bartez1221

brak świateł

Polecane posty

bartez1221    0

Mam pytanko, w mojej c 360 nie świecą sie światła, tylko jedno boczne przy kierunkowskazie. Niedawno wszystko było ok, a teraz lipa. Wszystkie żarówki są ok, musze wymieniać całą elektryke?? Dodam jeszcze że przy każdym wyjeździe w pole musze ciągnik ładować, bo mi nie odpali. Akumulatory mają 3 lata, zawsze dolewam wode i wogole. Co sie dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

akumulatory nowe a jak długo trzymają może po prostu nie masz ładowania albo zwarcie lub też słabe przewody masowe czy też klemy od akumulatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Wyprowadź od każdej lampy kabel z masą i przykręc bezpośrednio do błotników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Jak dolewasz ciągle wody do akumulatorów to może padł regulator napięcia i akumulatory są przeładowane.Zajrzyj tu na forum do działu "Elektryka i elektronika w rolnictwie".Tam są różne tematy związane z ładowaniem,czy brakiem świateł itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

spróbuje z tymi błotnikami, ale nie wiem czy coś z tego bedzie... swoją drog narazie bede chyba kapitalke robić to i założę elektryke (znaczy sie jakiś fachowiec) to może coś poradzii) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmech    1

jak masz poszatkowaną instalację to kup nową tym bardziej że nie są to duże pieniądze a światła giną może bezpieczniki nie łączą bo stara skrzynka odnośnie akumulatorów to masz prawdopodobnie za duże ładowanie jak wody ubywa lub wycieka bo innego tłumaczenia raczej nie ma i przy za wysokim ładowaniu szybko skończą się akumulatory kup sobie jakiś miernik za dwadzieścia złotych i zmierz napięcie jak będzie ok.14v to w porządku a jak 15 to już za dużo najlepiej to niech zrobi dobry elektryk.Może Może też nie palić rano bo któryś akumulator jest padnięty i wystarczy jak będziesz miał miernik to zmierz pojedynczo rano przed odpaleniem i ładowaniem powinny mieć równą wartość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2222    0

zobacz czy gdzies kable nie sa przeciete albo urwane, my mamy akumulatory 3 lata i to jeden 12v i moj tata jak je naładuje to dobry miesiac trzymaja :)


Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

nie wiem czy wymiana instalacji coś da u mnie w c330 była niedawno zmieniana zrobiło sie zwarcie bo kable były za cienkie i się nagrzewały więc jeśli stara jest w dobrym stanie to lepiej ją zostawić

 

 

 

<--------------------200 :)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli przewody były cieńsze od oryginalnch to odbiorniki takie jak światła mogły juz spowodować ich nadmierne nagrzewanie co sopwodowało przetopienie izolacji i zwarcie z masą a później to juz samo poleciało.

Lub zostały dodane nowe dodatkowe odbiorniki które już przeciążyły instalację.

Co do tych akumulatorów to może byc że jeden z nich ma przerwaną cele co powoduje że nie ma 6V tylko 4V więc napiecie w instalacji wynosi 10V a to za mało aby prawidłowo zapalic silnik.

I ten uszkodzony akumulator ma zwiekszone ubytki wody z powodu zbyt wysokiego dla niego napięcia ładowania.

Jeśli instalacja zajmie sie elektryk to nie ma sensu jej wymieniac jeśli przewody nie sa stare powinien on dojść bez problemu w czym rzecz.

Skoro dodałes ten temat do działu "zrób to sam" to nie oddawaj tego fachowcowi, Pomożemy ci, to nie jest takie trudne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
nie wiem czy wymiana instalacji coś da u mnie w c330 była niedawno zmieniana zrobiło sie zwarcie bo kable były za cienkie i się nagrzewały więc jeśli stara jest w dobrym stanie to lepiej ją zostawić

 

 

 

<--------------------200 :)

 

 

Nowłasnie jak sie ma dobrą starą to lepiej zostawic, ja do Ursusa C-355 kupiłem nową instalacje, to to jest takie gó*** kabelki cieniutkie sie dziwie ze wytrzumują, jeden kabelek był do stacyjki podpiety, lekko go doktnołes to sam odpadł :angry: tylko ze umnie zaden przewod sie nieprzytopił, tylko jak elektryk podłanczał to jeden przewod przysmazył ale zaraz wymienił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmech    1

ja u siebie nie dawno wymieniałem instalację na nową i nie uważam aby przewody były za cienkie jak jest podłączone pod nie to co przewidziała fabryka to muszą wytrzymać a jak dopina się jakieś dodatki to może być różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie żebym sie czepiał, ale coś ci sie chyba pokreciło. Dobrze chciałeś napisać, ale wyszło inaczej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

moge wam wysłać shemat istalaci elektrycznej do c330i c360 :) n wasz adres emeilowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akumulatory nowe a jak długo trzymają może po prostu nie masz ładowania albo zwarcie lub też słabe przewody masowe czy też klemy od akumulatora

 

kup akumulatory niemieckie to może coś poprawić i wymień instalację elektryczną

Tylko po to odświeżyłeś temat sprzed 4 lat aby napisać "kup niemieckie akumulatory"?

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A może kupić nowy ciągnik ???????? Lubię odpowiedzi tego typu. :huh:


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj