Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ferguson235

Przetrząsarko-zgrabiarka czy przetrząsacz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Przetrząsacz
ferguson235    0

Na jaki zaczep zaczepiacie zgrabiarke (dolny czy góry) np. w ursusie c330 ?

Co jest lepsze Przetrząsarko-zgrabiarka, zgrabiarka karuzelowa czy Przetrząsacze ? :)

kris14    259

Nie wiem jak możesz porównywać zgrabiarke karulezową do przetrząsacza... to zupełnie inny sprzęt przeznaczony do innych celów...

Napewno zgrabiarka karulezowa będzie lepsza od zgrabiarko-przetrząsarki gwiazdowej [pająk czy jakoś tak na to wołają :) ] no i sama przetrząsarka [aktywna] będzie dokładniej pracować niż przetrząsarko-zgrabiarka [bierna]

tumek19    5

Z tym zaczepianiem to oczywiste że na dolni zaczep. A co jest lepszego.... Każdy sprzęt jest dobry w odpowiedniej do niego pracy.

Wiadomość z agroFakt.pl

robertbara    57

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Osobne maszyny robią lepszą robotę. Ten rok pierwszy raz użytkuje karuzelowa przegrabiarkę i nie myślałem że bezei taki efekt. Zielonka równiutko rozrzucona, żadnej ziemi, równomiernie obsycha. :)

Co do zgrabiarki 5 kołowej czy 7 kołowej to ja u siebie ostatnio sprzedałem i jak pomyślę jak zwijała wałek, ile ziemi ładowała w zielonkę to stwierdzam że to najgorsza maszyna do zgrabiania i przetrząsania :angry:

ferguson235    0
Z tym zaczepianiem to oczywiste że na dolni zaczep. A co jest lepszego.... Każdy sprzęt jest dobry w odpowiedniej do niego pracy.

to powiedz mi dlaczego na dolny bo ja niejestem do konca z tym przekonany zawsze zgrabialem na gornym zaczepie i bylo ok :)

tumek19    5
to powiedz mi dlaczego na dolny bo ja niejestem do konca z tym przekonany zawsze zgrabialem na gornym zaczepie i bylo ok :)

Bo nigdy nie widziałem żeby ktoś zaczepiał na górny...

Tomasz1515    1

a dlaczego na górny i czy wogóle sie tak da ? my zawsze ciągamy na dolnym bo na górnym zawsze przy skręcaniu dyszel chaczy o koło zgrabiające albo o ramę, żeby było jasne ciągamy pająka 7-dwiazdowego fergusonem 255 wyłącznie na dolnym zaczepie bo na górnym poprostu sie nie da

Arni    1

Ja zaczepiam na dolny, czasami też do belki. U mnie w okolicy wszyscy maja przetrząsarko-zgrabiarki, ale denerwuje mnie w nich że zbierają trawę razem z ziemią :angry:

ferguson235    0
a dlaczego na górny i czy wogóle sie tak da ? my zawsze ciągamy na dolnym bo na górnym zawsze przy skręcaniu dyszel chaczy o koło zgrabiające albo o ramę, żeby było jasne ciągamy pająka 7-dwiazdowego fergusonem 255 wyłącznie na dolnym zaczepie bo na górnym poprostu sie nie da

Jak sie nieda ?? Mój dziadek ciaga w MF 235 pajaka na gornym i da rade. chodzilo mi o to jak go przekonac zeby na dolny zaczepiał ? ;)

Gorzupiak    0

my zawsze ciągamy na dolnym w C-4011 a do twojego pytania to przetrząsarko-zgrabiarka przetrząsa dosyć dobrze ale zgrabia już nie (zawija) karuzelowe są bardzo dobre do zgrabiania(sami się nad taką zastanawiamy) a przetrząsarka bardzo dobrze przetrząsa ;) Więc by mieć dobry zestaw trzeba by kupić i zgrabiarke i przetrząsarke :)

zielaz    53

do ubiegłego roku pracowałem z przetrząsaczo-zgrabiarko (w mysl zasady robi się tym co się ma ), ale juz niemoglem na nią poprostu patrzec, ani to dobrze grabi ani przewraca, a poza tym chodziło tez o czas-a własciwie jego wieczny brak, dlatego od ubiegłego roku jestem szczesliwym posiadaczem zgrabiarki karuzelowej deutz-fahr ks 2,60 dwa koła grabiące o szerokosci ok. 6 metrów-jednym słowem bajka, a niedawno przyprowadziłem sobie przewracarkę krone 6-gwiazdową, juz niemoge doczekac się pierwszej trawy,

adrian2    0

Ja mam zgrabiarke 5 gwiazdową i zaczepiam na górny.W przetsząsaniu karuzelowa jest dużo lepsza.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować