielotarczkowe które powoduje duże straty mocy i dlatego taki wynik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

i tu sie mylisz . nigdy nie twierdziłem że zetor jest naj. zapewne pamietasz juz nie jedna naszą dyskusję, szczegolnie w tematach zetora i td80. dla mnie te ciagniki są porównywalne i twierdzenie ze jeden od drugiego jest o wiele lepszy nie wydaje mi sie trafione.jeden ma swoje wady i zalety i drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

traktory sa podobne i decyduja szczegoly i upodobania.

chcialbym sie dowiedzec taka rzecz- w starej proxie nie mozna bylo laczyc rewersu z dwoma predkosciami wom a jak jest w tej nowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z tego co pamiętam jak się dowiadywałem chyba też się na da, ale jak już coś szukasz to popytaj dielerów najlepiej, bo jak cchesz lepsze wyposarzenie to proxima plus wyjdzie prawie w podobnej cenie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
co do spalania lamborghini z tego testu to miał sprzęgło wielotarczkowe które powoduje duże straty mocy i dlatego taki wynik

Czy ja wiem... :) MF też miał tego typu sprzęgło a jednak zużycie paliwa okazało sie najniższe w teście i to przy dużo lepszym przebiegu mocy/momentu :) No ale nie o tym temat.

 

W nowej Proximie nie podoba mi sie ten wielki czerwony garb który zasłania pół drogi dla traktorzysty. Pod maske nie zaglądałem ale czy tam naprawde jest tak napchane osprzętu że pokrywa musiała być taka duża? Nie mam porównana do NH ale zdaje sie być zgrabniejszy co przekłada sie na widoczność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

przyznam, ze mialbym ochote na plusa ale musze sie wymiescic w 140000 zl a biore jeszcze agregat uprawowy i plug. juz niedlugo trzeba podjac ostateczna dezyzje i zobacze ile da sie utargowac i jesli z tym wyposazeniem co chce sprzedadza mi plusa za max 125 tys to chyba go wezme...

 

@PRZEMEK321 a z jakim wyposarzeniem chcesz kupic 8441?? zastanawiales sie juz??

Jesli ja bede ja kupowal:

-szybka skrzynia

-komplet obciaznikow przod i ile sie da na tyl

-grammer

-fotel pasazera

-radio

-jakies dodatkowe oswietlenie i kogut

-rewers(i tu jest problem bo jesli nie mozna miec womu 540E to lipa bo na paliwo nie wyrobie w prasie czy w kombajnie:/ no chyba ze zrezygnuje z rewersu)

 

Niedlugo poswiece caly dzien i obejrze jeszcze taz wszystkie: jx/td, proximy, lambo r3 i kubote i decyzja zapadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jak bede brał zetorka to wezme

-duze koła

-rewers

-obciążniki

-gramera

-fotelik dla mojej ukochanej

-i jakies dodatkowe oswietlenie

Mam nadzieje ze sie zmieszcze w 115 tys bo jeszcze kilka maszyn potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mam takie pytanie do posiadaczy td z ładowaczem czołowym. żeby pracować hydrauliką ładowacza to trzeba jakieś dzwignie przestawiac czy hydraulika działa cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

ja co prawda nie mam ładowacza w swoim TD ale pytałem serwisanta jak to jest z łądowaczem jak wymianieł mi płyny w ciagniku. Ładowacz moze byc zamontowany bezposrednio do przedowów hydraulicznych w taki sposob ze wyjscia hydrauliki z tyłu zostają wolne i ładowacz działa cały czas bez przełączania żadnych dźwigni


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tu sie mylisz . nigdy nie twierdziłem że zetor jest naj. zapewne pamietasz juz nie jedna naszą dyskusję, szczegolnie w tematach zetora i td80. dla mnie te ciagniki są porównywalne i twierdzenie ze jeden od drugiego jest o wiele lepszy nie wydaje mi sie trafione.jeden ma swoje wady i zalety i drugi.

 

 

aj wy to sie macie z tymi zetorami i new hollandami. jaki kto kupil taki ma i takim robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka mysle ze zetor, troche oszczędniejszy i znany, duzo polaków ma zetory i jak znam opinie to zadowoleni :) ja tez mam zetora 5211 i jestem zadowolony


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale jak sie chce i SIE MA KASE to i zetora mozna tak doposazyc ze bedzie full wypas np w klime, rewes itp :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

ja bym wial NH TD5040 jest tanszy i mocniejszy od proximy ktora kosztuje 114tys a jak sie pytalem o NH TD5050 95 km to kosztowal 120tys to Nh TD5040 bedzie tanszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj