Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wolkodaw    1

@thor1984 pierwsze zdjęcie to koniczyna krwistoczerwona, a drugie to koniczyna szwedzka, obydwie z lucerną mają niewiele wspólnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Też miałem to napisać . Pewnie nasiona kupione na targu .

Ja do zakiszania lucerny daje zwykły cukier rozpuszczam w opryskiwacz i rolujemy rok wczesniej bardzo duzo mi sie popsuło a w tym roku moze ze dwie ale tak lekko wiec dałem je bykom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

@ZUCH1234 Pomysł dobry i tani, rozumiem że pryszczesz zrzucone już rządki przed prasą? A co z roztrząsaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek120    0

chłopaki mam do was pytanie, zamierzam na próbe zasiac lucerne radius na 0,25 ha na ziemi kl 4a, gleba lekka lekko zwiezła, we wrzesniu bede wapnował po zaoraniu, w tym roku zasiałem tam owies, na wiosne bede siał w czystym siewie tą lucerne 25kg/ha. jak myslicie, urośnie tam ta lucerna w dobrym plonie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

@ZUCH1234 Pomysł dobry i tani, rozumiem że pryszczesz zrzucone już rządki przed prasą? A co z roztrząsaniem?

nie nie pryskam juz zgrabiony rządek opryskiwaczem plecakowym , i tak sobie lecę spokojnym spacerkiem i pryskam na 20 l daje 10 kg cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Też miałem to napisać . Pewnie nasiona kupione na targu .

Ja do zakiszania lucerny daje zwykły cukier rozpuszczam w opryskiwacz i rolujemy rok wczesniej bardzo duzo mi sie popsuło a w tym roku moze ze dwie ale tak lekko wiec dałem je bykom

 

Panowie ta pseudo lucerna była kupiona w sklepie w tamtym roku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

no to niezle a jak z plonem ile razy w roku da rade to ustrojstwo skosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Może po prostu masz dwie odmiany lucerny? kupowałeś gotową mieszankę czy sam mieszałeś?

A ja mam takie pytanie, czy po skoszeniu zwykłą kosiarką rotacyjną roztrząsacie pokosy? Kiedyś słyszałem gdzieś że jest to niewskazane ze względu na to że obtrąca się liście z łodyg i kiszonka traci na wartości. Jakie zakiszacze stosujecie przy lucernie? dziękuje za odpowiedzi :)

Ja pokosy rozrzucam rano z rosą na małych obrotach ciągnika i widze że liście nie odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek120    0

mam pytanko, czy uprawiał ktos z was lucerne mieszańcową?? jesli tak to jak plonowała po 1,2 i 3 pokosie i na jakich glebach siejecie, czy na ziemi klasie IVa i IVb będzie dobrze plonowała?? bardzo prosze o odpowiedz jesli wiecie cos na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam

 

Jak nawozić lucerne na wiosne? Mam ją drugi rok co sypnąć żeby jej pomuc?? :) 100kg polifoski6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

wysyp z 500 kg to bedziesz mial jakis efekt.

 

dziś chyba wszystkie oferowane lucerny sa mieszancowe szerokolistne. a napewno z takich firm ja barenburg dsv czy agriland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

kreda pojdzie w ziemie zaraz bedzie działać,jak ziemia kwaśna to co byś nie robił to nic nie zrobisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

plony   ja z powierzchni która siałem w 20133333333   zebralem   w roku 2014    plon 5 pokosów lacznie    30belek    powierzchnia do doplat 0,53ha

generalnie pozostale uzytki siane na polach daly plon w roku ubieglym 50-60z ha  a TUZ   20-40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

Witam Panów! W tym roku po raz pierwszy zamierzam posiać lucerne i prosiłbym o wszelkie rady dla początkującego:) ma być w siewie czystym chybaże coś by można było dodać z motylkowych jeszcze ale nie wiem co, koniczyna chyba niezabardzo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    5

Przejrzałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, mianowicie czy mogę posiać lucerne razem z jęczmieniem, tzn wymieszać nasiona lucerny i jęczmienia i siać siewnikiem do zboża? Czy lepszym rozwiązaniem będzie zasianie samego jeczmienia siewnikiem a lucerne rozsiać ręcznie i całość zabronować? Rozchodzi się o pół hektara więc nie byłby to wielki problem gdybym zasiał ją ręcznie. Ktoś coś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Ja  siałem  lucernę z  owsem  [razem w siewnik  tylko  trzeba  mało  sypać bo  ci się  rozwarstwi]  posiało  się  równo  potem wał i  po  sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Mało tzn.  tyle  żebyś  nie nasypał   całej  skrzyni  siewnika  bo  po  paru  przejazdach lucerna  przeleci ci  przez  zboże  i  ostatnie przejazdy  będziesz  miał  w siewniku  same  zboże.  Najlepiej  wsypać  tak  na  2 -3  przejazdy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

własnie mam zamiar posiać lucerne z agriland od. Perfekta w ilości 15kg/ha łacznie z owsem i życicą na ziemi gliniastej łacznie 4ha z czego 2ha w dobrej kulturze natomiast 2ha glina kwasna i mam zamiar to zwapnować bezpośrednio przed siewem wapniakiem kasztelańskim o reaktywności przekraczajacej 90% w ilosci 1t/ha mysle ze powinien byc efekt. Tylko natomiast chodzi mi teraz o termin siewu czy mogę posać JUŻ tzn na dniach nic z nią sie nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

lucerna posiana na areale 5ha z rośliną ochronną (jeńczmień/owieś)  na niecałe 5ha wysiałem 60kg lucerny odmiany Perfecta odm. wielolistna Amerykańska. na hektar wyszło mi ok. 12kg/lucerny i 180-200kg./ha mieszanki w/w i Tu moje pytanie czy nie bedzie za gęsto z tym zbożem ? i czy nie za rzadko posiałem lucerne 12kg/ha styknie?

Siane 28Marca warunki siewu idealne wilgoć jest i pada (ładnie siąpi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

jedno ale    nie pozwol aby lucerna z jeczmieniem sie polozylo   te miejsca nalezy odrazu wyciac  bo lezacy jeczmien wydusi lucerne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj