Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ASZv3    829

Siew lucerny w tak zimną ziemię bez widoku na opady, a za to z widokiem z powtórki ostatnich nocy za tydzień... totalnie bez sensu i duże ryzyko pełnej straty. Pamiętajcie, że chwasty nie patrzą na złe warunki i pójdą... później rzadko lucerna i lipa.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

A mi się właśnie wydawało, że starsi wolą później siać tj bezpieczniej... jeśli mowa o takich roślinach.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Nie mój ojciec... Jak pisałem wyżej, zawsze chce być ze wszystkim pierwszy. Kolejne 3 ha pod c2057 sobie spokojnie czeka na lepszą pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
15 godzin temu, areek9869 napisał:

Rozpoczynacie już siew lucerny? U mnie ojciec nie mógł wytrzymać i dziś posiał 6 ha 🙄

W 2017 posiałem lucernę po 10.05, przypadkowa odmiana, ekologicznie, żyje do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jakiś morał z tego? ;)

  • Haha 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Siejecie już lucernę na Podlasiu czy czekacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Wczoraj sialem znajomemu ok wys-maz.  Co prawda nadaja przymrozki w przyszłym tygotniu ale żeby jej zaszkodziły to musiała by wykiełkować a to bez deszczu raczej jej nie grozi... 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

zdecydowalem sie i posialem sandti czy jakos tak razem z jeczmieniem. wilgoć na wschody powinno wystarczyć choć niekoniecznie wiatr robi robote prognozy nie napawaja optymizmem 2 tyg bez deszczu kolejny tydzien do - 4 w nocy lubelskie

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Jakim siewnikiem siejecie. Ja niestety poznaniakiem, zamierzam najpierw posiać normalnie 100kg/ha jęczmień+owies, a następnie co druga rurka lucernę płycej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
43 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Wczoraj sialem znajomemu ok wys-maz.  Co prawda nadaja przymrozki w przyszłym tygotniu ale żeby jej zaszkodziły to musiała by wykiełkować a to bez deszczu raczej jej nie grozi... 

 

Ale zimna ziemia i nie bedzie kielkowac, w przeciwieństwie do chwastów, wg mnie za droga impreza i do tego zapowiadajaca sie susza, zeby samemu jeszcze dokładać stresu roslinie siewem w zimna glebe. To nie owies :/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
30 minut temu, vat napisał:

Jakim siewnikiem siejecie. Ja niestety poznaniakiem, zamierzam najpierw posiać normalnie 100kg/ha jęczmień+owies, a następnie co druga rurka lucernę płycej. 

Rzutowym dal-bo,  prognozy na szczęście trochę sie zmieniły i jakies niewielkie opady widac juz na horyzoncie :)

30 minut temu, vat napisał:

 

 

Edytowano przez zetorr6441
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Tak widać... w niedzielę w dzień, najpierw deszcz później trochę śnieg. Po tym mróz całonocny tj dwie noce do -7. Efekt po mrozach zerowy.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Ja też się zastanawiam nad azotem bo w pogodzie o deszczu nic nie słychać to trochę lipnie ale bądźmy optymistami i w kwietniu zdarzymy posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Dziś polałem lucernę gnojówka, zobaczymy. W niedziele jest szansa na deszcz, Saletra to trochę ryzyko ale czy Saletrosan to już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Trawa u mnie po saletrze ruszyla, narazie mroz jej nie zrobił krzywdy, ale pszenice obok zrobiły sie juz czarne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Wzięły mocno azot to czarne ;) A tak serio to wczoraj trochę połaziłem to ciekawie to nie wygląda. Nawet nie zamówiłem jeszcze śor na swoje potrzeby bo nie wiadomo co to będzie. Najgorsze, że jak znów przejdzie fala i później chłodnawo to na zbożach efekt końcowy mrozu może być widoczny aż po kilku/kilkunastu dniach...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ja miałem coś jutro dać, bo w nd deszcze ze śniegiem xD ale to było rano, a teraz prognoza pokazuje już zero opadów.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

 Zachód mazowsza jutro ma popadać, pewnie nie dużo ale zawsze coś, więc lecę z saletrosan em 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj