Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Witam czy BUTOXONE M 400 SL mogę zwalczyć chwasty w lucernie?

Butoxone odpada, basagran jest bezpieczniejszy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

koledzy mam 0,70 ha lucerny w czystym siewie ładna mam propozycje skoszenia i sprzedaży lucerny ile wołac za lucernę z 0,70  ha koszenie przez kupującego  dodam ze dopłata JPO PWB   ja otrzymuje podatek ja płace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

koledzy mam 0,70 ha lucerny w czystym siewie ładna mam propozycje skoszenia i sprzedaży lucerny ile wołac za lucernę z 0,70  ha koszenie przez kupującego  dodam ze dopłata JPO PWB   ja otrzymuje podatek ja płace

 

 czyli liczyc z  bela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Licz po 50zl od sztuki. Ty będziesz miał porządek na polu A chłop dobra pasze. Dwie strony zadowolone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No to nie lepiej nająć ful usługę za 50-55zł i potem sprzedać belki? U nas w okolicy ceny od 1000zł na pniu za ha a nawet po 120zł sobie krzyczą za każdą oddaną belę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a umnie lucerna walczy o życie od dnia siewu  kolo15-20kwietnia  byly tylko 1 opady kolo3 maja a tak nic ,,, widac gdzi lana była gnojowica pod uprawe tam jest duzo lepsza  i lucerna i jeczmien  a wysiane bylo 60-70jeczmien 15-20 lucerna,,,, ps jeczmien zaczyna sie klosić  ladnie rozkrzewiony 3-4  z jednej rosliny  ale calosc usycha pomalu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

dzis skosiłem perfekte i musze powiedziec iz miejscami była po 1m :o he i to od ulicy. Ale za to na b.mocnej glinie juz tak nie było. Ciekawe czy to kwestia bardzo suchego ub roku kiedy była siana czy w ziemi czegoś brak ? a siałem jej 11kg/ha z rośliną ochronną i po pierwszym i drugim pokosie w tamtym roku stwierddziłem ze bedzie rzadko, a że obsiewałem dodatkowe 3ha lucerniaka juz nie kupiłem perfect tylko jakąś tam ja targu ciekawi mnie jaki bedzie tego efekt a cena była 2xniższa ale ogółem zapłaciłem tyle samo (prawie) perfecte kupywałem po 34zł/kg a tą z targu 17zł. z tym ze tej siałem za to podwojoną ilość na hektar. 

 

ps. jakbym wiedział ze perfecta ma taki wigor posiał bym ją ponownie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

witam. Mam takie pytanie. Czy siew lucerny w lipcu będzie dobrym terminem czy lepiej poczekać te dwa miesiące i we wrześniu zasiać? Poradźcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Wydaje mi się , ze nie, bo jak przyjdzie susza, to Ci wszystko wyschnie. U mnie tak było w zeszłym roku.  Jak zasiejesz we wrześniu, powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

panowie mam pytanie co do pierwszego terminu koszenia lucerny z roślina ochronną. Kiedy pierwszy raz kosić lucerne z jęczmieniem. jęczmień już wypuszcza wąsy a lucerna jeszcze nie zaczyna kwitnąć.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

mozesz czekac do faze mlecznej jeczmienia  wowczas w baloty jest bezpiecznie  ,,,, nie robi sie jak ziarno jest twarde w balaotach

co jest ważne   czy sa miejsca lezacego jeczmienia ..... potrafi to wydusic lucerne

Edytowano przez grzegorz132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Jęczmień nie leży, ale jest bardzo gesty, mocno się rozkrzewił. sialem 19kg lucerny a 90kg jęczmienia.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

ja mam lepsze pytanie  mam lucerne z jeczmieniem   susza mocno zredukowala jeczmien   niski bedzie ale zyje  lucerna tez jest  ale kamosa sie przebija  opryskac??  czym albo sciac na kiszonke .... myslalem jeczmien w zniwa mlocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jakie macie doswiadczenie odnosnie kiszenia samej lucerny ja wczoraj owijałem i teraz włąsnie tak mysle jak to sie ukisi :) minie min  okres zakiszenia i chyba otworze co tam w balocie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

A unas to cieszą się jak ktoś pozbiera!                                                                                                                                                                                                        A za 100zł masz balota 130-ke/prasa zmienokomorowa z lucerny lub konieczyny z dostawą do domu, bydło w skupie tanieje a wy płacicie tylko kto wam zapłaci za zywiec lub mleko               W tym roku lucerna przepiękna       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja jestem pełen podziwu lucerny z Brandenburga siana koniec kwietnia i miejscami nie wzeszla bo sucha i glina. Teraz po tych deszczach ide na pole a tam mala lucerna wschodzi. Szok ze po takim czasie skiełkowały nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Ja co siałem lucernę z trawą na wiosnę też fajnie odrasta super sprawa ta roślinka, mam 2 kawałki łąki do wyorania na jesień na jednym lucerna z trawą raczej na wiosnę zasieję a druga to bardziej piach i planowałem na jesień jakoś wrzesień zasiać taką mieszankę : ŻYTO - LUCERNA - KUPKÓWKA ( TROCHĘ ) ktoś praktykował takie rozwiązanie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ja jestem pełen podziwu lucerny z Brandenburga siana koniec kwietnia i miejscami nie wzeszla bo sucha i glina. Teraz po tych deszczach ide na pole a tam mala lucerna wschodzi. Szok ze po takim czasie skiełkowały nasiona

 

no co w tym dziwnego ja sieje DSV i górkami po miesiącu wschodziła, a po dołach jest do kolan, siana 20 maja. Ruszyła tydzień temu po deszczach.

Lucerna siana w tamtym rok ma jeszcze slaby system korzeniowy i rośnie gorzej od wieloletniej

 

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PolskiRolnikt nie siej kupkowki ani lucerny z zytem zadusi ci. Jak tak zrobiłem Na jesień dałem 150 kg Zyta i 60 kg trawy .i żyto wydusilo trawę kosilem 25 kwietnia na kiszone sialem mies
zankę gorzowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

witam. Mam takie pytanie. Czy siew lucerny w lipcu będzie dobrym terminem czy lepiej poczekać te dwa miesiące i we wrześniu zasiać? Poradźcie coś

 

 

Wydaje mi się , ze nie, bo jak przyjdzie susza, to Ci wszystko wyschnie. U mnie tak było w zeszłym roku.  Jak zasiejesz we wrześniu, powinno być ok.

Dzień dobry,

 

Termin siewu lucerny jest częstym dylematem dla wielu rolników. Jeżeli chodzi o termin letni to właśnie z podobnych doświadczeń rolników wynika, że dopiero późne lato jest dobrym okresem na siew lucerny. Podzielam opinię, że bezpieczniejszy od lipcowego siewu lucerny będzie siew w okresie połowa sierpnia-wrzesień.

 

Z pozdrowieniami,

Mateusz Nogaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

chce posiac lucerny amerykanskiej i czy jak dam pod nia obornik i zaoram i posieje na tym lucerne tak sierien/wrzesien bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj