Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ASZv3    829

Cenniki wychodzą na każdy sezon... w grudniu / styczniu. W tym roku były spore obniżki cen lucern tj. po około 2-4 zł/kg. Teraz będą zapewne lekkie podwyżki ale jakie to nie jestem w stanie przewidzieć. Poza różnymi czynnikami wchodzi w grę również kurs euro.

Radek o co pytasz?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Zależnie jak to dobrze posiejesz 22-25kg/ha. Jak Ci za dużo 50kg, to po prostu 10kg lucerny można dorzucić do 25kg C2056...

  • Thanks 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Mądrego to zawsze dobrze posłuchać 😃 a osłonowo coś proponujesz? Mam siewnik agromasz z rozstawem miedzyrzedzi 13 cm? Nie za rzadko czy zasiać krzyżowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Lucernę jak w tym tyg pogoda pozwoli postaram się skosić .. Chociaż chyba ma być okienko do soboty więc wystarczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

U mnie właśnie sporo pada... zjechałem z orki. Jutro raczej ciężko z koszeniem na glinie, a w sb deszcz więc trzeba odpuścić dalsze żniwa na przyszły tydzień ;)

6 godzin temu, radekz200 napisał:

Mądrego to zawsze dobrze posłuchać 😃 a osłonowo coś proponujesz? Mam siewnik agromasz z rozstawem miedzyrzedzi 13 cm? Nie za rzadko czy zasiać krzyżowo?

Ja od czasu jak sieję "rzutowo" tj. Guttlerem Green Master to widzę zdecydowaną przewagę takiego siewu nad rzędowym stąd jak już to radzę krzyżowo.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

Witam. Czy jest możliwość siewu lucerny z owsem za jednym przejazdem czy należy osobno zasiać owies i osobno lucerne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Możesz siać łącznie, owies dodasz jako roślinę osłonną ale nie przesadzaj z dawką bo wyeliminuje Ci lucernę, tak max 100 kg owsa na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

wysieje to równo czy mogą być puste place? siewnik to jeszcze "końska technologia" więc mam obawy a spotkałem się z opinią że należy wysiewać osobnymi przejazdami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ja lucerny nie siał bym ze zbożem. Z resztą już więcej nie popełnię tego błędu, i nie posieję trawy a tym bardziej lucerny ze zbożem. Jak trafisz na suszę owies tylko ci wyciągnie wodę, i albo będzie mocno cierpieć albo będziesz przesiewać. Ja do lucerny daję 3-4kg trawy jednorocznej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

ale to zboże nie będzie do żniw. skoszę je na zielonkę. nie chcę siać w czystym siewie bo raz że to bardzo drogo a dwa, ogromna presja chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

nająć siewnik bym musiał chocby zapłacić. trawę zawsze siejemy ze zbożem na kiszonkę i wychodzi elegancko. nie wiem tylko czy lucerne tak można, bo nigdy nie sialiśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Można , tylko oby sucho nie było. U mnie w tamtym roku ( 18) posiałem ze zbożem to wyszło tak sobie zobaczymy co pokaże wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Nie widzę powodów żeby siać lucernę wiosną z rośliną osłonową, a tym bardziej z owsem, który całą wodę wypompuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34
damianzetor9540 napisał:

Trawę siejesz samemu a do lucerki po co chcesz najmować?

sieje samemu ze zbożem. a jak mi proponujecie czysty siew lucerny to musiałbym nająć bo mój siewnik nievda rady zasiać tych drobnych ziarenek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
45 minut temu, ThePerkins napisał:

Można , tylko oby sucho nie było. U mnie w tamtym roku ( 18) posiałem ze zbożem to wyszło tak sobie zobaczymy co pokaże wiosną.

Dlatego że była ze zbożem sama utrzymała  by się dużo lepiej.Ja zakładałem plantacje chyba w najgorszym możliwym roku 2015 katastrofalna susza i pierwszy raz w życiu zasialem wtedy w czystym siewie i kapitalna lucerka była i jest do dzisiaj a kto wtedy posialw zbozach niestety nie miał nic przy najmniej u nas Zboze jest dobre ale jęczmień i max 70kg wysiac a owies da plon kiszonki ale to kosztem wsiewki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Owies ogólnie jako osłona jest złą opcją. Jak już to jęczmień.

Natomiast ja dorzucam Futtertrio w dawce dla mieszanek traw 5-7kg, dla lucerny 4-5 kg.

Inna ciekawa opcja - lucerna Barenbruga z dodatkiem koniczyny aleksandryjskiej - https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/motylkowate/bg-12-lucerne-plus-yellowjacket.htm

 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ja też siałem lucernę w 2015 w niezłą susze, i o dziwo rosła jak dotąd świetnie. Zboże nawet na zielonke dla mnie nie ma sensu bo ostatnie lata są coraz suchsze, zabierzesz jeden większy pokos a później będzie bieda bądź wcale. A lucerna to lekko licząc koszt 600zł na hektar za nasiona. Także ja tam eksperymentów robił nie będę bo to za droga sprawa. Ostatni raz sialiśmy trawę z jeczmieniem jakieś 8 lat temu, i to był nasz najgorszy siew, bo strasznie się porem męczyła. Przy czystym siewie może w pierwszym połowie będzie trochę zielska ale następne już fajnie rosną. W ubiegłym roku siałem trawę z mieszanką koniczyny białej i czerwonej, i zebrałem w trzech pokosach niecałe 30 bel z ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Wszystko zależy od rodzaju mieszanki tj. nie tylko gatunków ale i odmian. Jeśli idziemy w wyższą półkę tj. Barenbrug czy DSV to są to na tyle intensywne trawy, że na dobrą sprawę nie potrzebują osłony.

Co do susz podczas siewu / po siewie no to tego nie przewidzisz. Ja coraz częściej sieję jednak jesienią. Nawet lucernę siałem 17 i 24 września i jest teraz stosunkowo ładna. Czysto na polu. Pierwszy pokos będzie praktycznie super jakościowo.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posialem 5 ha rok 18. Sami wiecie jaka susza byla . posialem na gliniastej górze lucerna z trawa i dodalem zyto ozime . ale nie duzo 60 kg i uratowalo to lucerke . bo zyto powschodzilo i zrobily sie geste kępy . lucerny nie wydusilo ale oslonilo troszke . zrobilem tylko 1 koszenie pielegnacyjne . a teraz widze ze bedzie plon ladnie to wyglada . zreszta umnie juz wiosna na calego 12 stopni w dzien. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

No ta wiosna na całego to będzie jeden pokos więcej albo katastrofa jak przywali -10 z wiatrem ;)

 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj