Polecane posty

aster453    26

Czyli najpierw jedziesz jakimś bączkiem stożekiem jak zwał tak zwał (siewinikiem do nawozu) potem wałem to walcujesze bez bronowania czy dobrze zrozumiałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek6530    0

Witam : mam pytanko czy lucerna nadaje sie do kur jako zielonka-beda ją jadły ??? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicram    0
Napisano (edytowany)

siema

pisaliście wcześniej że lepiej lucernie skosić a potem na drugi dzień zgrabić i zebrać orkanem.

a orkan dobrze zbierze/zetnie taką luźną masę nie uczepioną ziemi?

można by zbierać i zakiszać w pryzmie lucernie, koniczynę, siano w ogóle bez ciecia? w końcu w balotach robią sianokiszonkę prasami bez noży.

 

ile uzyskam kiszonki

ton czy m3 /ha z tych roślin lucerny , koniczyny i siana przy takiej technice zbioru jak wyżej tak bez wielkiego nawożenia i z normatywnymi opadami.

Edytowano przez nicram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

jaka najlepsza jest odmiana na klasa 2,3 (1 ha to była łąką mad rzeczny czarnoziem troszke podmokły) reszta to 2 i 3 klasa, zmienie w miarę suche nie podmokłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo44    10

Witam...

Jestem nowy na zaszczytnym agrofoto... proszę o wyrozumiałość za wszelkie popełniane błędy... jeszcze nie kojaże jak się poruszać po agrofoto...

A wracając do sedna sprawy mam problem z lucerną zasialiśmy z tatą wiosną 2011r na 30a doświadczalnie jak to będzie i wzeszła tylko miejscami i urosła tylko 10 cm a miejscami w cale i nie wiem co dalej robić czy wybije w tym roku..

Prosze o pomoc...

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nasiona lucerny należy szczepić jakimiś bakteriami przed wysiewem ?, jeśli tak to czym?.Zasiałem kiedyś bez szczepień i urosła karłowata ,do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sorki że się wtrącam w temat ale jaką byście poleciłi mieszankę pastwiskowa na siano? Napewno lucerna i? 3 klasa ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Z tego co wiem lucerna na siano się nie nadaje, podczas przewracania obłamują się listki od łodyg a one są najcenniejsze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yyy tego nie wiedziałem... To co polecacie na siano? Jaką mieszankę roślin? Dodam że w tej chwili jest to użytek orny (więc trawy tam nie ma zbytnio) i będzie przekwalifikowany na użytek zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

U mnie nie pada już prawie miesiąc i na piasku lucerna posiana w tamtym roku zaczyna zasychac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie a kiedy najpóźniej można zasiać lucenre na jesieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

mam pytanie, a mianowicie czy lucerna zebrana sama na kiszonkę w bele (w związku ze swoją dużą zawartością białka) zakisi się bez konserwantu, na jakich glebach się ją wysiewa i ile wychodzi kg nasion na ha oraz ile orientacyjnie zbiera się kulek z ha. Bardzo was proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakisi się, ale może się psuć przy słabym ubiciu. Wysiewa się ją raczej na dobrej i stosunkowo suchej (nie podmokłej) ziemi, ale na V też urośnie tylko słabsza. Wysiew ok. 20 kg/ha. Plon z ha ok. 60 bel, w dobrym roku 80.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Lepiej pomyśl o koniczynie szwedzkiej, torf to środowisko kwaśne, którego lucka nie znosi.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

A wiec koniczyna szwedzka lepsza była by od trawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

mam pytanie susza dała się we znaki moje lucernie, błąd późno siana i mało wody. Teraz po deszczach nasiewana ręcznie. I tutaj moje pytanie czy można ją i czym można ją zasilić dolistnie czyli opryskiwacza a nie siewnik do nawozów. Chyba, że macie inne propozycje

 

A tak poza tym to w tym roku pierwszy siew lucerny od ponad 15 lat więc troszkę to nie za dobrze wyszło więc po pierwszym zbiorze chyba ja ponasiewam mam nadzieje że się rozszczepi i będzie git jak nie no cóż przyjdzie mi siać znowu na wiosnę :(

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo34    0

Mam pytanie , Czy można teraz (w ciągu najbliższego tygodnia) zasiać lucernę??

Chodzi o to czy zdązy się odpowiednio zakorzenić przed zimą, czy mrozy jej nie zaszkodzą???

Proszę o odpowiedzi... i z góry dziekuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

hej mam lucerne juz 2 lata i i z każdym koszeniem i zbiorem robi się coraz rzadsza co moge zrobic lub co robie nie tak prosze o pilną pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

lucerna posiana po kukurydzy pryskanej o chwastów guardianem będzie rosła ? edit będzie rosła doczytałem :) chyba że nie

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam na 6 klasie miedzy lasami urośnie pole około 60ary leży odłogiem ok 3lata bo każdy tam zostawił na las.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Witam koledzy.

Ja lucerne siałem z roslina ochronna która był jeczmien zeby uzyskac juz pierwszy pokos. Mieszanke lucerny sam skomponowałem a lucerny Firmy Agri - Land odmiana chyba Legendarna pewny nie jestem w mieszance z trawami dawałem jej 10kg/h + koniczyna czerwona 5kg/ha + Mieszanka traw 10kg/ha, Użytkuje juz ja 4 lata przez ten okres różnie było ale mnie jniz 3 pokosy nie zbierałem jast na glebach słabych wydajnośc ok 10 bel z ha. Nawoze tylko gnojowicą i fosforem i potasem. Jednego roku jest jej wiecej jednego mniej wazne jest zeby kosic ja w odpowiedniej fazie podobno przed kwitnieniem ja praktykuje w gdy na polu jest juz 50% kwiatów lucerny wtedy kosze i zwijam w sianokiszonke. Jak zaczeła mi masowo wypadac zastosowałem wapniak koszelowskiego różne sa opinie co do niego ale lucerna zareagowała pozytywnie i zrobiło sie jej wiecej. Po takim okresie urzytkowania moge jedynie powiedziec ze mogłem dawke wysiewanych nasion troszke zwiekszyc i dac przewage lucerny wieksza. Narazie nie planuje przeorac jej chce zobaczyc jak długo uda mi sie ja utrzymac w takiej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj