Zaloguj się, aby obserwować  
MiRol

Pekanie rzepaku

Polecane posty

mtz_820    0

mam taki sam problem i przylaczam sie do pytania


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

a pryskałeś na szkodnik łuszczynowe bo u nas kto nie popryskał to strąki też zaczynają pękać gdzie są larwy pryszczarka . teraz to na oprysk już chyba za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Radek000111    2

to może napiszcie czym pryskac na tego pryszczarka i w jaką pore, to może na przyszły rok będzie sie pamiętac. Ja też nie wykonałem tego oprysku ale narazie nie widac pęknięc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

a duze szkody potrafi narobic


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mi to samo sie dzieje z skraja pola najbardziej, lecz na oprysk podajze jest zapóżno, bo pryska się na to w czasie kwitnienia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Najlepiej spryskać jak się pryska na grzyba na opadanie płatków i dodać środek na szkodniki łuszczynowe jeden zabieg i co za tym idzie jeden przejazd więc nie łamie sie tak rzepaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Mospilan to dość drogo wychodzi, lepiej jakimś pyretoidem tak jak kolega wyżej napisał w początkowym okresie opadania płatków łącznie z zabiegiem grzybobójczym. W przypadku dużego nasilenia szkodników zabieg można powtórzyć po 7-10 dniach. Oczywiście największe zagrożenie jest na obrzeżach plantacji i w bliskim sąsiedztwie lasu. Sam w tym roku chciałem zabieg powtórzyć ale rzepak był tak wyrośnięty że aż żal było wjeżdżać w łan. Późny zabieg w przypadku gdy już łuszczyny pękają to nie ma sensu bo larwy wtedy można wytruć jedynie środkiem systemicznym ale wtedy wszystkie nasiona sie i tak nie rozwiną a łuszczyny i tak najprawdopodobniej pękną-wiem to od człowieka który pracuje w IUNG-u na doświadczeniach już ponad dwadzieścia lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Pyretroidy boją sie wysokich tmp, powyżej 20 st praktycznie są bezużyteczne i o ile smród nie odstraszy robali to nie ma co liczyć na efekt. Poza tym to preparaty kontaktowe i działają max na 1 nalot szkodnika.

Na pryszczarka powinien pomóc ostatni zabieg na słodyszka, mospilan jest ok, ale ludzie go nie lubią, myślą, że nie działa bo robale chodzą długo po zastosowaniu. Pryszczarek zazwyczaj wchodzi tam gdzie był chowacz (podobnik o ile mnie pamięć nie myli).

A to czy to był pryszczarek można poznać po tym, że jego larwy siedzą w łuszczynie. Bo nie zawsze pękają od pryszczarka.

 

A jak już jesteśmy przy pękaniu to czasem pęka od deszczu, wiatru itp. Można wtedy polecieć Spodnamem lub Elastiq-iem. Taka guma do sklejania łuszczyn. Dla pasjonatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Kiedy nalezy pryskac tym Spodnamem albo Elastiq?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj