Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sokol2    141

ja uważam ze jezeli bys dawał samą lucerke to moze byc problem ale jak np. 1/3 dawki to nie powinno byc problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lata daje swiezo skoszona lucerne krową jak i opasą i niema problemów. Ważne zeby chociaz troszke dac siana zeby troszke przysuszyć bo inaczej jest niezla laksa hehe ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
3 godziny temu, ASZv3 napisał:

No tak ale mówimy o jakimś udziale w całości dawki...

Ja mylę o tym żeby zasiać lucerna w czystym siewie i karmić tym opasy. Nic więcej by nie dostawały od czerwca do września. Ewentualnie w mieszance z szybko odrastającymi trawami  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
56 minut temu, Taurus83 napisał:

Ja mylę o tym żeby zasiać lucerna w czystym siewie i karmić tym opasy. Nic więcej by nie dostawały od czerwca do września. Ewentualnie w mieszance z szybko odrastającymi trawami  

Musisz jeszcze troche doczytać o żywieniu bydla...

sama lucerna to kiepski pimysl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Co do wzdęć to po pierwsze lucerna to nie koniczyna (czerwona), a po drugie samo skoszenie (niekoniecznie mokrej ale to pomijam) dużo zmienia...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

O ile podsuszona to pól biedy ale całkiem "surowa". Kiedyś nie miałem belek w maju to też kosiłem i dawałem na bieżąco. Tak właśnie pojechała moja najlepsza krowa w stadzie ... Teraz nawet jak leży gdzieś ukoszona to czekam ze 2 dni aby podeschła trochę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ktoś ma pełną wiedzę na ten temat ? Czy raczej na zasadzie wiem ale nie powiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
Napisano (edytowany)

W takim razie ja bym nie ryzykował, jeśli to by był tylko dodatek do innych pasz to ok. Ale sama zielonka z lucerny, i nic poza tym to już spore ryzyko.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Ponad 3 tyg od siewu, ale od rowu gdzie jest trochę sorowato widać tylko sama trawę a lucerny mało🙂

0DF6ABFA-4169-4291-A29C-29857A734968.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, Skoczek1994 napisał:

W takim razie ja bym nie ryzykował, jeśli to by był tylko dodatek do innych pasz to ok. Ale sama zielonka z lucerny, i nic poza tym to już spore ryzyko.

A taka mieszanka po 25% każdego  : lucerna, koniczyna szwedzka, tymotka, kupkówka  ? Ewentualnie jeszcze jedna trawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Znaczy ja nie karmiłem samą lucerną tylko to była trawa z koniczyną i to tylko wystarczyło. Jak beluje samą lucernę i mi zostaje z pokosu trochę to ją trochę przesuszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

W mieszance z trawami to raz i przed podaniem takiej zielonki trochę siana/słomy dostęp do wody i teoretycznie nie powinno się nic wydarzyć. Kuzyn ostatnimi laty jesienią wypasał krowy na koniczynie czerwonej nawet podczas opadów deszczu, ale zanim je wypuścił dostawały trochę siana kukurydzy treściwej, i miały nieograniczony dostęp do wanny z wodą. Być może miał więcej szczęścia niż rozumu, ale z tego powodu nie miał żadnych sensacji w stadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
5 godzin temu, ASZv3 napisał:

Co do wzdęć to po pierwsze lucerna to nie koniczyna (czerwona), a po drugie samo skoszenie (niekoniecznie mokrej ale to pomijam) dużo zmienia...

Jak co to napisałem ci na email. Chciałem te siatki załatwić bo za tydzień planuję koszenie sianokiszonki, jak da rade to mi dzisiaj odpisz na email. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

OK, wieczorem ogarnę wszelkie zaległości w kontakcie :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Można posiac po pokosie kredy na lucerne? . Który pokos zostawiacie do przekwitnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Co do kredy to ja przeciwwskazań nie widzę (raczej same plusy), a co do kwitnienia to tak jak kolega wyżej.

Radek lucerka powinna zakwitnąć raz w roku by się wzmocnić...ale nie do tego stopnia by się nasiona osypałyxD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Dokładnie tak ja zawsze drugi pokos trzymam na tyle długo, aż pokażą się fioletowe pąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

właśnie też myślałem żeby zostawić drugi pokos Ale chciałem zobaczyć kto jaki zostawia. Chyba rzuce tego wapna bo jeszcze blada niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Podczas kwitnienia najbardziej rozwija się system korzeniowy. O to w tym chodzi głównie ;)

Kreda w trakcie sezonu wegetacyjnego jak najbardziej nie zrobi krzywdy :)

Nie siałem nigdy lucerny po lucernie. Trzeba robić przerwę.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ja sam w ubieglym roku i dwa lata temu siałem między pokosami kredę granulowaną.

Ja w tym roku mam zasiane jakieś 0,20ha po lucernie, bo mi wygniła po jesieni 2017. Miałem podsiać w ubiegłym roku, ale jakoś zeszło a że w tym siałem kolejny kawałek to zostało do wiosny także okaże się jak rośnie lucerna po lucernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Kurde dziś skosiłem, ale póki co kąpie się w deszczu , jutro może nie będzie padać to w poniedziałek się zabierze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

wczoraj zebrana lucerna z 3,5 ha było 8 wozów 55m3. Moim zdaniem bardzo duzo ciekawe ile było by bel bo w zeszłym roku najwiecej było 55bel. lucerka była ładna gęsa równa zaczynała sie kłaść. jak mierzyłem  to miała 70-80cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krasta    0

Witam, w kwietniu posiałem lucernę z owsem jako rośliną ochronną, moje pytanie kiedy ją powinienem skosić na sianokiszonkę?

Edytowano przez Krasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj