PRZEMEK321

New Holland TD5040 czy Zetor Poxima 8441

Polecane posty

PRZEMEK321    2

Bedzie to główny ciagnik w 35 hektarowym gospodarstwie głównie to pługa i agregatu i tu pytanie jakie maszyny wybrac? jak sie spisuja te ciagniki-są awaryjne? zaznaczam ze chodzi mi o nowe modele obu firm.

 

Nazwę ciągników poprawiłem na dużą literkę i tak należy pisać, identycznie jak miejscowości czy imiona itd

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

NH cenowo to chyba droższy jest. Maszyny się obie dobrze sprawują, ale myślę, że NH jest lepiej wykonany, ale Zetor nie zostaje za nim tak daleko.

 

Ale szczerze to nie słyszałem o taki NH


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ciekawe dlaczego zetor najlepiej sprzedaje się właśnie w polsce w rodzimych czechach jest ciągnikiem żadko kupowanym a u nas taki popularny?

proximy jak i inne tej serii mają przekombinowaną tą pneumatykę i załączanie pneumatyczne napędów itd że to latach mogą być nawet spore problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

bo w Czechach są duże i bardzo duże gospodarstwa i takie ciągniki się nie przydają... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Nom tak jak pioter napisał ze są duze gospodarstwa i mają dużo kasy to kupują ciągniki z wyższej półki :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

napiszcie cos o tych ciągnikach i czy gdyby w przyszłośći doszło im z 10-15 hektarów to czy sobie poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pytanie czy Ty sobie poradzisz a nie ciągnik, bo nawet i c360, ba c330 poradzi tylko trzeba więcej kierowców lub żelaznego zdrowia i naginać dzień i noc :) ciagnik zawsze sobie poradzi aby za dużo się nie psuł najwyżej rocznbie będzie przybywało 2-3 tyś mtg a może i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Nom tak jak pioter napisał ze są duze gospodarstwa i mają dużo kasy to kupują ciągniki z wyższej pułki :)

 

Szczerze to jak byłem w Czechach to widziałem same zetory ani jednego innego ciągnika. Na każdym kroku Zetor


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Bo moze byłeś w jakimś zacofanym miejscu :) . Oczywiście że tam też są zetory ale te większe np. 16245 (czy coś takiego podobnego), ale są też i te małe :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a u nas w Polsce na każdym kroku c330 czy c360 oraz ursusowskie mf-y to napewno musi znaczyć że aktualnie najlepiej sprzedają się te ciągniki tak? :) :angry:

o tej sprzedarzy słyszałem od pewnego dielera, że idą tam inne marki dużo lepiej niż zetor,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

a jaka jest różnica w cenie i spalaniu taki ciągnik spokojnie obrobi 40-50 ha


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

a macie jakies dokladne dane odnosnie sprzedazy zetora w Czechach?? o ile dobrze pamietam to oczywiscie ilosciowo mniej sie tam sprzedaje niz w Polsce ale to mniejszy kraj! zakladajac, ze sprezarka bedzie sprawna to czy ktos ma jakies dowody, ze elektropneumatyka bedzie zawodniejsza niz elektrohydraulika?osobiscie nie podoba mi sie, ze sprezarka chodzi na okraglo ale z drugiej strony td nie oferuje udogodnienia wlaczania przyciskiem szczegolnie blokady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Ciekawa odpowiedź Grzesia bo w bodajże 2006r. Zetor sprzedał najwięcej ciągników w Polsce z pośród wszystkich marek i to nawet jak się przykładało całymi koncernami np. Korbanek i trzy marki do dziś sprzedaż jest na b. wysokim poziomie, elektropnełmatyczne załanczanie super sprawa sam użytkuje i narazie jest ok, a co do sprzedaży to wiadome że fabryka w Brnie jest jak ziarnko piachu do fabryk i zasięgu np. firmy JD czy SDF lub innych potężnych firm.

 

A co do mojego zdania to taka moc spokojnie styknie na 60ha przy jednym ciągniku, sam w tym zestawieniu i w tych cenach i przy tylu mth co Przemku będziesz robił wybrałbym Zetoka, za wygląd; wyknanie; parametry techniczne; tani w serwisach np. filtr paliwa 9zł, filtr oleju w oklicach 27-30zł olej zwykły Turdus to już lxus do niego nie ma w silniku jakichś nowinek nie trzeba się przejmować jakością Polskich paliw a NH też złego słowa nie powiem prosty bardzo mechaniczny mało nowinek technicznych ale raczej trwały i solidnie poskręcany gorzej z osiągami troszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

tez sadze, ze spokojnie ta moc wystarczy na taki areal nawet jak sie powiekszy. teraz obrabiam 30ha ltz i c-360 i problemu nie ma( no czasem mtz'em sobie pomoge;) tez zmieniam traktorek i wczesniej myslalem zeby kupic jx/td 70 i plug 4x30 bym sobie ciagal ale ojciec chce wiekszy no i presja otoczenia(na wsi mam najwiecej ha a traktory najmniejsze;)

wybor jest ciezki: proxima 8441, td/jx90, lambo r3, kubota me 8200/9000...

 

@krzysiu osiagi teraz w NH mocno sie poprawily, momentu ma 375

 

apropo pneumatyki - Zetor sie chwali, ze te rozwiazania sa przeniesione z ciezarowek i twierdzi tez, ze sa trwalsze niz elektrohydrauliczne- ile w tym prawdy to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

do proximy bardziej wiekszy td pasuje np td90d a cenowo napewno są na tym samym poziuomie lub nawet taniej może wyjść new holland, spalanie to już zapytajcie @Olejniczaka bo ba 7340 i td85d (jeśli proxima pali tyle co i 7340 ) to new holland jest dużo oszczędniejszy, a co do ceny dołożyć szybką skrzynie rewers i zetor jest droższy od nh :)

są jeszcze inne marki lambo r3 lub kubota, Kolego @Hanter150 ma i zetora i kubotę, zapytaj który ciagnik jest Jego zdaniem lepszy :)

 

Z podwórkek znajomych mam przykład 5 lat temu dwuch znajomych tak kupowało nowe ciagniki i jeden wybrał 7341 a drugi lamborghini premium 1050, na lambo jeszcze nigdy złego słowa nie powiedział apsolutnie żadnej awarii spalanie bardzo niskie (moc ponad 20 km większa a z turem pali mniej od zetora :) ) natomiast zetora koleś bardzo nie chwali szczególnie drobne awarie ale i chydraulika padła i na stadardowych kołach (tył 16,9/30) topi się z turem pol mot 4,

 

ktoś tu pisał o kosztach przeglądów, a czy do zachodnich filtry są tak duż droższe? raczej na poziomie cen filtrów do zetora>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

ja i tak jestem za zetorem oglądałem go ostatnio i powiem wam ze to piekna maszyna-i gdyby nAWET PRZyszło go sprzedac za kilka lat to nie bedzie problemu no i mało traci na wartosci . a co do spalania to wydaje mi sie ze moze spali troszke wiecej od innych ale robote zrobi-wiem bo jeżdziłem Krzysia zetorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

ile dokladnie kosztuje td5040?? pytal ktos sie dealera? ostatnio dealer powiedzial mi za jx90 tierIII 118000 brutto wiec NH pewnie podobnie w koncu to samo. za proxe 115000. po doposazeniu jx w pneumatyke- 125000 a proxa z szybka skrzynia i rewersem 121000 wiec zetor ciut tanszy. ciekawe z ktorego da sie wiecej utargowac...

rozwalil mnie fakt ze na jx trzeba czekac nawet do roku!!! na zetora ok 3 m-ce(zalezy od wyposazenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa odpowiedź Grzesia bo w bodajże 2006r. Zetor sprzedał najwięcej ciągników w Polsce z pośród wszystkich marek i to nawet jak się przykładało całymi koncernami np. Korbanek i trzy marki do dziś sprzedaż jest na b. wysokim poziomie, elektropnełmatyczne załanczanie super sprawa sam użytkuje i narazie jest ok, a co do sprzedaży to wiadome że fabryka w Brnie jest jak ziarnko piachu do fabryk i zasięgu np. firmy JD czy SDF lub innych potężnych firm.

 

A co do mojego zdania to taka moc spokojnie styknie na 60ha przy jednym ciągniku, sam w tym zestawieniu i w tych cenach i przy tylu mth co Przemku będziesz robił wybrałbym Zetoka, za wygląd; wyknanie; parametry techniczne; tani w serwisach np. filtr paliwa 9zł, filtr oleju w oklicach 27-30zł olej zwykły Turdus to już lxus do niego nie ma w silniku jakichś nowinek nie trzeba się przejmować jakością Polskich paliw a NH też złego słowa nie powiem prosty bardzo mechaniczny mało nowinek technicznych ale raczej trwały i solidnie poskręcany gorzej z osiągami troszke.

 

 

hehe 2006 a obecnie mamy 2008 wiec duzo sie zmienilo w tym roku czytalem w poradniku rolniczym ze w 2007r to wlasnie new holland sprzedal najwiecej ciagnikow a byly to przewaznie seria tdd a co do filtrow paliwowych to ja ostatnio kupywalem to kosztuja 150zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

osobiście polecam Zetorka :) mój wujek ma taki chodzi on nie zawodnie ma co prawda nie wiele ponad 1000 MTG ale jak do tej pory bezawaryjnie do niego będziesz mieć tańszy serwis ...

a co do tego czy sobie poradzi to zależy tylko od chęci operatora !! czytałem w dwutygodniku farmer nie dawno ( moge sie mylić co do szczegół wiec mnie niech ktoś poprawi) że koleś miał 400 ha i JD 120-130 KM ......coprawda miał 3 operatorów ale dawał rade u boku miał 360 :) wiec można :) udanego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
NH td5040 kosztuje dokładnie 120 tys brutto z klimą i pnełmatyka-cene mozna jeszcze negociowac.

czyli bez klimy i pneumatyki mozna go miec za niewiele ponad 100000??za tyle to byl td70. jestes pewien?? gdzie jest ten dealer?? z szybka skrzynia jest w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Witam

Więc tak mamy Zetora Proxime 8441 i jesteśmy zadowoleni, rok 2006, liczba motogodzin 640.

-zero wycieków

-dobry uciąg <pług UG 5*35+kolczatka 2rzędowa i około 27cm głebokość orki , ziemia 3,4klasa pole równe jak stół>

-załączanie napędów na guzik <bardzo fajne >

-blokada na guzik wyłączana chamulcem

-klimatyzacja <nasz ma i polecam przy kupnie ją zamówic>

-prosty silnik

Wady:

-troche skacze <po nierównych drogach, na równym gaz w podłodze>

-uszczelki w oknach i drzwiach mogły by być lepsze <przy myciu karcherem 150bar troche zaciekają ale to drobnostka ;p >

-maska otwiera w 2częściach<w nowych modelach w jednej części>

Awarie:

-czujnik od paliwa

-żarówka w halogenie roboczym tylnim

Jak mi się coś przypomni to dopisze >

Polecam jeszcze przy kupnie proximy zamówić siedzisko Gramera . New Hollandem nie jezdziłem ale mysle że gdy kupisz albo NH albo Zetorka to powinieneś być zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Ja wybrałbym ponownie NH. Co prawda mam TD90D jeszcze starszy model ale jestm z niego zadowolony. Moim zdaniem New Hollandy są lepiej wykonane niż Zetory


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj