Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
YanYsz    6

Dobre to jest:)

Pierwszy raz widzę zbieracz kamieni z powierzchni, widziałem taki w akcji który zbiera z warstwy ornej niby, ale to jest trochę porażka, 150KM zapotrzebowanie mocy, wydajność może 0,25 ha/h. Testowali u mnie w okolicy na kamienistym polu to nie był w stanie przejechać jednej długości (~100m) pola bo już zbiornik pełen:)

Bardzo wolno to szło i koszt usługi chyba 150 zł/h !

 

A wracając do tematu... 

- siew lucerny teraz - na 15 maja (największa szansa na przymrozki) będą już spore siewki

- siew lucerny koniec kwietnia - suchsza gleba i siewki maleńkie na 15 maja

Która lepiej zniesie przymrozek??? 

Siew taki żeby uniknąć zupełnie przymrozku to musiałby być po 10 maja, wydaje mi się że będzie za sucho i szkoda roboty wtedy...

Co sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

ja posiałem 5kwietnia jęczmień 80kg/ha a 6 kwietnia lucerna perfecta 19kg/ha. pod wieczór popadał lekki deszcz to teraz chociaż się nie kurzy a i na głębokość nasion lucerny ziemię przemoczyło. Dodam, że jestem z podlaskiego więc zobaczymy co będzie z przymrozkami, najwyżej 1,5 tyś pójdzie się. .....


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Ja będę siał czystą ( tzn. z komonicą która też jest z grupy wysokobiałkowych) żeby w razie niewypału chociaż część kasy za nasiona odzyskać z dopłat...

U mnie na sobotę rzekomo ulewy więc czekam do poniedziałku, ale jak z tego deszczu nic nie będzie to się wkurzę bo teraz idealnie ciepła gleba i wilgotna u mnie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

YanYsz informuj na bieżąco, też z mazowieckiego jestem i w maju mam zamiar posiać lucerkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 kwietnia posiane 3 ha lucerny 20 kg/ha z trawą jednoroczną z DSV - futtertrio chyba, 8 kg/ha, po siewie przywałowane, zobaczymy co z tego będzie  ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 kwietnia posiane 7,5 ha lucerny (plato 20kg + 80 owsa/ha)

-czekać źle, bo szkoda strat wilgoci, siac żle bo przymrozki;  trzymam kciuki za uprawę  :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

YanYsz informuj na bieżąco, też z mazowieckiego jestem i w maju mam zamiar posiać lucerkę. 

 

No i opad sobotni się rozmył w przedbiegach:/ gfs u nas prognozuje tylko 8 mm opadu w ciągu najbliższych 240h i brak przymrozków. Susza się zapowiada konkretna więc ja na maj nie czekam, sieję definitywnie w poniedziałek:)

Edytowano przez YanYsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    927

pod zasiew lucerny dawać obornik?. Siew z owsem który skosze na kiszonke?. Pole jest po qq i czy lucerna urośnie po qq ?

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Nie wiem czy herbicydy stosowane w kukurydzy nie będą rzutowały na lucernę - jest podobno bardzo na to wrażliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

od ziela he jakim środkiem kolego na etykecie pisze czy można czy nie , dodatkowo z  moich obsrwacji wynika że przy małych opadach deszczu subsatncje rozkładają się dłużej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

ja zasialem 4 kwietnia  w mieszance z trawa jednoroczna i po dzisiejszych ogledzinach mysle ze za 2 dni bedzie na wiezchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Ja 7 kwietnia siałem, 15 kg lucerny i 10 kupkówki na 5 klasie ziemi.

Jeśli jest lucerna z trawa można się ubiegać  o dodatkową dopłatę?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

domieszać 5kg trawy i ubiegać się o dopłaty co to za dodatek można powiedzieć że samosiew

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

domieszać 5kg trawy i ubiegać się o dopłaty co to za dodatek można powiedzieć że samosiew

Tak zrobiłem w zeszłym roku z koniczyną, kontrola na jesieni wykazała niezgodność upraw i sankcje będą:/

Co by śmieszniej było to wcześniej kontrola z jednostki certyfikującej stwierdziła uprawę koniczyny, komisja suszowa z gminy też stwierdziła uprawę koniczyny i arimr wypłacił do tego pomoc. No a teraz wg arimr jest to mieszanka traw z motylkowymi drobnonasiennymi i mam sankcję bo ubiegałem się o pwb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a ja słyszałem, że można jako osłone posiać 30 kg zboża, a w razie kontroli powiedzieć że to resztki po międzyplonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

Witam mam takie pytanko,znajomy zasiał lucerne w żyto i w czerwcu skosi to żyto na bele to ta lucerna  przyjmie się i urośnie i czy to można zgłosić jako lucerna do dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Ja siałem siewnikiem do zboża, radlice na docisku podniosłem do samej góry ta ze szły w powietrzu. A zaganiacz mieszał nasiona z glebą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

czy można siac lucernę poznaniakiem? czym wy siejecie?

Wczoraj siałem poznaniakiem starym, ale już z bezstopniową skrzynką.

Docisk redlic na zero, kółka do wysiewu drobnonasiennych, na skrzynce po próbach kręconych, toczonych i konsultacji z wróżbitą ustawiłem na "7" ;)

W efekcie na 1 ha wysiałem 24 kg mieszanki w skład której wchodziło 21 kg lucerny i 3 kg komonicy (nasiona wielkości koniczyny).

Generalnie jestem w szoku że udało mi się z tymi ustawieniami trafić - zostało mi po zasianiu całości (2,5 ha) może 0,5kg nasion.

Uwałowane zaraz po siewie ciężkim wałem, a dziś ładny deszczyk - delikatny kapuśniaczek sobie pada od 3 godzin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj