Polecane posty

milanreal1    319

Niczym, oba to rośliny dwuliścienne co praktycznie eliminuje zwalczanie szczawiu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Czy warto wiosną, przedsiewnie głęboszować pole pod lucernę i kukurydzę?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falco    0

Dobrej jakości Azotu zamiast sztucznego dostarczają szczepy bakterii azotowych, azofix czy baktomix np, daje to też fajne efekty w poprawie jakości paszyokoło 05-1l bakterii na hektar daje do 140kg N. . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Poczytałem  trochę na forum ale troszkę masło maślane więc mam trochę pytań ;) Z lucerką mam do czynienia pierwszy raz więc nic nie wiem o rozwoju tej rośliny więc może pomożecie:)

1.) Jakie zastosować nawożenie ?

2.) Jaka odmianę zasiać żeby obfitowała w plony i była idealna do krów mlecznych ?

3.) Ile kg wysiać na hektar? Będę siał w czystym siewie bez rośliny ochronnej

4.) W jakim terminie ją zasiać ?

 

Dodam że pole po badaniu gleby  i pH wynosi od 6.1 - 6.5, potas 16.8mg/100g, magnez 6.4mg/100g, fosfor 16.2mg/100g klasa ziemi od III do V w większości IV


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

czy lucerna szybko kiełkuje i rośnie? chciałbym ją zasiać na zieloną masę na łąkach i nieużytkach potraktowanych wcześniej talerzówką. bez glifosatu. lub z. termin siewu połowa maja lub połowa czerwca jeśli zrobię oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Czym pryskać lucerne w czystym siewie i czy posiewie czy powschodowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

pytanie na co pryskac  ... umnie kiedys z perzem sobie poradziła  ... kwestia konkurencyjnosci  i terminów cięcia ....  problemem mogą być chwasty takie jak kamosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

opryskać te łaki, odczekać aż zadziała,talerzówka i siew. szukam rośliny na poplon która szybko rośnie i jest w miarę tania w zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak łąki podmokłe to lucerna się nie uda szkoda kasy na nasiona i uprawę na nieużytkach ph będzie niskie to też może niewyypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Sieliście już lucerne w czystym siewie? ja nie posiałem i teraz zrobiło sie sucho i deszczu nie nadają i nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

glatego lepiej zasiac w zbozu i miec po 1 pokosie czysta  zboze szybciej wychodzi i zacienia  walczy z chwastami

tobie pozostaje czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja robiłem wsiewkę lucerny miesiąc temu, a tydzień temu posiałem już koniczynę...

a w okolicy wszyscy się teraz rzucili na te lucerny, to nie wiem czy z 700zł dopłat będzie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Co się stanie z lucerną gdy zostwwię ja do wypadnięcia nasion ,czy będzie rosła razem z nowymi nasionami i czy niezaszkodzi?
Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Co   ma  Ci  rosnąć  -badyle  ! ! przekwitnie,nasiona wylecą  i szłyki będą  stały....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Talerzówka po przekwitnieciu i czy bedzie rosła nadal przez kilka lat... stad moje zapytanie czy bedzie nadal rosnać?Czytałem forum ale każdy zbiera a ja nie chcę,wolę żeby ziemia odpoczęła.


Ziarno drogie muszę spełnić minimalne zazielenie,łąk ani bydła nie choduję tylko zboża

Edytowano przez Bamber310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj