Polecane posty

Gość   
Gość

Więc czym popryskać?

 

 

Corum 502,4 SL

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

u mnie zasiana lucerna z jeczmieniem   ,,, zboże wyszło w ostatnich dniach i je przypaliło mroz ale widac ze odbija a lucerna wyglada jakby dzis wyszla z ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ja zasiałem wczoraj Lucerne bg-12 wyszło 26kg/ha z wsiewką życicy. Siałem siewnikiem zbożowym a to mój pierwszy rok z lucerną. W nocy ładnie popadało, przymrozków nie zapowiadają. Teraz czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

orać


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekaga    0

witam

zasiałem lucernę w czystym siewie rok temu pryskałem chwastoxem bo było dużo chwastów

trochę zadko wzeszła mam nadzieje ze się w tym roku rozkrzewi

czy można ja leka brona potraktować trochę suchych pozostałości po chwastach

czyu was   również w pierwszym roku  było dużo chwastów  kosiłem raz

 

i nie spaliło lucerny bo ja to samo zrobiłem i trochę zwiędła i nie wiem czy odbije

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

ja w tamtym roku znalazłem w szafce 7 letni chwastox extra wiec popryskałem lucernę na słabej ziemi  bo myślałem ze i tak ujjj bo sucho i kwaśno. Lucerna była żółta i słaba a zielsko wzięło, po deszczach i koszeniu zazieleniła się i teraz jest gęsta jak ta lala. Na jednych ulotkach można stosować w lucernie na głównej stronie chwastoxu nie wiec odradzam bo możecie nie mieć tyle szczęścia co ja.

 

Gdzie znaleźć ten Corum 502,4 SL

 


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

koledzy czy zaprawiacie nasiona lucerny i jeszcze jedno

czy  można dosiac ubytki nie przykrywając glebą lucerny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Można zaprawiac vitavalsem. Albo nitragina. Można też nawozami donasiennymi.

Lucerna ciężko wschodzi z wierzchu potrzebuje bardzo dużo wody. Konieczną biała możesz dosiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

w tamtym roku założyłem lucerniak odmiana perfecta i moje pytanie tyczy sie terminu koszenia :) czy kosić na kwiecie czy można juz jak tylko pojawi sie pąk?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

W piątek posiałem komonicę z lucerną, ale nie zdążyłem zawałować. Nic jej nie będzie gdy zrobię to dzisiaj? Nasiona lucerny są już napęczniałe i miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

https://imageshack.us/i/pmAbdasvj

 

Wygląda tak? To koś

Który to jej rok? Super wygląda u mnie trawy na piaskach tak naprawdę niedawno ruszyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To jest 4 rok. Akurat na deczko lepsze glebie jakąś 4b. Piepszyk jest już wyczuwalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Rolstudent a jak nawozisz lucernę pod drugi pokos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nie nawoze. Chyba ze brakuje jej wapna lub siarki.

Generalnie u mnie dostaje 200soli potasowej i 200fosforan amonu. Staram się te dawki dzielić Ale różnie z tym bywa.
Ca mg i S wg potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Ile mogę zapłacić za 1 ha lucerny pierwszorocznej ekologicznej???

 Nie znam się ile mogę gościowi zaproponować? Może ktoś wie ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

panowie posiadam 3 ha lucerny w siewie czystym siana w tamtym roku jednak sporo jej przepadło.. spełnia mi obszar EFA i pytanie czy moge wsiać tu np kupkówke i podczas kontroli bedzie ok czy problem? czy robić korekte we wniosku??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Moźesz zastosować 1l Basagranu od razu po skoszeniu, lucerkę trochę przychamuje ale dwuliscienbe znikną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj