Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrp88    175

Było -15stopni bez śniegu i -20 z minimalnym puszkiem. Czy lucerna siana w ubiegłym roku to przetrwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Zależy jaka i czy jej nie skosiłeś w listopadzie ostatni raz ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Triade zbyt wybitna nie jest aczkolwiek nie jest też tragiczna... powinna wytrzymać jeśli chociaż troszkę odbiła po skoszeniu...

Ogólnie polecam odmianę Planet - najbardziej trwała :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@ASZv3 Czy siew lucerny na polu o pH 4,8 fosfor średnio potas i magnez nisko ma sens? 80% działki to dobra 4 klasa, 20% to górka - piach. 

Jeśli tak to jaka odmiana? Jakie nawożenie? 

A może lepiej na takie pole koniczynę? Musi to być jedna z tych roślin w czystym siewie. Co lepiej się spisze? 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

szczerze to daruj sobie. doprowadź działkę do minimum 6pH wtedy możesz śmiało siać. jak chcesz motylkowe to rozsiej wapno (5-6ton) i zasiej koniczynę. Lepiej sobie radzi na kwaśnych glebach. I w brew temu że gleba jest kwaśna warto sypnąć siarkę i magnez bo motylkowe bardzo pozytywnie na nie reagują np. kizeryt.  100kg/ha Powinno zaspokoić ich potrzeby na cały rok

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Zgadzam się z Karolem :)

Jak musisz teraz dać coś motylkowego to koniczynę czerwoną. Dorzuć troszkę traw jeśli siejesz nierzędowo... no ale pod nią też daj wapno :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Przecież teraz jest już tylko 300 parę zł za wysokobiałkowe więc gra nie warta świeczki z tym ph:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
12 godzin temu, marwasz199117 napisał:

Ph tak czy siak warto podnieść...

Co roku jest siane wapno, stopniowo po kilka hektarów, na te pola akurat kolej przypada na ten rok. ;)

 

10 godzin temu, danielhaker napisał:

W przypadku Damiana to 100 tys a nie 300zł :P 

Lepszym wyborem będzie koniczyna, bo lucerna jest bardziej wrażliwa na słabe ph

Udało Ci się mnie rozgryźć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Panowie czy nie przeszkadza jakbym zrobił wsiewkę country 2057 z jęczmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jęczmień chcesz na ziarno czy na kiszonkę?  :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Oczywiście możesz ale w praktyce to trochę szkoda czasu... gdy będziesz zbierał ziarno to miałbyś już 2-gi pokos, czyli pierwszy czysty... inwestując w wysokiej jakości nasiona / mieszanki nie warto siać ze zbożem na ziarno...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja lucerna tez nieciekawie wygląda było -15 bez okrywy i wiatr. odmiana Legend siana w zeszłym roku. Muszę wykopać parę roślin i zrobić ocenę przezimowania

Edytowano przez tomekmaschinen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoziolekCS    2

Dzwoniłem do centrali i powiedzieli mi że mają odmiany: gea, planet, plato i eugenie. Cenowo wszystkie podobnie różnica 1-2zł. Którą odmianę polecacie?

Edytowano przez KoziolekCS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ale co "szkoda"? ;)

Zdecydowanie Planet :)

  • Thanks 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8
27 minut temu, KoziolekCS napisał:

Dzwoniłem do centrali i powiedzieli mi szkoda że mają odmiany: gea, planet, plato i eugenie. Cenowo wszystkie podobnie różnica 1-2zł. Którą odmianę polecacie?

Mam gea i nie polecam bo strasznie wylega nawet na 5 klasie ziemi i cięzko ją kosić. Polecam niemiecką VIkę albo Wikę (nie pamiętam) super odmiana ma bardzo cienkie łodygi a dużo listków.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Czy u Was lucerna pokazuje jakieś oznaki życia bo nie wiem czy mi wymarzła czy za wcześnie patrzę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Za zimno żeby coś patrzeć i za zimno jej żeby się pokazywać ;) a jaką masz odmianę i kiedy kosiłeś ostatni pokos?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Dokładnie nie pamiętam jaka odmiana na pewno firmy Berenburg kosiłem ostatni raz w październiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Późnawo ale w sumie jesień była długa... nie znam odmiany to nie wiem jaka zimotrwałość ale raczej powinno być dobrze :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj