Ferdek07

Drożejąca ropa na świecie

Polecane posty

abuk14    1

Po 8,50 to chyba komuś sie cyfry poprzestawiały, ale myśle, ze niedługo taka stała cena będzie wynosic okolo 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

To i tak dużo biorąc pod uwagę poprzednie lata..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

A u nas ropa po 4,56 a benzyna po 4,41 (?) Nie wiem co to ma znaczyć i to na wszystkich stacjach!!!


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

U nas na orlenie jakiś tydzień temu była po 4.93 :angry: jutro będę przejeżdżał koło niego to zobaczę czy się cena zmieniła. A takto na innych stacjach po około 4.65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

im droższa ropa tym więcej przerobią na biopaliwa


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Cena opałowego też idzie w góre, a co do jazdy na ,,czerwonej'' to jest to ryzykowna jazda, u mie gościu musiał zapłacić 500 zł mandatu.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dzisiaj jak jechałem do Łodzi to w zduńskiej woli jechało z 50 tirów oflagowanych trąbili i tamowali ruch to był protest przeciwko wysokim cenom ON dzisiaj na orlenie ropa po 4.60


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianTDD    24

u nas ropa po ok 4,70 zależy na jekiej stacji na orlenie widzialem po 4,72. Ostatnio z sąsiadem rozmawialiśmy i mówił że on bedzie stosował uproszczone uprawy nie wiem co wy o tym sądzicie ale według mnie trzeba też w tym szukać oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

z tymi cenami paliw to jest czysta spekulacja...popierwsze wszyscy sie tlumacza ze drozeje ropa na rynkach swiatowych...w jednej z audycji w radiu zet wajs tlumaczyl ze faktycznie ropa drozeje ale tanieje dolar....wiec suma sumarum ropa powina byc tansza(przynajmniej w hurcie) po drugie nikt niewie czemu nagle spadlo wydobcie ropy.przeciez ma ona skaczyc sie za pare tysiecy lat...po trzecie olej napedowy w hurcie jest tanszy od benzyny a akcyza na olej o polowe mniejsza niz na benzyne....w takim razie czemu napedowka jest drozsza na stacji od bezyny.....odpowiedz jest prosta....jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No nie wiem, ostatnio znaleźli całkiem duże złoże w Brazylii więc jeszcze trochę dłużej pojeździmy na ropie. Tak czy siak prędzej czy później się to skończy, dlatego ceny już wariują..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Właśnie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze a w naszym rządzie tak robią żeby tylko oni zyskali ale jak tak dalej będą robić to dużo ludzi zbankrutuje i nie będzie miało z czego im płacić tych ich podatków. Nasi politycy po prostu w białych rękawiczkach chcą rozprzedać Polskię!!! ostatnio słyszałem że niemcy na śląsku chyba chcą postawić nową elektrownią na węgiel i politycy zapewne się zgodzą i sprzedadzą im grunt a niemiec już tak zrobi żeby polakom dokopać od tak sobie cudzej ziemi się nie wykupuje. Z resztą większość Polski już chyba rozprzedali. Szkoda gadać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

ja musze powiedziec ze u nas ropa staniala o cale 9gr na skladzie zobaczymy jak dalej pojdzie


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Niestety jest droga i idzie w gore...


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
ja cały czas jeżdżę na opale i jeszcze lepiej ciągnik chodzi nie rozumiem tego czemu sie boicie przecież to normalna ropa tylko zabarwiona :);):) :)

Może c360 czy inny ze starszych ursusów mogą dobrze chodzić u nas dużo ludzi leje opał do c360 jakoś tam chodzą ale opał do Perkinsa to trochę szkoda silnika kiedyś też był rok ze wszystko chodziło na opale ale to nie było to ciągniki się dusiły

co do ceny ropy nadal stoi w miejscu zobaczy się w żniwa co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pisałem jużchyba ale na grenlandii odkryto ogromne złoża ropy wieksze niż wszystkie obecne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a to moze jej tak szybko nie zabraknie jesli to prawda co mówisz ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

taa tylko nie wiadomo czyja jest już orientacyjnie podzielono grenlandie ( a moze antarktyde do końca nie jestem pewien) ale na podstawie własności państw w wodach międzynarodowych itd itd także polsce też jakiś skrawek przypada, a odkryto teraz ponieważ osuneły się lodowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja cos czuje ze to ropa juz teraz nalezy do jakies arabów hehe ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Ja jestem ciekawy o ile pójdzie cena we wakacje jak każdy miastowy będzie wyjeżdżał na wakacje, a rolnik będzie najwięcej palił paliwa


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Złoża są na grenladnii i na Antarktydzie też;) Najwięcej z tego przypada Rosji i USA :) Ale Polska ma też mały kawałeczek


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ropa droga jak ch.. a lać trzeba, miastowe się cieszą będą odpoczywać a my będziemy tankowac dobrze że mamy zapas ropy po 3,06 no ale cene za usługi trzeba podnieść troche bo to wiecznie nie starczy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Wczoraj zamontowałem w c330 podgrzewacz paliwa i będe jeździł na oleju roślinnym. Jak będzie ok to zrobie to samo w reszcie ciągników i kombajnie. Olej można kupić już za 3zł wiec jest oszczedność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj