Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marecki2922    514

No właśnie jakoś mam obawy o azot ,dotychczas wcale nie siałem azotu tylko superfosfat i sól ale plony to mizerne


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na początku rozwoju lucerna jeszcze nie ma rozwiniętych brodawek więc nie jest w stanie pobrać azotu z powietrza. Dlatego na I pokos warto dostarczyć 30 kg N.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Czy jest sens siać lucernę koło lasu? Jeszcze parę lat temu w okolicy nikt o dziku nie słyszał a teraz to jakaś masakra. To samo z sarnami. Kilka lat wstecz jak się widziało kilka saren w ciągu roku to było max a teraz stada bo 5-10 to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czy ktoś siał z Was lucernę a jako roślinę ochronna Futtrtrio?

mam zamiar skoro wiosny posiać i wykosić pierwszy tydzień czerwca wraz z 1 trawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Sarenki uwielbiają lucernę [wiem bo mam] dziki jej nie ruszą. Lucerna potrzebuje wysokiego Ph. :mellow: na piachu nie urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba nie, ale czemu chciałbyś użytkować lucernę tylko 1 rok?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy wiecie czy dopłaty do lucerny będą dalej? oraz czy jeśli posieje 90% lucerny i 10% innej trawy jednorocznej to czy mogę to złożyć na rolnośrodowiskowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Czy będą dalej nie wiem ale jak rozmawiałem w ARiMR to lucerna musi być w czystym siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Nie można robić domieszek z traw, bo nie jest to traktowane jako konkretna roślina tylko mieszanka, więc jeśli chcesz pobierać dopłatę z tego tytułu to tylko i wyłącznie czysty siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Specjalna płatność obszarowa do powierzchni upraw roślin strączkowych i motylkowatych

drobnonasiennych przysługuje również w przypadku ich uprawy w formie mieszanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

@marb80 tak ale tylko mieszanki roślin strączkowo-motylkowych . Tak że z trawą nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej by była koniczyna z lucerną lub sama lucerna. A wiadomo już jak w tym roku z tymi dopłatami do strączkowych i motylkowych

Edytowano przez tomekmaschinen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ale jeżeli kilka procent trawy to będzie prawie to samo co zielsko? wiec raczej by nie udowodnili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Mam kilka pyt dot lucerny.

1.Czy lucerna w czystym siewie zakisi się prawidlowo (w balotach) pomimo malej ilosci cukru, jezeli nie to czy bakterie labascil mogą temu zaradzic? Chcialbym zasiac 100% lucerny

2. Czy sial ktos lucerne z Barenbruga, odmiana Sanditi albo Derby? Czy warta jest 28zl/kg? Cena slona ale moze dobrze plonuje? prosze o opinie

3. chcialbym posiac na mocno gorzystym,pochylym terenie, tylko jak bedzie z koszeniem(kosiarka rotacyjna), czy lucerna jest czula jak się ja krotko skosi ?

4. Czy lucerna powinna byc siana w jakims konkretnie terminie? czy przymrozki moga zniszczyc mlode kielkujace rosliny? Jaki bylby optymalny termin siewu, dodam ze chcialbym siac ok 30 kg/h razem z jeczmien 150kg/h na GPS

Edytowano przez Karror830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja chciałbym posiać coś takiego -,, Luśka''http://www.sowul.pl/mieszankispecjalistyczne.html


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Mam takie małe pytanko - jaką trawę domieszać do lucerny ? Stanowisko glina, góra południowa -sucha.... myślałem o kostrzewie łąkowej i tymotce. Było by to na siano - może inna trawa do tej lucerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam takie małe pytanko - jaką trawę domieszać do lucerny ? Stanowisko glina, góra południowa -sucha.... myślałem o kostrzewie łąkowej i tymotce. Było by to na siano - może inna trawa do tej lucerny.

Dobry pomysł ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek120    0

chłopaki mam zamiar zasiac lucerne na IV klasie gleby, zamierzam wapnowac około 1tona na 1ha, kiedy powinienem zasiac w czystym siewie, w jesieni czy na wiosne? i jaka byłaby doba odmiana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Moim zdaniem jak jesienią to do końca sierpnia-żeby zdążyła się zakorzenić do zimy - ja w tym roku sieje w kwietniu i oby były deszcze jak rok temu... a nasiona jeszcze w sklepie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Czy zaprawiacie nasiona nitraginą? Na polu gdzie mam zamiar posiać lucernę nie było nigdy motylkowych i zastanawiam się nad szczepieniem. Koszt w sumie niewielki, ale czy faktycznie jest różnica pomiędzy szczepioną a nieszczepioną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Koledzy mam głupi problem. Nigdy wcześniej nie siałem lucerny aż do tamtego roku. Wszystko wyglądało ładnie. Wszystko powschodziło, ładnie i wysoko urosła. Teraz po zimie jedne rośliny zaczynają kwitnąć inaczej od innych tak jak na poniższych zdjęciach. I sam nie wiem co o tym myśleć?

3482325800_1398596987_thumb.jpg

6530374000_1398597728_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Może po prostu masz dwie odmiany lucerny? kupowałeś gotową mieszankę czy sam mieszałeś?

A ja mam takie pytanie, czy po skoszeniu zwykłą kosiarką rotacyjną roztrząsacie pokosy? Kiedyś słyszałem gdzieś że jest to niewskazane ze względu na to że obtrąca się liście z łodyg i kiszonka traci na wartości. Jakie zakiszacze stosujecie przy lucernie? dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj