Ferdek07

Drożejąca ropa na świecie

Polecane posty

kissmy...    67

na szczęście dla sektora rolnego wzrost cen biopaliw jest proporcjonalny do wzrostu cen ropy, także zasadniczo nie ma się czym przejmować, problemy mogą mieć pozostałe gałęzie gospodarki (już o transporcie nie wspomnę), jeśli nie rozwiniemy dostatecznie transportu kolejowego oraz wodnego to możemy nieźle zahamować rozwój gospodarczy przy takich cenach paliw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ciężko w tych czasach z jakąś alternatywą. Biopaliwa mogą upasc, bo podobno ma wzrosnąc produkcja żywności ( ja akurat nie wierzę w te ich dobroduszne zamiar, tylko myślę, że ktoś ma w tym swój udział ). Prędzej czy później trzeba coś wymyślic, bo jak tak dalej pójdzie spotka nas wielki ogólnoświatowy kryzys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no tak tylko ze zarówno olej opałowy jak i gaz są surowcami kopalnymi czyli przysłowiowe "leczenie syfa pudrem" - jedynym sensownym wyjściem jest wejscie w proukcję biopaliw ale nie w tak haotyczny sposób jak teraz - właśnie pisałem o tym pracę magistersą więc się nieco orientuje

 

moim zdaniem powinno się

1 - w jak najszerszm stopniu zastępować Diesla Biodieslem - skorzystają na tym rolnicy bo będą mogli uprawiać cos innego niż przysłowiowe "zytko" dzieki czemu poprawi sie takze stan gleb (w Polsce 77% gruntów ornych zajmują zboża co z punktu widzenia agonomii jest Chore!!!)

2 - benzynę powinno zastępować się Bioetanolem - ale nie produkowanym ze zboza (głownie kuku) ale z buraków cukrowych - z technologicznego punktu widzenia produkcja alkoholu etylowego (cztaj bioetanolu) z buraków cukrowych jest najbardziej efektywna poniewaz z 1ha buraków mozna uzyskać 3-4 krotnie większą ilość bioetanolu - a dodatkowo buraki są dobrym łamaczem monokultur zbozowych - produkcja bioetanolu z buraków przyczyniła by sie takze do poprawy sytuacji na rynku cukru


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Pozostaje tylko olej opałowy.

a po ile kupujesz OO po 2zł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zboża mają duży udział w strukturze zasiewów w Polsce ze względu na jakość gleb, stąd też buraki nie są najlepszym pomysłem (kukurydza może być uprawiana w monokulturze nie czyniąc wielkiej szkody, tak czy produkcja biopaliw pierwszej generacji jest chora, gdyż doprowadziła do klęski na rynku żywności, należy w tej chwili skupić się na pozyskiwaniu energii z wiatru, wód oraz biopaliwach drugiej generacji jak również na wykorzystaniu śmieci (biogazawnie) oraz gazyfikacji węgla, ale to wszystko wymaga głębokich przemian strukturalnych, na które teraz nas nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no tak tylko gazyfikacja wegla jest dosć drogim sportem a produkcja biogazu ze smieci jest zakazana w UE (no chyba ze sa to segregowane odpady biologiczne)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

powinno się nakładać wysokie kary dla posiadaczy gruntów ornych na których nic się nie produkuje a nie dopłacać do powierzchni i stosować dopłaty ekologiczne itd, poprostu chiny chcą jeść chcą paliwa a my oczywiście sprzedajemy jeśli chce ktoś kupić, za kilkanaście lat chiny nauczą się sami produkować żywność na "normalnym poziomie i nas zaleją a za 50 -70 lat czy 9/10 ludności ma mieć skośne oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak ktoś posiada grunty rolne to albo produkuje albo niech sprzeda, są ogromne aerały koszone tylko raz do roku rembakiem aby dopłaty dostać a można przecież na tych powierzchniach produkować biopaliwa, błędem jest odchodzenie od dopłat enegrgetycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

powinno się poprostu zabrać dopłaty do takich gruntów na których nic się nie uprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie słyszałem o zakazie wykorzystywaniu gazu z wysypiska śmieci (chyba, że pomyliłem pojęcie i to nie biogaz jest wykorzystywany w elektrowniach przy wysypiskach śmieci), tak naprawdę paliwo wyprodukujemy ze wszystkiego co organiczne także ze śmieci, a w kwestii Chin to mają one już większe zagęszczenie ludności niż Polska, więc w najbliższym czasie należy się spodziewać "ssania" z ich strony spowodowanego około 20% wzrostem konsumpcji nie zaś zagrożenia dla rynków żywności (Chiny weszły również do WTO, także jest na nie więcej haczyków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mysle ze Bio paliwa sa dobrym rozwiazaniem i szybkim do zrealizowania przy niewielkich nakladach finansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141
a po ile kupujesz OO po 2zł???

 

 

Ja bym nigdy nie wlał opałówki do mojego ciapka.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

i masz rację

nam ON wychodzi przy obecnych cenach po ok 3zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

ja cały czas jeżdżę na opale i jeszcze lepiej ciągnik chodzi nie rozumiem tego czemu sie boicie przecież to normalna ropa tylko zabarwiona :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
ja cały czas jeżdżę na opale i jeszcze lepiej ciągnik chodzi nie rozumiem tego czemu sie boicie przecież to normalna ropa tylko zabarwiona :) :) :) :)

 

to nie jest tak do końca powiedziane... a z akcyzy na ON nie chcą zejść bo kto bedzie potrzebował i tak kupi choćby za 8 zł


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a myślałem że sobie rzepakowego do ciapka naleje to sie zdzwiłem ile teraz olej roślinny kosztuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj